شکایت از پولشویی بانک

شکایت از پولشویی بانک

شکایت از پولشویی بانک


امروز با موضوع شکایت از پولشویی بانک ‌ها با شما مخاطبان گرامی همراه هستیم.

یکی از مهمترین مسئولیت های بانک مرکزی در ایران صیانت از سلامتی شبکه مالی بانکی و انطباق آن با معیارها و ضوابط بین المللی هستش.

با توجه به اوضاع بحرانی کشور و مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم که در سال های اخیر مورد توجه قانون‌گذاران قرار گرفت.

شبکه بانکی در سطح ملی باید هر تراکنش مشکوکی رو به پولشویی یا تامین مالی تروریسم ردیابی کنه و گزارش اون رو اعلام کنه. انجام تراکنش های مظنون باید ازش خودداری بشه. از دیگر سو پولشویی و تامین مالی تروریسم معمولاً طی فرایند پیچیده و گذر از نهادهای مختلف پولی و مالی شکل میگیره.
بهترین محل برای کشف و ردیابی تراکنش های مذکور محل اتصال اجزای شبکه بانکی به یکدیگر در نظام جامع پرداخت محسوب میشه.
در ردیابی عملیات پیچیده پولشویی ضرورت داره که مبارزه با پدیده پولشویی به درستی لمس و اعمال بشه.

در ایران نیز  توجه زیادی که توجه ها به سمت قوانین مبارزه با پولشویی جلب شده دستورالعملهای به بانک‌ها در خصوص پولشویی اعلام شده ماده ۷ قانون مبارزه با پول شویی و ماده ۳۵ و ۳۶ آیین‌نامه مربوطه به عنوان آشنایی اشخاص حتی کارکنان بانک ها رو با پولشویی لازم کرده و امیدواریم که این مقاله بتونه اطلاعات خوبی را در خصوص شکایت از پولشویی بانک به شما عزیزان بده.

وکیل شکایت از بروکر کارگزار

پولشویی چیست

پولشویی فرآیندی هستش که پول نامشروع و غیرقانونی رو تبدیل به پول مشروع و قانونی میکنه.

این جرم ممکنه توسط همان مرتکبان جرم اصلی و جرم منشأ بگیره و پول های کثیف از این طریق تطهیر بشن که اثرات زیانباری رو روی نظام اقتصادی و مالی دولت و کشور به وجود میاره. در کشورهای کمتر توسعه یافته مثل ایران علاوه بر بانک‌های دولتی و خصوصی موسسه های مالی در نظام بانکی فعالیت می‌کنند و برخی اوقات از قوانین بانک مرکزی تبعیت نمی‌کنند. لذا باید به هر شکل عرصه بر مجرمان مالی تنگ بشه از آنجایی که شیوه استفاده از وسایل و ترفند های پولشویان برای موفقیت عملیات خود بسیار پیچیده است، لازمه که حتماً کسانی که با مبادلات بانکی سر و کار دارند نسبت به این مسائل آگاه بشن.
شکایت از پولشویی بانک

پولشویی جرم دوم است یعنی چی؟

برای اینکه پولشویی پیش بیاد حتما باید قبلش یه سری جرایم خاص انجام بشه.

مثل قاچاق مواد مخدر، آدم ربایی، قاچاق انسان، قاچاق کالا، قاچاق اسلحه و غیره.

پولشویی جرم دوم و وجدان جامعه اونجوری که باید علیه پولشویی برانگیخته نمیشه چون مردم قسمت اول رو نمی بینند. یعنی جرم پولشویی کف خیابون اتفاق نمی افته الان اگر شما از مردم بپرسیم پولشویی یعنی چی اکثراً هیچ توجهی به او ندارند و مفهومش رو نمیدونم پولشویی جرم سازمان یافته است یعنی تخریب مجرمین پولشویی خیلی مشکله.

همین چند روز پیش خبر دستگیری شخصی که رئیس یکی از بانک ها و موسسات مالی بود رو شنیدیم که توسط اینترپل اسپانیا با اعلام وضعیت قرمز به ایران عودت داده شد پس پولشویی یک جرم فراملی محسوب میشه پولشویی از طرفی جرم اشخاص فرهیخته است طبیعتا برای وقوع  این جرم و   برای اینکه پاکیزه جلوه داده بشه درآمد حاصل از جرم باید به سازمان های آبرومندی مانند بانک‌ها متخصصین بانکی دفاتر وکالت و غیره داده بشه چرا که گم و گور کردن پول بدون حضور این اشخاص امکان پذیر نیست.
شکایت از پولشویی بانک

کلاهبرداری از طریق کریپتو کارنسی

‏انواع پولشویی

پولشویی درونی، پولشویی صادر شونده و پولشویی وارد شونده، پولشویی بیرونی، اینها جزو انواع پولشویی هستند.

پولشویی درونی:
پول های کثیف از فعالیت‌های مجرمانه که در داخل کشور انجام شده این کشور موکول شد که همیشه در پولشویی صادر شونده پولهای کثیف به دست آمده از کشور خارج می شوند تا تطهیر شوند.

پولشویی وارد شونده هم شامل پول های کثیف به دست آمده توی سایر نقاط جهان و وارد کشور ها میشه.
پولشویی بیرونی هم پول های کثیف به دست آمده در سایر کشورها که در خارج از کشور هستند شسته میشه.

فرایند پولشویی هم به این نحو که سه مرحله داره. جایگذاری استتار و ادغام فرایند پولشویی ممکن است به صورت جداگانه و متمایز را به طور همزمان اتفاق بیفته نحوه استفاده از این مراحل و ساز و کارهای موجود به سازمانهای که از این مجرمین حمایت می‌کنند، بستگی داره. پولشویی در چهار عنوان خلاصه میشه منشاء واقعی پول پنهان میشه شکل پول تغییر میکنه یا به کالای با ارزش تبدیل میشه این پروسه مخفیانه طی میشه و از پول کثیف حفاظت مستمر به عمل میاد.
شکایت از پولشویی بانک

 ‏نقش موسسات مالی و اعتباری در پولشویی

‏ استفاده از موسسات مالی و اعتباری راحت ترین راه برای پول شویان هستش در این مرحله وجوه نقد حاصل از فعالیت های مجرمانه  شبکه بانکی یا هر نهاد مالی و اعتباری رسمی سپرده میشه این نهادهای رسمی ممکنه داخلی و خارجی باشد استفاده از روش معمول در داد و ستد یکی از بهترین روش‌های پولشویی هستش که از نهادهای مالی داخل کشور و نهادهای خارج کشور انتقال صورت می‌گیرد بدین ترتیب تشخیص درآمدهای نامشروع دشوار و گاهی حتی ناممکن می شود.

وکیل متخصص دعاوی بانکی

تکنیک های پولشویی غیربانکی

‏ از جمله تکنیک های پولشویی این هستش که پولشویان اقدام به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می کنند یا اقدام به خرید و فروش آثار هنری با قیمتهای بسیار گزاف می کند مایه گذاری در سهام می‌کنند یا سرمایه گذاری در مشاغل پر رونق می کنند یا اینکه به نحو اعجاب آوری سرمایه گذاری در مشاغل زیان دیده را انجام می‌دهند یا اینکه از صندوقهای امانات بانک ها استفاده می کنند یا میان اینها سازمان خیریه  ‏تا ایجاد می‌کند و از این طریق میان پولشون رو انجام میدن.

نحوه شکایت از پولشویی بانک

آثار سوء پولشویی برای بانک ها و موسسات مالی اعتباری

برای مقابله با پولشویی به موجب قوانین و مقررات داخلی و بین المللی وظایف سنگینی به عهده موسسات و بانک‌ها قرار گرفته است. بنابراین ترس از ریسک شهرت و جلوگیری از خساراتی که از همکاری با مجرمان و گروه های سازمان یافته به موسسات مالی وارد میشه بسیار سنگین است.

دلیل اصلی رعایت مقررات پیشگیری از پولشویی هم همین سنگین بودن این آثار است ده پولشویی سلامت موسسات مالی را به خطر بیندازد چون فقط بر سیستم بانکی بلکه بر دیگر موسسات مالی از جمله شرکت‌های بیمه مدیریت سرمایه‌گذاری کارگزاران سهام نیز تاثیر منفی خودش رو میزاره قانونی و ریسک عملیاتی که اینجا ایجاد میشه متفاوت هست تا حد زیادی با هم دیگه و آثار پولشویی که بر موسسات مالی وارد میشه به صورت حالا من جز اگر بخواهیم بیان بکنیم ورود خسارت و تخریب بازارهای مالی بحران نقدینگی به علت برداشت‌های ناگهانی از سیستم مالی قطع روابط کارگزاری کاهش ارزش سهام موسسات مالی فرار سرمایه به صورت غیرقانونی از کشور

شکایت از بانک دولتی

دفتر وکالت وکیل شکایت از پولشویی بانک

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

5/5 - (21 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *