وکیل دادسرای اقتصادی تهران

وکیل دادسرای اقتصادی تهران

وکیل دادسرای اقتصادی تهران


امروز با موضوع معرفی وکیل دادسرای اقتصادی تهران با شما مخاطبان گرامی همراه هستیم.

جرایم اقتصادی و پدیده مجرمانه جرم اقتصادی رفتار و اعمالی را شامل می شود که تاثیر آن مستقیماً بر نظام اقتصادی ایران است اخلال در نظام اقتصادی ویژگی بارز این جرم است وقتی جرم اقتصادی با هدف لطمه زدن به اقتصاد و نظام اقتصادی کشور رخ می دهد تلقی جرم شناسان از این پدیده مجرمانه را جرم اقتصادی می گویند.

‏اقتصاد را اگر خلاصه در نظریات آدام اسمیت نماییم سیاست‌های کیفری  در ایران نیز باید بر مبنای همین نظریات دنبال شود.

شعبه ۸۶ دادگاه حقوقی تهران

آدام اسمیت با نوشتن دو کتاب با نامهای نظریه عواطف اخلاقی و بررسی درباره ماهیت علل ثروت ملل به اقتصاددانان سهمان که شاید خیلی از این وقایع را قلبا قبول نداشته باشیم اما باید منطقاً باور داشته باشیم که دستهای نامرئی آثار سنگین خودرو بدوش نظام اقتصادی خواهند گذاشت مادر جرایم اقتصادی به دنبال مجازات دستهای نامرئی هستیم آثار زیان باری را به دوش نظام اقتصادی و جامعه گذاشته، امروز بازی با قیمت دلار یکی از آثار جرایم سیاه در جامعه است.

هفت دلیل برگشت خوردن چک صیادی

آنچه امروزه به جرم مشهور است بیانگر لطمه شدید به نظام اقتصادی داخلی و بین المللی کشور است.

سازمان ملل و اتحادیه اروپا در ده سال اخیر به دنبال سیاست های جنایی سختگیری‌های شدیدی در مورد جرایم اقتصادی را در دستور کار خود قرار دادند.

جرایمی همچون پولشویی اختلاس ارتشا فرار مالیاتی قاچاق کالا و ارز بعنوان جرم اقتصادی در ایران شناخته شده است.

وکیل دادسرای جرایم اقتصادی در این مقاله به دنبال بررسی این جرایم است و علت اهمیت موضوع آن است که برخی از اشخاص ناخواسته و یا نا حق در دام جرایم اقتصادی اسیر می شوند صحبت از دادسرا و ارکان آن و نحوه انجام وظایف دادسرا است. زمانی که جرم متهم به اثبات نرسیده است او نیز همچون تمامی اشخاص جامعه از هر جرمی مجازاتی می باشد، و یا بر فرض که متهم در دادسرای جرایم اقتصادی مجرم شناخته شود باز هم از حقوقی بهره مند است که قانون آیین دادرسی کیفری و سند امنیت قضایی برآن صحه گذاشته است.

شکایت از قاضی

نقش وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری در اینجا اهمیت بیشتری پیدا می کند.

اگر بازپرس جرایم اقتصادی در مقام تحقیق و یا دادستان در مقام تعقیب حقوق متهم را رعایت نمایند انگار که بی گناهی را مجازات نموده و گناه کاری را از چنگال قانون فراری دادند چرا که در جرایم اقتصادی مجرمان اقتصادی غالباً یقه سفیدان ای هستند که به تمام ابعاد فنی و حقوقی موضوع آشنایی دارند و به اصطلاح همچون ماهی در نظام اقتصادی کیفری از چنگال قانون سر می خورند.

ضابطین قضایی دادسرای اقتصادی

بهترین وکیل جرایم مالی و اقتصادی تهران

اگر به دنبال بهترین وکیل جرایم اقتصادی تهران هستید ما به شما محمدرضا مهری وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران را معرفی می نماییم.

جهت رزرو وقت با وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران هم اکنون میتوانید با خطوط موسسه حقوقی مهر پارسیان تماس گرفته و نوبت خود را ثبت نمایید.

از جمله وظایف مهم وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران حفاظت و حراست از حقوق متهم در تمامی مراحل دادرسی کیفری است یعنی همین که  وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران حقوق موکل خود باشد بزرگترین گام او  در دفاع است.

بدین منظور وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران باید حقوق متهم را  دقیق بداند و به او یادآوری کند و دائماً مراقب باشد تا خدشه ای به  حقوق متهم وارد نشود.

در رسیدگی دادسرای جرایم اقتصادی تهران چه تخلفاتی احتمال رخ دادن دارد؟

موارد تخلف شامل

‏۱-خروج از بی طرفی در انجام وظایف قضایی موضوع بند ۴ ماده ۱۷ قانون نظارت بر رفتار قضات است

‏ یعنی اگر مقام قضایی در دادسرای جرایم اقتصادی چنان بر متهم بتازد وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران یقین کند بازپرس از جایگاه بی طرفی خارج شده است می تواند این مورد را بر وی متذکر گردد.

در صورت عدم ترتیب اثر شکایت علیه بازپرس دادسرای جرایم اقتصادی تهران مطرح نماید.

۲-رفتار خلاف شان قضایی در دادسرای جرایم اقتصادی تهران.

 ‏ موضوع بند ۶ ماده ۱۷ قانون نظارت بر رفتار قضات.

‏۳- خودداری از پذیرش لوایح جهت ثبت و ضبط فوری در پرونده تخلف موضوع بند ۳ ماده ۱۶ از قانون نظارت بر رفتار قضات یعنی اگر بازپرس از دریافت شکایت یا دفاعیات  وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران طبق لوایح تقدیمی خودداری نماید این عمل جرم بوده و با هوشیاری وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران  قابل تعقیب است.

حبس مشارکت در کلاهبرداری

‏۴- حال فرض کنید کارمندی در دادسرای جرایم اقتصادی تهران تخلف انجام دهد و مقام قضایی آن را گزارش نکند با هوشیاری وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران این موضوع قابل پیگرد برمبنای بند ۹ ماده ۱۵ قانون نظارت بر رفتار قضات می باشد.

مشاوره حقوقی تخلفات انتظامی قضات

‏۵- حال فرض کنید اگر دادستان دادسرای جرایم اقتصادی تهران نسبت به اعمال دادیار و یا بازپرس نظارت کافی و لازم را نداشته باشند این مورد نیز با هوشیاری وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران قابل پیگیری است و مصداق بارز تخلف بند ۵ ماده ۱۴ قانون نظارت بر رفتار قضات است.

‏۶-امتناع از انجام وظایف قانونی هر گرم به هر بهانه ای رخ دهد قابل پیگیری است و وکیل میتواند وی به این مسئله ببرند که آگاهی کامل نسبت به وظایف مقامات قضایی دادسرای جرایم اقتصادی تهران داشته باشد.

تفتیش و بازرسی منازل بعد از غروب آفتاب

فرض کنید به دستور دادستان دادسرای جرایم اقتصادی تهران ضابطان محلهای کسب و یا سکونت اشخاص را به جای اینکه در روز بازرسی نمایند هنگام غروب بررسی نمایند و این مورد تحقیق علت خاصی باید در غروب انجام شود در سند قضایی درج نشده باشد.

همین مطلب می تواند تضییع حقوق متهم تلقی شود و آثار زیان باری را بر او بار نماید.

اگر ضابطین در مقام اطلاعا تحقیقات خود دچار  اشتباه شوند با این اشتباه درج اطلاعات غیر واقع در پرونده شود مورد از موارد شکایت از ضابط به مقام قضایی دادسرا توسط وکیل جرائم اقتصادی تهران خواهد بود.

آموزش نحوه شکایت از قاضی

باید تفهیم اتهام به صورت کاملا دقیق به متهم و وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران صورت گیرد.
اگر این تفهیم اتهام به درستی صورت پذیرد وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران مکلف است مورد را به مقام قضایی نماید تا مجدداً به موکل تفهیم اتهام نمایند.

همه چیز در مورد سفته

اگر بازپرس در تعیین وثیقه تخلفی انجام دهد این امر سبب می‌شود تا وکیل دادسرای جرایم اقتصادی تهران با هوشیاری مورد را متذکر گردد.

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *