وکیل پایه یک دادگستری ولنجک

وکیل پایه یک دادگستری ولنجک

وکیل پایه یک دادگستری ولنجک


امروز با موضوع وکیل پایه یک دادگستری ولنجک با شما مخطبان گرامی همراه هستیم.

یکی از ابزارهای ارتکاب کلاهبرداری، چک‌های بانکی است.

استفاده از چک در معاملات جایگاه و طرفداران خاص خود را دارد.

اما همیشه گروهی وجود دارند که از چک برای سودجویی و مقاصد مجرمانه استفاده می‌کنند.

در این مطلب به‌طور خلاصه موضوع کلاهبرداری با چک را بررسی خواهیم کرد.

کلاهبرداری عبارت است از بردن مال دیگری با توسل به مانور متقلبانه.

این جرم یکی از مهم‌ترین جرائم علیه اموال و مالکیت است که در آن برخلاف سایر جرائم اقتصادی، قربانی با رضایت مال خود را دراختیار مجرم قرار می‌دهد.

کلاهبرداری به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود و کلاهبرداری با چک تنها یکی از انواع آن است.

ماده 1 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری عنصر قانونی این جرم است.

مجازات کلاهبرداری ساده عبارت است از:

ردّ مال به صاحبش، حبس از یک تا هفت سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که مجرم اخذ کرده است.

همچنین مجازات کلاهبرداری مشدد در قانون، ردّ اصل مال به صاحبش، از دو تا ده سال حبس، انفصال ابد از خدمات‌ دولتی و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که مجرم اخذ کرده، تعیین شده است.

وکیل کیفری شمال تهران

اگر به دنبال بهترین وکیل پایه یک دادگستری ولنجک هستید ما به شما محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری با سابقه قضاوت را معرفی می‌نماییم.

جهت رزرو وقت مشاوره با محمدرضا مهری می‌توانید با خطوط ثابت یا تلفن های همراه موسسه حقوقی مهر پارسیان تماس حاصل نمایید.

نکات مهم وکیل پایه یک دادگستری ولنجک           

دفتر وکیل پایه یک دادگستری ولنجک کجاست

کلاهبرداری با چک چجوری به وجود میاد.

وقوع کلاهبرداری با چک سرقتی

شرط تحقق جرم کلاهبرداری چیست؟

باید توجه داشت که صرف دروغ‌گویی مجرم، اثبات وقوع جرم کلاهبرداری را ممکن نمی‌سازد بلکه وجود این دو شرط الزامی است:

اولاً کلاهبردار با حیله و فریب و انجام مانور متقلبانه مال غیر را ببرد.

ازجمله مصادیق مانور متقلبانه، استفاده از وسایل تقلبی و فریب‌دادن افراد به داشتن اموال واهی است.

ثانیاً مال‌باخته فریب این مانور را بخورد و با رضایت، مال خود را دراختیار کلاهبردار قرار دهد و موجب انتفاع مالی او شود.

منظور از چک در قانون تجارت چیست؟

چک یکی از اسناد تجاری است. ماده 310 قانون تجارت بیان می‌کند: «چک نوشته‌ای است که به‌موجب آن صادرکننده وجوهی را که در نزد محال‌علیه دارد، کلاً یا بعضاً مسترد یا به‌دیگری واگذار می‌نماید.»

منظور از جرم کلاهبرداری با چک چیست؟

چک یک چاقو دولبه است.

علاوه‌بر کاربرد مفید آن در تجارت، برخی افراد اقدام به کلاهبرداری با چک می‌نمایند.

یعنی فردی با سوءنیت، از چک به‌عنوان ابزاری برای انجام مانور متقلبانه استفاده کند و قصد فریب دیگری و بردن مال او را بااستفاده از این وسیله متقلبانه داشته باشد.

استفاده از چک‌های مجعول و سرقتی ازجمله شیوه‌های کلاهبرداران است. صدور عمدی چک بلامحل نیز یک روش دیگر برای کلاهبرداری با چک به‌شمار می‌رود.

نحوه انتخاب وکیل خرید و فروش ملک

کلاهبرداری جزء جرائم پیچیده به‌شمار می‌رود زیرا مجرمان همواره با برنامه‎های دقیق نسبت به فریب و اغفال قربانی اقدام می‌کنند. اگر شما هم مال‌باخته کلاهبرداری با چک هستید باید بدانید اثبات وقوع این جرم و پیگیری آن، کاری است که به دانش حقوقی نیاز دارد.

