شیوه قانونی استخدام مدرس

شیوه قانونی استخدام مدرس

شیوه قانونی استخدام مدرس


امروز با موضوع شیوه قانونی استخدام مدرس با شما مخاطبان گرامی همراه هستیم.

این روزها در کنار فراگیری علم و دانش به‌صورت عمومی در کلاسهای مختلف اعم از دانشگاه‌ها و مدارس، تدریس به‌صورت خصوصی نیز به امری بسیار رایج و مورد اقبال تبدیل شده است.

تدریس به‌صورت خصوصی علاوه بر کمک به شخص دانش‌آموز یا دانشجو درروند فراگیری دروس و تسهیل آن، از طرفی برای مدرسان و معلمان نیز ازلحاظ اقتصادی کمک‌کننده خواهد بود. مسئله اساسی که در این راستا باید به آن توجه داشت بحث رعایت نکات حقوقی و موارد قانونی مرتبط با بحث تدریس خصوصی است که در ادامه به بررسی انواع آن، نکات حقوقی که در این رابطه باید رعایت گردد از جمله نوع قراردادی که باید تنظیم گردد می‌پردازیم و درنهایت به این پرسش اساسی مرتبط با مشاوره حقوقی دریافت مجوز، پاسخ‌خواهیم داد که:

آیا اساساً تدریس خصوصی نیازمند اخذ مجوز است یا خیر؟

در گذشته آموزش افراد و نیروی انسانی تنها در محیط‌های آموزشی دولتی و مدارس صورت می‌گرفت.

رفته رفته با روشن شدن اهمیت یادگیری و ابعاد گسترده علم و دانش، مشخص شد که نمی‌توان برای آموزش تنها به مدارس اکتفا کرد.

چراکه توانایی این مراکز محدود و تعداد متقاضیان بسیار بیشتر از پتانسیل آن‌ها بود. از طرفی به دلیل شمول و گسترش رشته‌های مختلف علمی، امکان گنجاندن تمامی این رشته‌ها در یک مرکز وجود نداشت.

به همین دلیل موسسات آموزشی بسیاری در کنار مدارس و دانشگاه‌ها شروع به کار کردند.

نکات مهم شیوه قانونی استخدام مدرس

نحوه دریافت مجوز تدریس خصوصی؟

چجوری با مدرس قرارداد ببندیم؟

آیا امکان مشاوره با وکیل تخصصی اداره کار در استخدام مدرس وجود دارد؟

خدمات دفتر وکالت و خدمات مشاوره حقوقی محمدرضا مهری چیست؟

برای شکایت از مدرس بابت عدم انجام تعهدات چه باید کرد؟

قرارداد استخدام مدرس چگونه قراردادی است؟

طبیعتاً برای آنکه بتوانیم یک همکاری استاندارد و درست داشته باشیم نباید تنها به تنظیم یک قرارداد اکتفا کنیم بلکه قرارداد فی‌مابین باید از استانداردهای حقوقی برخوردار باشد و نیاز هر دو طرف قرارداد را برآورده کند.

برای داشتن یک قرارداد استخدام مدرس کارآمد در ابتدا باید قالب قراردادی مناسب این تعامل را پیدا کنیم. زمانی‌که افراد تصمیم به استفاده از دانش یا توان و مهارت فرد دیگری می‌گیرند، بحث اجاره اشخاص مطرح می‌گردد. در قانون کشور ما مبحث اجاره اشخاص تحت قانون کار و قراردادهای استخدام قرار می‌گیرید. به همین دلیل رابطه مدرس و کارفرما یک رابطه استخدامی و تحت شمول قانون کار خواهد بود.

در قانون کار از سه قالب قراردادی جهت انعقاد قراردادهای همکاری یاد شده است:

  • استخدام دایم
  •  استخدام موقت
  • استخدام کار معین. برای تبیین روابط میان مدرس و کارفرما باید یکی از این سه قرارداد را انتخاب کنیم. پیشنهاد ما برای قرارداد استخدام مدرس، استفاده از قالب استخدام موقت است.

قرارداد استخدام موقت از آن جهت به قراردادهای کار معین برتری دارد که ماهیت کار مدرس ایجاب می‌کند او به صورت روزانه و مستمر به کار تدریس بپردازد، لذا قالب قراردادی کار معین که بیشتر برای انجام یک پروژه خاص استفاده می‌شود در این‌خصوص کارایی کافی را ندارد.

در رابطه با قراردادهای کار دائم هم نکات زیادی وجود دارد که کارفرمایان را نسبت به آن مردد می‌سازد. در شرایط نابسامان اقتصاد کنونی امکان انعقاد قرارداد کار دائم برای بسیاری از کارفرمایان وجود ندارد. از طرفی قراردادهای استخدام موقت با زمان کوتاه فرصت مناسبی را برای شناخت از همکار فراهم می‌کنند.

به همین دلیل محبوبیت بیشتری میان کارفرمایان دارند.

با توجه به اوصاف مذکور در بالا بهترین قالب قراردادی برای قرارداد استخدام مدرس همان قالب استخدام موقت خواهد بود.

شیوه قانونی استخدام مدرس

در قرارداد استخدام مدرس چه نکاتی باید مندرج گردد؟

هر قرارداد استخدامی در بعضی قسمت‌ها با سایر قراردادها اشتراکات زیادی دارد.

به عنوان مثال در تمامی قراردادهای استخدام موقت باید ابتدا و انتهای همکاری مشخص شود.

در اصل دلیل انتساب عنوان موقت به اینگونه قراردادها مدت دار بودن آن‌ها است.

همچنین در تمامی قراردادهای استخدام موقت، همکار بایستی توسط کارفرما بیمه شود.

از طرفی حقوق و مزایای همکار یا مدرس (درقرارداد استخدام مدرس) نمی‌تواند از حداقل حقوق و مزایای مشخص شده توسط شورای‌عالی کار که همه ساله اعلان می‌گردد کمتر باشد. نکته مهم دیگری که در این‌گونه قراردادها لازم‌الرعایه است مبحث غیرقابل فسخ بودن این قرارداد است. از آنجایی که قرارداد استخدام مدرس یک قرارداد استخدام موقت است در طول مدت همکاری نمی‌تواند توسط هیچ یک از طرفین فسخ گردد.

اما علاوه بر نکات عمومی قراردادهای استخدام موقت، لازم است که در این قراردادها شرایط اختصاصی مربوط به این حرفه و تخصص هم بیان شود. معمولا این موارد در قسمت تعهدات نگاشته می‌شود. به عنوان مثال نحوه حضور و شرایط آن، تقویم آموزشی و نحوه عملکرد مدرس و بسیاری موارد دیگر که به توافقات کارفرما و مدرس بستگی دارد، در این قسمت نوشته می‌شود. البته توجه داشته باشید که توافقات افراد تاجایی برای قانونگذار قابل احترام است که خلاف قوانین امری نباشد.

پس نمی‌توان در قرارداد استخدام مدرس شروطی را قرار داد که با قوانین امری مغایر است.

انواع تدریس خصوصی

هنگامی‌که از تدریس خصوصی سخن به میان می‌آید اصولاً بهره‌مندی از شخص معلم به‌صورت خصوصی در منزل دانش‌آموز یا دانشجو و به‌صورت مستقیم و بدون واسطه به ذهن متبادر خواهد شد. اما باید توجه داشت که علاوه بر این شیوه تدریس خصوصی برخی مؤسسات نیز به‌صورت مؤسسات تدریس خصوصی هستند.

بنابراین تدریس خصوصی اصولاً در دو قالب کلی صورت می‌پذیرد:

۱-تدریس خصوصی در منزل

۲- مؤسسات و یا آموزشگاه‌های تدریس خصوصی

 چه نکات حقوقی باید در رابطه با تدریس خصوصی رعایت گردد؟

برای شروع هر رابطه در میان طرفین رعایت نکات حقوقی مرتبط با آن امری ضروری و غیرقابل‌انکار است. در رابطه با تدریس خصوصی نیز رعایت نکات و موارد قانونی و حقوقی علاوه بر ضروری بودن تضمین‌کننده رابطه‌ای موفق و قابل‌اطمینان خواهد بود.

در بحث تدریس خصوصی شخص معلم در برابر ساعت معینی از تدریس مبلغی متعارف که موردتوافق طرفین نیز است را دریافت خواهد کرد. در ابتدا طرفین باید بر سر ساعات لازم در جهت تدریس و همچنین مبلغ دریافتی شخص معلم به توافق برسند. از طرفی با توجه به اینکه عموماً محل تدریس منزل شخص دانش‌آموز یا دانشجو است درنتیجه تأکید بر لزوم رعایت موازین اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی در محل تدریس نیز امری ضروری به نظر می‌رسد. از دیگر مواردی که نیاز به توافق میان طرفین دارد بحث تعیین تقریبی میزان دروسی است که شخص مدرس موظف به تدریس آن است، که حتی بیان آن در قالب یک جدول و یا یک چارت مشخص بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

آیا تدریس خصوصی نیاز به اخذ مجوز دارد؟

شیوه قانونی استخدام مدرس

حال نوبت پاسخ به این پرسش می‌رسد که آیا تدریس خصوصی نیازمند اخذ مجوز است یا خیر؟

در مشاوره حقوقی دریافت مجوز برای پاسخ به این پرسش به شما خواهند گفت که خیر.

تدریس خصوصی، آن‌هم مستقیم توسط شخص مدرس و بدون واسطه نیاز به اخذ هیچ مجوزی ندارد.

درنتیجه شخص مدرس بدون نیاز به دریافت مجوز خاصی می‌تواند به‌راحتی فعالیت خود را آغاز کند.

هرچند باید توجه داشت که عدم نیاز به اخذ مجوز به معنای رعایت نکردن موارد قانونی و حقوقی در این رابطه نیست.

برای آغاز به‌کار تدریس خصوصی و پیشبرد قانونی آن، رعایت موارد و نکات حقوقی که اصلی‌ترین راه دستیابی به آن از طریق تنظیم قراردادی حرفه‌ای و تخصصی است امری واجب برای هر دو طرف خواهد بود.

برای شروع هر فعالیت و شکل‌گیری هر رابطه‌ای راهنمایی گرفتن از مشاوران و متخصصان حقوقی در آن زمینه می‌تواند برای طرفین اطمینان‌بخش و مفید باش. در رابطه با تدریس خصوصی نیز برای تنظیم یک قرارداد حرفه‌ای که از هر لحاظ قابل‌اتکا باید نیاز به راهنمایی گرفتن از متخصص یا متخصصان حقوقی امری ضروری به نظر می‌رسد.

دفتر وکالت وکیل آنلاین قرارداد کار در تهران

دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.

ارائه منظم اطلاعات و مشاوره حقوقی رایگان صرفا از طریق درج مقالات علمی حقوقی.

امکان مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در همه ساعات شبانه روز.

مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی پس از تعیین وقت قبلی.

قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.

خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.

خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.

معرفی بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر.

معرفی بهترین وکیل اعاده دادرسی کیفری و حقوقی در تهران

معرفی بهترین وکیل دعاوی بانکی و پولی.

معرفی بهترین وکیل ملکی.

معرفی بهترین وکیل قراردادهای مشارکت در ساخت.

معرفی بهترین وکیل دادسرای جرایم امنیت اخلاقی، اقتصادی و پولشویی

نشانی و تلفن بهترین وکیل قرارداد کار

تهران- میدان ونک- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد9.

02188663925

02188663926

02188663927

02188799562

02188796143

شماره موبایل وکیل اداره کار و امور اجتماعی

09120067661

09120067662

09120067663

09120067664

09120067665

09120067669

شماره واتس آپ جهت ارسال پیام تعیین وقت با وکیل تخصصی قرارداد کار

09120067664

09120067665

09120067669

پس از ارسال پیام حداکثر ظرف 24 ساعت وقت مشاوره با برترین وکلای ایران تعیین خواهد شد.

دفتر وکیل شیوه قانونی استخدام مدرس

آموزش هادعاوی اداره کار

آگهی استخدام مدارس غیرانتفاعی اصفهانابلاغ قانون استخدام معلمان حق التدریساستخدام مدرساستخدام مدرس آنلاین زبان انگلیسیاستخدام مدرس انگلیسیاستخدام مدرس برنامه نویسیاستخدام مدرس برنامه نویسی تهراناستخدام مدرس بورساستخدام مدرس بین المللیاستخدام مدرس پاره وقتاستخدام مدرس پیام نوراستخدام مدرس پیانواستخدام مدرس پیانو در تهراناستخدام مدرس تاریخاستخدام مدرس تاریخ هنراستخدام مدرس تافلاستخدام مدرس تبریزاستخدام مدرس تدریس خصوصی تهراناستخدام مدرس ترکیاستخدام مدرس ترکی استانبولیاستخدام مدرس ترکی استانبولی تبریزاستخدام مدرس ترکی استانبولی در تهراناستخدام مدرس تهراناستخدام مدرس جامعه شناسیاستخدام مدرس جاوااستخدام مدرس جدیداستخدام مدرس جغرافیااستخدام مدرس جهاد دانشگاهیاستخدام مدرس جهاد دانشگاهی اصفهاناستخدام مدرس چالوساستخدام مدرس چرتکهاستخدام مدرس چینیاستخدام مدرس حسابداریاستخدام مدرس حسابداری تهراناستخدام مدرس حسابداری در تهراناستخدام مدرس حسابداری در کرجاستخدام مدرس حسابداری در هنرستاناستخدام مدرس حق التدریس دانشگاهاستخدام مدرس حق التدریس دانشگاه علمی کاربردیاستخدام مدرس حقوقاستخدام مدرس حقوق در تهراناستخدام مدرس خصوصياستخدام مدرس خصوصیاستخدام مدرس خصوصی تهراناستخدام مدرس خصوصی در منزلاستخدام مدرس خصوصی دروس دانشگاهیاستخدام مدرس خصوصی زباناستخدام مدرس خصوصی زبان انگلیسیاستخدام مدرس خصوصی فیزیکاستخدام مدرس خوشنویسی تهراناستخدام مدرس دانشجواستخدام مدرس دانشگاهاستخدام مدرس دانشگاه پیام نوراستخدام مدرس دانشگاه علمی کاربردیاستخدام مدرس دانشگاه غیر انتفاعیاستخدام مدرس دانشگاه غیر انتفاعی تهراناستخدام مدرس در آموزشگاه بابلاستخدام مدرس در اصفهاناستخدام مدرس در تهراناستخدام مدرس در چهارمحال و بختیاریاستخدام مدرس در دانشگاه علمی کاربردیاستخدام مدرس در سفیراستخدام مدرس در قلم چیاستخدام مدرس در کانون زبان ایراناستخدام مدرس در کرجاستخدام مدرس در لاهیجاناستخدام مدرس در مدارس غیرانتفاعی مشهداستخدام مدرس در مشهداستخدام مدرس در یاسوجاستخدام مدرس دیواراستخدام مدرس رباتیکاستخدام مدرس رشتاستخدام مدرس ریاضیاستخدام مدرس ریاضی اصفهاناستخدام مدرس ریاضی تهراناستخدام مدرس ریاضی در آموزشگاه های تهراناستخدام مدرس ریاضی در اصفهاناستخدام مدرس ریاضی در تهراناستخدام مدرس ریاضی در کرجاستخدام مدرس ریاضی دیواراستخدام مدرس ریاضی گیلاناستخدام مدرس زباناستخدام مدرس زبان آلمانیاستخدام مدرس زبان آنلایناستخدام مدرس زبان انگلیسیاستخدام مدرس زبان انگلیسی بدون سابقهاستخدام مدرس زبان انگلیسی در ترکیهاستخدام مدرس زبان انگلیسی در چیناستخدام مدرس زبان انگلیسی در قطراستخدام مدرس زبان انگلیسی در کرجاستخدام مدرس زبان انگلیسی در مدارس غیرانتفاعیاستخدام مدرس زبان انگلیسی دیواراستخدام مدرس زبان انگلیسی نوجواناناستخدام مدرس زبان با حقوق بالااستخدام مدرس زبان با مدرک ایلتساستخدام مدرس زبان با مدرک تافلاستخدام مدرس زبان بدون سابقهاستخدام مدرس زبان برای کودکاناستخدام مدرس زبان جابینجااستخدام مدرس زبان جهاد دانشگاهی مشهداستخدام مدرس زبان چینیاستخدام مدرس زبان در جزیره کیشاستخدام مدرس زبان در چیناستخدام مدرس زبان در سفیراستخدام مدرس زبان در غرب تهراناستخدام مدرس زبان در قماستخدام مدرس زبان دیواراستخدام مدرس زبان ساریاستخدام مدرس زبان شیپوراستخدام مدرس زبان صومعه سرااستخدام مدرس زبان عربی در تهراناستخدام مدرس زبان قزویناستخدام مدرس زبان قماستخدام مدرس زبان لاهیجاناستخدام مدرس زبان یزداستخدام مدرس زیست شناسیاستخدام مدرس سازاستخدام مدرس سالیدورکاستخدام مدرس سنتوراستخدام مدرس سه تاراستخدام مدرس سیاه قلماستخدام مدرس شبکهاستخدام مدرس شیپوراستخدام مدرس شیرازاستخدام مدرس شیمیاستخدام مدرس شیمی تهراناستخدام مدرس شیمی در آموزشگاه های تهراناستخدام مدرس شیمی در تهراناستخدام مدرس شیمی در کرمانشاهاستخدام مدرس شیمی کنکوراستخدام مدرس شیمی یزداستخدام مدرس صادقیهاستخدام مدرس صنایع دستیاستخدام مدرس صنایع غذاییاستخدام مدرس طب سنتیاستخدام مدرس طراح لباساستخدام مدرس طراحی سایتاستخدام مدرس طراحی لباساستخدام مدرس طراحی و نقاشیاستخدام مدرس عربیاستخدام مدرس عربی تهراناستخدام مدرس عربی در تهراناستخدام مدرس عربی در کرجاستخدام مدرس عربی کنکوراستخدام مدرس عربی یزداستخدام مدرس عکاسیاستخدام مدرس عکاسی در تهراناستخدام مدرس علمی کاربردیاستخدام مدرس غیرانتفاعیاستخدام مدرس فتوشاپ در تهراناستخدام مدرس فرانسهاستخدام مدرس فرانسه تهراناستخدام مدرس فیزیکاستخدام مدرس فیزیک اصفهاناستخدام مدرس فیزیک تهراناستخدام مدرس فیزیک در اصفهاناستخدام مدرس فیزیک در تهراناستخدام مدرس فیزیک در قزویناستخدام مدرس فیزیک در کرجاستخدام مدرس فیزیک در مشهداستخدام مدرس قراناستخدام مدرس قزوین جدیداستخدام مدرس قلم چیاستخدام مدرس قماستخدام مدرس کامپیوتراستخدام مدرس کامپیوتر در اصفهاناستخدام مدرس کامپیوتر در کرجاستخدام مدرس کانون زبان ایراناستخدام مدرس کتیااستخدام مدرس کرجاستخدام مدرس کرماناستخدام مدرس کرمانشاهاستخدام مدرس کنکوراستخدام مدرس کنکور زباناستخدام مدرس گرافیکاستخدام مدرس گردشگریاستخدام مدرس گوناگوناستخدام مدرس گوناگون همشهریاستخدام مدرس گيتاراستخدام مدرس گیاهان داروییاستخدام مدرس گیتاراستخدام مدرس گیتار کلاسیکاستخدام مدرس گیلاناستخدام مدرس لاهیجاناستخدام مدرس لرستاناستخدام مدرس لنگروداستخدام مدرس لینوکساستخدام مدرس مجازیاستخدام مدرس مدارس غیرانتفاعی اصفهاناستخدام مدرس مدارس غیرانتفاعی تهراناستخدام مدرس مدرسهاستخدام مدرس مدرسه غیرانتفاعیاستخدام مدرس مشهداستخدام مدرس معماریاستخدام مدرس معماری در هنرستاناستخدام مدرس مهندسی صنایعاستخدام مدرس موسسه زبان سفیراستخدام مدرس موسیقیاستخدام مدرس موسیقی تهراناستخدام مدرس موسیقی در تهراناستخدام مدرس نرم افزاراستخدام مدرس نرم افزار عمراناستخدام مدرس نقاشیاستخدام مدرس نقاشی در تهراناستخدام مدرس نقاشی کودکاستخدام مدرس نقاشی کودکاناستخدام مدرس نقاشی و طراحیاستخدام مدرس نقاشی و طراحی تهراناستخدام مدرس نقشه کشی صنعتیاستخدام مدرس همداناستخدام مدرس همشهریاستخدام مدرس هنراستخدام مدرس هنر دانشگاهاستخدام مدرس هنر در تهراناستخدام مدرس هنر دیواراستخدام مدرس هوش مصنوعیاستخدام مدرس و مربی دیواراستخدام مدرس و مشاور تحصیلیاستخدام مدرس یا مربیاستخدام مدرس یا مربی امروز تهراناستخدام مدرس یزداستخدام معلم پاره وقتاستخدام معلم پایه اول دبستاناستخدام معلم پيش دبستانياستخدام معلم پیانواستخدام معلم پیش دبستانیاستخدام معلم پیش دبستانی و دبستاناستخدام همشهری مدرس زباناستفساریه قانون استخدام معلمان حق التدریساصلاح قانون استخدام معلمان حق التدریسجذب مدرس چیت سازانجذب مدرس یزدشیوه قانونی استخدام مدرسقانون استخدام سرباز معلمقانون استخدام معلمانقانون استخدام معلمان حق التدريسقانون استخدام معلمان حق التدریسیقانون استخدام معلمین حق التدریسقانون جدید استخدام سرباز معلم

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!