قرارداد پیمانکاری

قرارداد پیمانکاری

قرارداد پیمانکاری


با بررسی زوایای قرارداد پیمانکاری همراه شما هستیم.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مراحل انجام یک کار یا پروژه را به پیمانکار سپرده باشید.

یا اطرافیان شما مسئولیت‌هایی را در قالب پروژه‌های پیمانکاری و عقد قرارداد پیمانکاری پذیرفته باشند.

یا آن‌ها را برون‌سپاری کرده باشند اما آیا در عالم حقوق و میان حقوقدان‌ها معنا و قوانین پروژه‌های پیمانکاری بامعنای مصطلح میان افراد جامعه یکسان است؟

حقیقت امر این است که تنظیم قراردادهای پیمانکاری به ظرافت‌ها و دقت و دانش کافی نیاز دارد که شاید از عهده خیلی از افراد خارج باشد.

اگر برای شما هم اطلاع از شرایط و ویژگی‌های پیمانکاری و قرارداد آن جالب است این مطلب را از دست ندهید!

چه زمانی از قرارداد پیمانکاری استفاده می کنیم؟

معمولاً زمانی که جنس کارها ایجاب کند می‌توانید از طریق پیمانکاری به انجام آن مبادرت نمایید.

منظور از جنس کارها درواقع مستمر بودن یا معین بودن آن‌هاست.

اگر نوع کار شما به‌گونه‌ای باشد که به‌صورت مستمر و همیشگی باشد با انعقاد قرارداد استخدام موقت بهتر به نتیجه مطلوب می‌رسید.

در نتیجه یکی از تفاوت‌های قرارداد پیمانکاری و قرارداد استخدامی در این موضوع است.

البته قرارداد استخدام کار معین درواقع نوعی از قراردادهای استخدامی است که به‌منظور انجام یک کار مشخص و معین منعقد می‌شود؛ اما این قراردادها با قرارداد پیمانکاری متفاوت هستند. در قرارداد کار معین شما با ابزار و ادوات کارفرما موضوع قرارداد را انجام می‌دهید اما در قراردادهای پیمانکاری، پیمانکار موظف است کل پروژه را با ابزار و ادوات خود به اتمام برساند. در قراردادهای پیمانکاری معمولاً پروژه‌ها بزرگ‌تر و تعداد افراد دخیل بیشتر است.

وکیل ملکی در طرشت

به همین منظور معمولاً کارفرمایان در موضوعات بزرگ ترجیح می‌دهند کار را از طریق شرکت‌های پیمانکاری به انجام برسانند.

پیمانکار شخص حقیقی است یا حقوقی؟ چگونه می‌توان پیمانکار شد؟

افراد می‌توانند هم در قالب شخص حقیقی و هم در قالب شخص حقوقی پروژه‌های  پیمانکاری را انجام دهند.

در ادامه به توضیح بیشتر در این خصوص می‌پردازیم.

اگر بخواهید یک شرکت پیمانکاری داشته باشید لازم است این موارد را بدانید:

در ابتدا باید یک شرکت یا به‌عبارت‌دیگر شخصیت حقوقی را ایجاد کنید. قانون تجارت ما قالب‌های مختلفی را برای شرکت‌ها در نظر گرفته است که البته پیشنهاد ما برای شما ثبت یک شرکت سهامی خاص است. پس از ثبت شرکت و درواقع تولد شخص حقوقی می‌توانید شرکت پیمانکاری خود را تأسیس نمایید اما باید شرایط خاصی در مورد شرکت شما احراز گردد.

در ابتدا باید بدانید شرکت پیمانکاری شما تنها در پروژه‌هایی می‌تواند شرکت نماید که با موضوع فعالیت شرکت که در اساسنامه شرکت شما درج‌شده است مطابقت داشته باشد.

برای ایجاد یک شرکت پیمانکاری لازم است مدرک و تخصص لازم درزمینهٔ موردنظر را دارا باشید. برای این منظور می‌توانید از مدرک تحصیلی خود یا کارکنانتان استفاده کنید البته بعضی از افراد هم در قالب اجاره از مدارک تخصصی دیگران استفاده می‌کنند.

احراز این شرایط طبق مقررات مندرج در آیین‌نامه تشخیص صلاحیت پیمانکاران خواهد بود. اما حتماً در نظر داشته باشید که این مقررات مخصوص شرکت‌هایی است که تمام یا بخشی از منابع مالی آن‌ها از بودجه دولتی است و یا تأمین مالی یا اجرای پروژه‌های آن‌ها در داخل یا خارج از کشور نیازمند تضامین دولتی باشد.

قرداد با برنامه نویس

برای این منظور اشخاص حقوقی با تابعیت خارجی هم می‌توانند احراز صلاحیت شده و درواقع یک شرکت پیمانکاری رسمی داشته باشند مشروط به اینکه فعالیت‌های آنان در داخل کشور ایران انجام پذیرد.

قرارداد پیمانکاری

نکات مربوط به قراردادهای پیمانکاری

قراردادهای پیمانکاری ازجمله قراردادهایی هستند که دربرگیرنده موضوعات مختلف و زیادی هستند لذا قبل از هر چیز  به شما توصیه می‌کنیم که برای تنظیم آن‌ها حتماً از مشورت وکلا و مشاوران حقوقی استفاده نمایید.

بیمه پیمانکاری

در این قرارداد هم مانند سایر قراردادهای حقوقی مشخصات و عناوین رسمی و قانونی طرفین را ذکر می‌کنیم.

در این ماده بهتر است مدارک مثبت سمت و صلاحیت طرفین را به قرارداد منضم نمایید و یا حداقل قبل از امضای قرارداد آن‌ها را دیده و موردبررسی قرار دهید تا از توانایی و تخصص طرف مقابل در انجام پروژه اطمینان کامل را حاصل نمایید.

به یاد داشته باشید تعیین حدود عملیات و پروژه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این قرارداد است که غالباً در پیوست فنی ذکر می‌شود و در ضمن آن ممکن است جدول زمان‌بندی اجرا هم ذکر شود. نگارش این قسمت از قرارداد نیازمند بینش و تخصص فنی است اما برای احتیاط بیشتر حتماً آن را به مشاور حقوقی خود هم نشان دهید.

اهمیت تعیین محدوده عملکرد و جدول زمان‌بندی زمانی بیشتر مشخص می‌شود که بحث مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت مطرح می‌شود. معمولاً کل مبلغ پیش‌بینی‌شده برای قرارداد به‌صورت یکجا پرداخت نمی‌شود بلکه بعد از اتمام هر قسمت از عملیات به همان نسبت مبلغی از رقم کلی پیش‌بینی‌شده پرداخت می‌گردد.

بحث نظارت از موارد مهم دیگر این قرارداد است. حتماً در قرارداد ذکر کنید که ماهیت نظر ناظر قرارداد به چه صورت خواهد بود؟ درواقع چارچوب عملکرد ناظر را حتماً مشخص کنید.

اعتبار سند دست‌نویس

محل انجام پروژه را حتماً به رؤیت پیمانکار برسانید و در مورد تجهیز کارگاه محل عملیات با هم به توافق برسید.

بخش مهمی از هر قرارداد را مواد مربوط به تعهدات طرفین دربر می‌گیرد. در این مواد حدود مسئولیت طرفین مشخص می‌گردد.

برای دقیق‌تر نوشتن این قسمت از قرارداد لازم است اطلاعات جامع فنی به مشاور حقوقی خود بدهید تا ایشان از ترکیب این اطلاعات با دانش حقوقی، تکالیف و تعهدات افراد را در مقابل هم دقیق‌تر ترسیم کنند.

بیمه در قراردادهای پیمانکاری

پیمانکاران موظف هستند کارگران و افرادی را که درواقع برای آن‌ها کار می‌کنند نزد شعب بیمه تأمین اجتماعی بیمه نمایند. علاوه بر بیمه سایر حداقل‌های مندرج در قانون کار هم باید به کارگران پرداخت گردد. بدین منظور ناظر قرارداد موظف است حتماً در پایان هرماه پیگیری‌های لازم را در این خصوص به عمل‌آورده و در صورت تخلف پیمانکار موضوع را سریعاً به کارفرما اطلاع دهد.

در صورت تخلف پیمانکار، کارفرما موظف است از محل مطالبات پیمانکار مبالغ فوق را پرداخت نماید و در صورت عدم کفایت مطالبات، از محل تضامین پیمانکار اقدام نماید. در صورت پرداخت مبالغ و حقوق کارگران توسط کارفرما پیمانکار حق هیچ‌گونه اعتراضی نخواهد داشت و در صورت تکرار در تأخیر یا عدم پرداخت حقوق کارگران، کارفرما می‌تواند قرارداد را فسخ نماید.