وکیل پایه یک دادگستری ولنجک

منظور از کلاهبرداری با چک جعلی چیست؟

گاهی افرادی هستند که برای بردن مال دیگران، اقدام به جعل چک و ارائه آن به‌عنوان چک معتبر می‌نمایند. مثلاً مجرم، چک شخص دیگری را با شبیه‌سازی امضای او، امضا می‌نماید و بدین‌وسیله گیرنده چک مجعول را نسبت‌به ‌داشتن اموال فریب می‌دهد. گیرنده چک با تصور پاس‌شدن آن، مال خود را با رضایت به مجرم می‌دهد و قربانی جرم کلاهبرداری با چک می‌شود.

جعل چک، مقدمه انجام جرم کلاهبرداری است.

با استفاده از چک جعلی برای کلاهبرداری مجرم مرتکب فعلی شده که دارای عناوین متعدد مجرمانه است و دراین‌حالت به مجازات اشدّ محکوم می‌شود.

 کلاهبرداری با چک سرقتی

شاید شما هم در روزنامه‌ها یا سایت‌هایی مثل دیوار، آگهی‌هایی مشاهده کرده باشید که مضمون آن‌ها «فروش چک برای استخدام یا تضمین» یا «تحویل دسته چک در مدت کوتاه» است. دربیشتر این موارد، چک‌ها سرقتی هستند و این آگهی‌ها نیز ازسوی کلاهبرداران منتشر می‌شود.

روشن است افرادی که اقدام به‌خرید این نوع چک‌ها می‌کنند هم مجرم محسوب می‌شوند. چك سرقتی درحكم اسكناس است و به اندازه مبلغ مندرج در آن، دارای ارزش مالی است. دارنده چک سرقتی تحت عنوان مجرمانه سرقت مورد پیگرد قرار می‌گیرد.

چک‌های سرقتی همواره ابزار خوبی برای ارتکاب جرم کلاهبرداری است. درمواردی که سارق چک با صاحب حساب آشنا باشد معمولاً با تقلید و شبیه‌سازی امضای وی، جرم جعل چک هم صورت می‌گیرد. اما اگر به‌جای جعل امضای صاحب حساب یک امضای موهوم را درج کند، به‌علت عدم مطابقت امضای چک با امضای صاحب حساب، چک بلامحل محسوب می‌شود.

مشاوره حقوقی سفته

نتیجه این‌که، استفاده از چک سرقتی به‌هرنحوی که باشد جرم محسوب می‌شود، اما اگر به‌قصد فریب دیگری و بردن اموال او از این نوع چک استفاده شود، جرم کلاهبرداری با چک هم واقع شده است.

 کلاهبرداری با چک بلامحل چگونه انجام می‌شود؟

همه چک‌های بلامحل ابزار کلاهبرداری نیستند، زیرا گاهی حساب فرد صادرکننده چک مسدود است و او از این موضوع بی‌اطلاع است.

گاهی نیز فرد از خالی‌بودن حساب اطلاع دارد اما قصدش این است تا قبل از سررسید چک، حساب خود را پر کند اما به‌دلایلی موفق نمی‌شود. واضح است قصد این افراد از صدور چک، کلاهبرداری و فریب طرف مقابل نیست. درچنین مواردی مجازات فرد صادرکننده چک بلامحل، مطابق قانون چک خواهد بود که نسبت‌به مجازات کلاهبرداری خفیف‌تر است.

در مقابل افرادی هستند که عمداً و باعلم به خالی‌بودن حساب خود، اقدام به‌صدور چک می‌نمایند و با تظاهر‌ به داشتن پشتوانه مالی، طرف مقابل را فریب می‌دهند و مال او را می‎برند. یا اینکه از چکی استفاده می‌کنند که بنابر ویژگی‌هایی مثل مطابقت‌نداشتن امضاء، وجود قلم خوردگی در متن آن یا اختلاف در مندرجات چک، عملاً امکان نقدکردن آن وجود ندارد. دراین‌موارد اگر شاکی بتواند ثابت کند فرد صادرکننده چک بلامحل مرتکب مانور متقلبانه شده است، مجازات او براساس قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری تعیین خواهد شد.

اگر فرد باتوسل به ابزار تقلبی مثل چک، مرتکب مانور متقلبانه شود و برای بردن مال غیر او را فریب دهد، چنان‌چه سرانجام با دلیلی به‌جز انصراف ارادی مرتکب، اخذ مال از قربانی معلق بماند، شروع به جرم کلاهبرداری با چک روی داده است. در چنین شرایطی، برای مجرم حداقل مجازات مقرر در ماده 1 قانون تشدید تعیین خواهد شد. اگر نفس عمل انجام‌شده (مثلاً سرقت چک یا استفاده از سند جعلی) هم ‌جرم باشد، شروع‌کننده به کلاهبرداری با چک، به مجازات آن جرم نیز محکوم می‌شود.

وکیل در آرژانتین

وکیل پایه یک دادگستری ولنجک

چه اقداماتی موجب کاهش احتمال وقوع جرم کلاهبرداری با چک می‌شود؟

از افراد ناشناس چک قبول نکنید و حتماً هویت صادرکننده چک برایتان مشخص باشد.

مشخصات مندرج در برگ چک را با مشخصات صادرکننده آن تطبیق دهید. قبل از دریافت چک، آن را ازجهت کامل‌بودن و مخدوش‌نبودن بررسی کنید.

با ارسال شناسه 16 رقمی چک‌های صیاد به سرشماره ۷۰۱۷۰۱ بانک مرکزی، می‌توان از اعتبار صادرکننده چک مطلع شد.

ازطریق سامانه ساد24 می‌توانید وضعیت چک را از جهت سرقتی یا مفقودی بودن بررسی نمایید.

چرا دریافت مشاوره حقوقی کلاهبرداری برای مال‌باختگان کلاهبرداری با چک ضروری است؟

همان‌طور که ملاحظه فرمودید، جرم کلاهبرداری با چک از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است. شاید برای قربانیان این جرم این سؤال مطرح شود که شکوائیه را باید تحت چه عنوانی تنظیم نمایند. به‌علاوه بسته به محتوای پرونده نحوه و زمان پیگیری متفاوت است. درخواست مجازات درخور متهم و استرداد مال ازدست‌رفته نکته دیگری است که نیاز به دانش حقوقی دارد و از عهده افراد عادی برنمی‌آید. بنابراین اگر شما هم مال‌باخته جرم کلاهبرداری با چک مسروقه،همین حالا تلفن را بردارید و برای رزرو وقت مشاوره تماس بگیرید.

دفتر وکالت وکیل آنلاین در ولنجک تهران

دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.

ارائه منظم اطلاعات و مشاوره حقوقی رایگان صرفا از طریق درج مقالات علمی حقوقی.

امکان مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در همه ساعات شبانه روز.

مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی پس از تعیین وقت قبلی.

قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.

دفتر وکیل متخصص شهرک غرب

خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.

خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.

معرفی بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر.

معرفی بهترین وکیل اعاده دادرسی کیفری و حقوقی در تهران

معرفی بهترین وکیل دعاوی بانکی و پولی.

معرفی بهترین وکیل ملکی.

معرفی بهترین وکیل قراردادهای مشارکت در ساخت.

معرفی بهترین وکیل دادسرای جرایم امنیت اخلاقی، اقتصادی و پولشویی

نشانی و تلفن بهترین وکیل ملکی در ولنجک

تهران- میدان ونک- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد9.

02188663925

02188663926

02188663927

02188799562

02188796143

شماره موبایل وکیل مهاجرت و خانواده ولنجک

09120067661

09120067662

09120067663

09120067664

09120067665

09120067669

شماره واتس آپ جهت ارسال پیام تعیین وقت با وکیل پایه یک ولنجک

09120067664

09120067665

09120067669

پس از ارسال پیام حداکثر ظرف 24 ساعت وقت مشاوره با برترین وکلای ایران تعیین خواهد شد.

دفتر وکیل پایه یک دادگستری ولنجک

4.9/5 - (1013 امتیاز)

آدرس مراجعمقالات ثبتیمقالات حقوقی

تفاوت وکیل پایه یک و پایه دوجستجوی وکیل پایه یک دادگستریجستجوی وکیل پایه یک دادگستری تهرانحقوق وکیل پایه یک دادگستری چقدر استفرق وکیل پایه یک با پایه دوفرق وکیل پایه یک و پایه دو چیستکلاهبرداری وکیل از موکللیست وکیل پایه یک دادگستری تهرانلیست وکیل های پایه یک دادگستریهزینه وکیل پایه یک دادگستریوكيل پايه يك يعني چهوکیل پایه یک آبادانوکیل پایه یک اراکوکیل پایه یک اردبیلوکیل پایه یک ارومیهوکیل پایه یک اسلامشهروکیل پایه یک اصفهانوکیل پایه یک امور ثبتیوکیل پایه یک انلاینوکیل پایه یک اهوازوکیل پایه یک ایلاموکیل پایه یک بابلوکیل پایه یک بابلسروکیل پایه یک برای مهریهوکیل پایه یک بروجردوکیل پایه یک بروجنوکیل پایه یک بندرعباسوکیل پایه یک به چه معناستوکیل پایه یک بهتر است یا دووکیل پایه یک بهتره یا پایه دووکیل پایه یک بهتره یا دووکیل پایه یک بوشهروکیل پایه یک بیرجندوکیل پایه یک پاکدشتوکیل پایه یک تالشوکیل پایه یک تامین اجتماعیوکیل پایه یک تبریزوکیل پایه یک تربت حیدریهوکیل پایه یک تنکابنوکیل پایه یک تهرانوکیل پایه یک تهرانپارسوکیل پایه یک تهرانسروکیل پایه یک ثبت شرکتوکیل پایه یک جرایم اینترنتیوکیل پایه یک جردنوکیل پایه یک جمهوریوکیل پایه یک جناییوکیل پایه یک جنت آبادوکیل پایه یک جیرفتوکیل پایه یک چابهاروکیل پایه یک چالوسوکیل پایه یک چیستوکیل پایه یک حقوق خصوصیوکیل پایه یک حقوقیوکیل پایه یک حقوقی شیرازوکیل پایه یک خانموکیل پایه یک خانم در تهرانوکیل پایه یک خانم در کرجوکیل پایه یک خانم در مشهدوکیل پایه یک خانوادهوکیل پایه یک خانواده در اصفهانوکیل پایه یک خانواده در تهرانوکیل پایه یک خانواده همدانوکیل پایه یک خرم ابادوکیل پایه یک خوب در تهرانوکیل پایه یک خوب در همدانوکیل پایه یک دادگستریوکیل پایه یک دادگستری آذربایجان غربیوکیل پایه یک دادگستری استان آذربایجان غربیوکیل پایه یک دادگستری اسلام اباد غربوکیل پایه یک دادگستری اصفهانوکیل پایه یک دادگستری به انگلیسیوکیل پایه یک دادگستری پیروزیوکیل پایه یک دادگستری تربت حیدریهوکیل پایه یک دادگستری تهرانوکیل پایه یک دادگستری تهران طلاقوکیل پایه یک دادگستری جناییوکیل پایه یک دادگستری چالوسوکیل پایه یک دادگستری چیستوکیل پایه یک دادگستری خانموکیل پایه یک دادگستری خیابان صادقیهوکیل پایه یک دادگستری در شهرک غربوکیل پایه یک دادگستری در صادقیهوکیل پایه یک دادگستری در غرب تهرانوکیل پایه یک دادگستری در همدانوکیل پایه یک دادگستری در یاسوجوکیل پایه یک دادگستری در یزدوکیل پایه یک دادگستری رباط کریموکیل پایه یک دادگستری رشتوکیل پایه یک دادگستری رودسروکیل پایه یک دادگستری زاهدانوکیل پایه یک دادگستری زعفرانیهوکیل پایه یک دادگستری زنجانوکیل پایه یک دادگستری سرپل ذهابوکیل پایه یک دادگستری شیرازوکیل پایه یک دادگستری طلاقوکیل پایه یک دادگستری غرب تهرانوکیل پایه یک دادگستری فردیس کرجوکیل پایه یک دادگستری قاضی بازنشستهوکیل پایه یک دادگستری قزوینوکیل پایه یک دادگستری قموکیل پایه یک دادگستری کرجوکیل پایه یک دادگستری گنبد کاووسوکیل پایه یک دادگستری مشهدوکیل پایه یک دادگستری مهران عبدیوکیل پایه یک دادگستری هشتگردوکیل پایه یک دادگستری همدانوکیل پایه یک دادگستری ولنجکوکیل پایه یک دادگستری ویکی پدیاوکیل پایه یک دادگستری یزدوکیل پایه یک دادگستری یعنی چهوکیل پایه یک دادگستری یعنی چیوکیل پایه یک در اصفهانوکیل پایه یک در تبریزوکیل پایه یک در ترکیهوکیل پایه یک در تهرانوکیل پایه یک در چابهاروکیل پایه یک در رشتوکیل پایه یک در سرپل ذهابوکیل پایه یک در شیرازوکیل پایه یک در صادقیهوکیل پایه یک در غرب تهرانوکیل پایه یک در فردیسوکیل پایه یک در کرجوکیل پایه یک در لندنوکیل پایه یک در مشهدوکیل پایه یک رامسروکیل پایه یک رباط کریموکیل پایه یک رشتوکیل پایه یک رفسنجانوکیل پایه یک رودباروکیل پایه یک رودسروکیل پایه یک زاهدانوکیل پایه یک زعفرانیهوکیل پایه یک زمینوکیل پایه یک زنوکیل پایه یک زنجانوکیل پایه یک ساریوکیل پایه یک ساوهوکیل پایه یک سبزواروکیل پایه یک سرابوکیل پایه یک سراوانوکیل پایه یک سعادت آبادوکیل پایه یک سمنانوکیل پایه یک سنندجوکیل پایه یک سیرجانوکیل پایه یک شاهرودوکیل پایه یک شاهین شهروکیل پایه یک شهر ریوکیل پایه یک شهر زیباوکیل پایه یک شهر قدسوکیل پایه یک شهرضاوکیل پایه یک شهرکردوکیل پایه یک شهریاروکیل پایه یک شوش دانیالوکیل پایه یک شوشتروکیل پایه یک شیرازوکیل پایه یک صادقیهوکیل پایه یک صومعه سراوکیل پایه یک طلاقوکیل پایه یک طلاق تهرانوکیل پایه یک طلاق مشهدوکیل پایه یک عسلویهوکیل پایه یک غرب تهرانوکیل پایه یک فردیسوکیل پایه یک فساوکیل پایه یک فقط مادروکیل پایه یک فلاورجانوکیل پایه یک فلکه دوم صادقیهوکیل پایه یک فولادشهروکیل پایه یک فومنوکیل پایه یک قائمشهروکیل پایه یک قروهوکیل پایه یک قزوینوکیل پایه یک قشموکیل پایه یک قموکیل پایه یک قوه قضاییهوکیل پایه یک کازرونوکیل پایه یک کاشانوکیل پایه یک کرجوکیل پایه یک کرمانوکیل پایه یک کرمانشاهوکیل پایه یک کیستوکیل پایه یک کیفریوکیل پایه یک کیفری در تهرانوکیل پایه یک کیفری شیرازوکیل پایه یک گچسارانوکیل پایه یک گرگانوکیل پایه یک گرمساروکیل پایه یک گلبهاروکیل پایه یک گلپایگانوکیل پایه یک گنابادوکیل پایه یک گنبدوکیل پایه یک گنبد کاووسوکیل پایه یک گیلانوکیل پایه یک لاهیجانوکیل پایه یک لردگانوکیل پایه یک لرستانوکیل پایه یک لنگرودوکیل پایه یک لواسانوکیل پایه یک ماهشهروکیل پایه یک مبارکهوکیل پایه یک مشهدوکیل پایه یک ملایروکیل پایه یک ملکیوکیل پایه یک ملکی تهرانوکیل پایه یک مهاجرت به کاناداوکیل پایه یک مواد مخدروکیل پایه یک مینابوکیل پایه یک نارمکوکیل پایه یک نازی آبادوکیل پایه یک نایینوکیل پایه یک نجف ابادوکیل پایه یک نظام وظیفهوکیل پایه یک نظامیوکیل پایه یک نهاوندوکیل پایه یک نهبندانوکیل پایه یک نوراباد ممسنیوکیل پایه یک نیشابوروکیل پایه یک های تهرانوکیل پایه یک هشتگردوکیل پایه یک همدانوکیل پایه یک و پایه دووکیل پایه یک و دووکیل پایه یک ورامینوکیل پایه یک یاسوجوکیل پایه یک یزدوکیل پایه یک یعنی چهوکیل در ولنجکوکیل کلاهبرداری اینترنتیوکیل کلاهبرداری تبریزوکیل کلاهبرداری تهرانوکیل کلاهبرداری در تهرانوکیل های پایه یک سنندجوکیل ولنجک

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.