یکی از نکاتی که در قراردادهای پیمانکاری مهم و قابل‌توجه است مبحث تضامین است. تضمین درواقع برای حسن انجام تعهدات و وظایف از پیمانکار گرفته می‌شود. این تضمین می‌تواند درصدی از مطالبات پیمانکار و یا اوراق بهاداری از قبیل چک و سفته باشد. شما می‌توانید در صورت لزوم و سختگیری بیشتر ترکیبی از هر دو مورد را منظور نمایید.

وکیل ابطال سند غیر مالی

دفتر وکالت وکیل آنلاین قرارداد پیمانکاری در تهران

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی وکیل محمد رضا مهری

دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز.

مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی

عضویت شهروندان در بزرگترین جامعه حقوقی آنلاین کشور و برخورداری از تخفیف مشاوره و حق الوکاله.

امکان عضویت وکلای دادگستری و کارشناسان رسمی جهت معرفی به جامعه پس از تایید هیات مدیره.

قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.

خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.

خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.

معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران.

بهترین وکیل کیفری تهران

بهترین وکیل ملکی تهران

بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران

بهترین وکیل خانواده تهران

بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر

بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور

بهترین وکیل فرجام خواهی

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9و10

تلفن های تماس با دفتر وکیل آنلاین در تهران

021-88663925

021-88663926

021-88663628

021-88796143

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات

ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل تخصصی قرارداد پیمانکاری

09120067661

09120067662

09120067663

09120067664

09120067665

09120067669

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل متخصص 

09120067664

09120067665

09120067669

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.

ابطال اقدامات تملکی سازمانها در دیوان عدالت اداری

حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.

دفتر وکیل قرارداد پیمانکاری

 

5/5 - (15 امتیاز)

قوانین شهرداریمقالات اسناد تجاری

انواع قرارداد هاي پيمانكاريانواع قرارداد های پیمانکاریبیمه قرارداد های پیمانکاریپیش قرارداد پیمانکاریتعدیل در قرارداد های پیمانکاریتعدیل قرارداد پیمانکاری چیستثبت قرارداد پیمانکاریشرایط قرارداد پیمانکاریضریب قرارداد پیمانکاریطرفین قرارداد پیمانکاریعقد قرارداد پیمانکاریعکس قرارداد پیمانکاریفرم قرارداد پیمانکاریفرم قرارداد پیمانکاری ساختمانفرم قرارداد پیمانکاری صنعتیفرم قرارداد های پیمانکاریفسخ قرارداد پیمانکاریقانون قرارداد پیمانکاریقرارداد بین پیمانکار و کارفرماقرارداد پيمانكاري چيستقرارداد پيمانكاري ساختمانقرارداد پیمانکار و کارفرماقرارداد پیمانکاران جزءقرارداد پیمانکاران جزء ساختمانقرارداد پیمانکاریقرارداد پیمانکاری ابنیهقرارداد پیمانکاری اجرای اسکلت بتنی(دستمزدی)قرارداد پیمانکاری اجرای ساختمانقرارداد پیمانکاری اداره کارقرارداد پیمانکاری استخرقرارداد پیمانکاری استخراج معدنقرارداد پیمانکاری اسکلت بتنیقرارداد پیمانکاری اسکلت ساختمانقرارداد پیمانکاری امانیقرارداد پیمانکاری انفرادیقرارداد پیمانکاری ایاب و ذهابقرارداد پیمانکاری با شخص حقیقیقرارداد پیمانکاری با کارگرقرارداد پیمانکاری با مصالحقرارداد پیمانکاری بازسازی ساختمانقرارداد پیمانکاری بتن ریزیقرارداد پیمانکاری بدون بیمهقرارداد پیمانکاری بدون مصالحقرارداد پیمانکاری برققرارداد پیمانکاری برق ساختمانقرارداد پیمانکاری برق صنعتیقرارداد پیمانکاری بلوک زنیقرارداد پیمانکاری به انگلیسیقرارداد پیمانکاری پخت غذاقرارداد پیمانکاری پیک موتوریقرارداد پیمانکاری تاسیساتقرارداد پیمانکاری تاسیسات ساختمانقرارداد پیمانکاری تامین نیروی انسانیقرارداد پیمانکاری تخریب ساختمانقرارداد پیمانکاری تخریب و خاکبرداریقرارداد پیمانکاری تعمیرات ساختمانقرارداد پیمانکاری تک نفرهقرارداد پیمانکاری تک نفره بدون بیمهقرارداد پیمانکاری تولیدقرارداد پیمانکاری تولیدیقرارداد پیمانکاری تیغه چینیقرارداد پیمانکاری جدول گذاریقرارداد پیمانکاری جرثقیلقرارداد پیمانکاری جزقرارداد پیمانکاری جز ساختمانقرارداد پیمانکاری جزءقرارداد پیمانکاری جوشکاریقرارداد پیمانکاری جوشکاری اسکلت فلزیقرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمانقرارداد پیمانکاری چه نوع قراردادی استقرارداد پیمانکاری چیست؟قرارداد پیمانکاری حجمیقرارداد پیمانکاری حراستقرارداد پیمانکاری حسابداریقرارداد پیمانکاری حفر چاهقرارداد پیمانکاری حمل خاکقرارداد پیمانکاری حمل مصالحقرارداد پیمانکاری حمل و نقلقرارداد پیمانکاری خاکبرداریقرارداد پیمانکاری خاکریزیقرارداد پیمانکاری خامقرارداد پیمانکاری خدماتیقرارداد پیمانکاری خصوصیقرارداد پیمانکاری خودروقرارداد پیمانکاری خیاطیقرارداد پیمانکاری در ساختقرارداد پیمانکاری در قانون کارقرارداد پیمانکاری درصدیقرارداد پیمانکاری دست دومقرارداد پیمانکاری دستمزدیقرارداد پیمانکاری دکوراسیون داخلیقرارداد پیمانکاری دهیاریقرارداد پیمانکاری دولتیقرارداد پیمانکاری دیوار چینیقرارداد پیمانکاری دیوارکشیقرارداد پیمانکاری رانندهقرارداد پیمانکاری راننده با ماشینقرارداد پیمانکاری راهسازیقرارداد پیمانکاری رستورانقرارداد پیمانکاری رنگ ساختمانقرارداد پیمانکاری ریخته گریقرارداد پیمانکاری ساختقرارداد پیمانکاری ساخت ساختمانقرارداد پیمانکاری ساخت و سازقرارداد پیمانکاری ساخت ویلاقرارداد پیمانکاری ساختمانقرارداد پیمانکاری ساختمان wordقرارداد پیمانکاری ساختمان با مصالحقرارداد پیمانکاری ساختمان درصدیقرارداد پیمانکاری ساختمان صفر تا صدقرارداد پیمانکاری ساختمان مدیریت پیمانقرارداد پیمانکاری شامل بیمه می شودقرارداد پیمانکاری شبکه برققرارداد پیمانکاری شخص حقیقیقرارداد پیمانکاری شخصیقرارداد پیمانکاری شرکتقرارداد پیمانکاری شهرداریقرارداد پیمانکاری صافکاریقرارداد پیمانکاری صنعتیقرارداد پیمانکاری طبخ غذاقرارداد پیمانکاری طراحی داخلیقرارداد پیمانکاری عمرانیقرارداد پیمانکاری عملیات خاکیقرارداد پیمانکاری عمومیقرارداد پیمانکاری غذاقرارداد پیمانکاری فاضلابقرارداد پیمانکاری فردیقرارداد پیمانکاری فروشقرارداد پیمانکاری فست فودقرارداد پیمانکاری فضای سبزقرارداد پیمانکاری قالب بندیقرارداد پیمانکاری قانون کارقرارداد پیمانکاری کابینتقرارداد پیمانکاری کارقرارداد پیمانکاری کارگرقرارداد پیمانکاری کارگر و کارفرماقرارداد پیمانکاری کارگریقرارداد پیمانکاری کارهای ساختمانیقرارداد پیمانکاری کاشی کاریقرارداد پیمانکاری کشاورزیقرارداد پیمانکاری کنافقرارداد پیمانکاری کوچکقرارداد پیمانکاری گازقرارداد پیمانکاری گچقرارداد پیمانکاری گچ کاریقرارداد پیمانکاری گچ کاری ساختمانقرارداد پیمانکاری گردشگریقرارداد پیمانکاری گلخانهقرارداد پیمانکاری لودرقرارداد پیمانکاری لوله کشیقرارداد پیمانکاری لوله کشی گازقرارداد پیمانکاری ماشین آلاتقرارداد پیمانکاری متریقرارداد پیمانکاری محوطه سازیقرارداد پیمانکاری مدیریت پیمانقرارداد پیمانکاری مشارکت در ساخت بناقرارداد پیمانکاری مشمول قانون کارقرارداد پیمانکاری معاف از بیمهقرارداد پیمانکاری معدن سنگقرارداد پیمانکاری مقطوعقرارداد پیمانکاری موقتقرارداد پیمانکاری نازک کاری ساختمانقرارداد پیمانکاری نرم افزاریقرارداد پیمانکاری نصب کابینتقرارداد پیمانکاری نظارتقرارداد پیمانکاری نظافت ساختمانقرارداد پیمانکاری نقاشی ساختمانقرارداد پیمانکاری نگهبانیقرارداد پیمانکاری نمای ساختمانقرارداد پیمانکاری نمونهقرارداد پیمانکاری نیروی انسانیقرارداد پیمانکاری و بیمهقرارداد پیمانکاری وزارت کارقرارداد پیمانکاری ویلاقرارداد پیمانکاری ویلا سازیقرارداد پیمانکاری یا مقاطعه کاریقرارداد پیمانکاری یک نفرهقرارداد رسمی پیمانکاریقرارداد های پیمانکاریقرارداد های پیمانکاری تک نفرهقرارداد های پیمانکاری ساختمانقوانین قرارداد پیمانکاریقوانین قرارداد های پیمانکاریلغو قرارداد پیمانکاریمالیات قرارداد پیمانکاری شخص حقیقیمتمم قرارداد پیمانکاری چیستمتن قرارداد پیمانکاری لوله کشی ساختمانمحاسبه بیمه قرارداد های پیمانکارینمونه فرم قرارداد پیمانکاری حسابدارینمونه قرارداد پیمانکاری با پرسنلنمونه قرارداد پیمانکاری با شهردارینمونه قرارداد پیمانکاری برق صنعتینمونه قرارداد پیمانکاری به زبان انگلیسینمونه قرارداد پیمانکاری به صورت عمومینمونه قرارداد پیمانکاری پارکینگنمونه قرارداد پیمانکاری پایپینگنمونه قرارداد پیمانکاری پروژهنمونه قرارداد پیمانکاری پیک موتورینمونه قرارداد پیمانکاری تسطیح زمیننمونه قرارداد پیمانکاری چوبنمونه قرارداد پیمانکاری حسابدارینمونه قرارداد پیمانکاری خاکبردارینمونه قرارداد پیمانکاری خدماتنمونه قرارداد پیمانکاری خدماتینمونه قرارداد پیمانکاری دوخت لباسنمونه قرارداد پیمانکاری دیوار چینینمونه قرارداد پیمانکاری رانندهنمونه قرارداد پیمانکاری راهسازینمونه قرارداد پیمانکاری زمیننمونه قرارداد پیمانکاری ساخت قطعهنمونه قرارداد پیمانکاری صنعتینمونه قرارداد پیمانکاری طبخ غذانمونه قرارداد پیمانکاری طراحینمونه قرارداد پیمانکاری طراحی داخلینمونه قرارداد پیمانکاری طراحی سایتنمونه قرارداد پیمانکاری طراحی و ساختنمونه قرارداد پیمانکاری عایقنمونه قرارداد پیمانکاری عمرانینمونه قرارداد پیمانکاری عمومینمونه قرارداد پیمانکاری فروش محصولنمونه قرارداد پیمانکاری فضای سبز شهردارینمونه قرارداد پیمانکاری قالب بندی ساختماننمونه قرارداد پیمانکاری گازنمونه قرارداد پیمانکاری گچ کارینمونه قرارداد پیمانکاری گچ کاری ساختماننمونه قرارداد پیمانکاری گودبردارینمونه قرارداد پیمانکاری لودرنمونه قرارداد پیمانکاری لوله کشی آب و فاضلابنمونه قرارداد پیمانکاری لوله کشی گازنمونه قرارداد پیمانکاری لوله کشی گاز ساختماننمونه قرارداد پیمانکاری ویلانمونه قرارداد پیمانکاری ویلا سازینمونه قرارداد پیمانکاری یک نفرهنمونه قرارداد رسمی پیمانکاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *