کلاهبرداری از طریق رمز ارز

کلاهبرداری از طریق رمز ارز

کلاهبرداری از طریق رمز ارز


با موضوع کلاهبرداری از طریق رمز ارز همراهتان هستیم.

به عقیده وکیل کلاهبرداری از طریق رمز ارز، این روزها از مباحثی است که مردم با آن درگیر هستند، می‌تواند خیلی به نفع مردم باشد و برای افراد سود دهی داشته باشد اما از طرف دیگری کلاهبرداری‌های سنگین و اتفاقات ناگوار هم ممکن است از این طریق رخ بدهد.

فضای مجازی یا سایبر را می‌توان یک اجتماع دانست که رایانه‌ها و تلفن همراه در یک سوی آن و کاربران این فضاها در یک سوی دیگر آن هستند.

در یک نگاه جرایم سایبری یا اینترنتی صرفا به جرایمی گفته می‌شود که در فضای رایانه به وقوع می‌پیوندد.

در گروه وکلای حقوقی مهر پارسیان، تیم پژوهشی به بررسی موضوع وکیل کلاهبرداری از طریق رمز ارز پرداخته و همچنین آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما مخاطبان می‌باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره تماس‌های موسسه حقوقی مهر پارسیان که در آخر مقاله درج شده‌اند نیز، تماس حاصل نمایید.

دسته بندی جرائم رایانه‌ای

وکیل کلاهبرداری از طریق رمز ارز در نگاهی گسترده‌تر در ذیل جرایم رایانه‌ای را که به سه دسته تقسیم شده‌اند، آورده:

 1. جرایمی که در آن رایانه و تجهیزات آن موضوع جرم واقع می‌گردند، مانند تخریب رایانه یا تجهیزات آن.
 2. جرایمی که رایانه وسیله ارتکاب آن است مانند جعل شناسنامه یا گواهی‌نامه و …
 3. جرایم رایانه‌ای صرف مانند هک کردن و یا ویروسی کردن.
مجازات فرار مالیاتی

مجرمین فضای سایبر به دو نوع تقسیم می‌شوند:

۱- هکرها

در خصوص اینکه هکر کیست و چگونه عمل می‌نماید، وکیل کلاهبرداری از ظریق رمز ارز به شما توضیحاتی را ارائه می‌نماید:

هکرها افراد بسیار باهوش و با قدرت برنامه نویسی بالا هستند. هکرها در واقع به زبان ساده افراد کنجکاوی هستند، که بدون نیت آسیب رسانی به رایانه هدف اقدام به دریافت اطلاعات رایانه مورد نظر می‌نمایند و به عبارتی دیگر فقط بیننده اطلاعات می‌باشند بدون آنکه آسیبی به فضای مورد نظر وارد نمایند.

هر چند در بعضی موارد ضررهای غیر قابل جبرانی به بزه دیده (زیاندیده از جرم) وارد می‌آورند.

۲- کراکرها

کراکرها در واقع هکرهای بدخواه هستند. کراکرها بر خلاف هکرها دارای نیت‌های بدخواهانه بوده و با هدف آسیب رسانی به رایانه هدف وارد عمل می‌شوند و دست به اقداماتی چون هک و ویروسی کردن و پاک کردن فایل‌ها می‌زنند.

جرایم رایانه ای یا جرایم سایبری دارای چه ویژگی‌هایی هستند؟

ویژگی جرایم رایانه‌ای یا سایبری به بیان وکیل کلاهبرداری از طریق رمز ارز:

۱- ناشناخته بودن مجرمین در جرایم اینترنتی یا سایبری

بدین معنی که در فضای سایبری معمولا مجرمین اطلاعات صحیح خویش را در معرض نمایش بیننده قرار نمی‌دهند، به همین جهت برخلاف جرایم سنتی شناسایی مجرمین به شدت دشوار و در بعضی موارد غیر ممکن است.

۲- فرا ملی بودن اینگونه جرایم

در جرایم سایبری به علت نامحدود بودن فضای اینترنت و عدم وجود محدودیت مکانی برخلاف جرایم سنتی شناسایی محل وقوع جرم به سهولت امکان پذیر نمی‌باشد.

۳- کم هزینه بودن جرایم اینترنتی یا جرایم سایبری

در جرایم سایبری یا جرایم رایانه‌ای بر خلاف جرایم سنتی هزینه چندانی لازم نیست به جهت اینکه در این جرایم صرفا با تهیه یک کامپیوتر و یا تلفن و اینترنت به راحتی می‌توان وارد فضای مذکور شده و مرتکب جرم گردید.

۴- پایین بودن قبح اخلاقی (زشت نبودن) جرایم اینترنتی یا جرایم سایبری

اینگونه جرایم در فضای ناشناخته برای افراد جامعه واقع می‌گردد، عموما افراد جامعه نسبت به اینگونه جرایم نگاهی متفاوت از جرایم سنتی دارند.

بدین شرح که به طور مثال وقوع یک سرقت به شدت موجب جریحه‌دار شدن احساسات افراد جامعه می‌گردد و جامعه خواستار شدیدترین برخورد با چنین فردی می‌گردد.

دادگاه تجدید نظر ارشاد

اما در سرقت اینترنتی چنین برداشتی از فعل مجرم نمی‌گردد و حتی در بعضی موارد افراد جامعه به علت هوش بالای مجرم او را مورد تحسین نیز قرار می‌دهند.

بعد از اینکه راجع به جرایم رایانه‌ای نکته‌های بسیار مهمی ارائه شد،  در ادامه مقاله کلاهبرداری از طریق رمز ارز به بررسی خود رمز ارزها و کلاهبرداری از طریق آن‌ها خواهیم پرداخت.

وکیل دادسرای مرکز تهران

رمز ارز (یا ارز رمزپایه) نوعی پول دیجیتال است، که در آن تولید واحد پول و تأیید اصالت تراکنش پول با استفاده از الگوریتم‌های رمزگذاری کنترل می‌شود و معمولاً به‌طور نامتمرکز (بدون وابستگی به یک بانک مرکزی) کار می‌کند.

با توجه به تعدد تعاریف و تغییرات در مصادیق رایج رمزارز این عبارت از نظر حقوقی دقت کافی ندارد.

معمولاً صادرکننده یا تنظیم کننده مرکزی وجود ندارد، اما از سامانه توزیع شده برای ذخیره تراکنش‌ها و مدیریت انتشار واحدهای جدید استفاده می‌کند و برای ممانعت از جعل و تراکنش‌های متقلبانه بر رمزنگاری تکیه دارد، تعریف شده‌ است.

وکیل کلاهبرداری رایانه‌ای ، وکیل جرایم سایبری

جرم در زمینه ارز دیجیتال یکی از جرایم نو ظهور است و بنابراین افراد عادی اطلاعات تخصصی کافی درباره آن ندارند.

بهتر است در صورت مواجهه با کلاهبرداری در بازار ارزهای دیجیتال و یا طرح شکایت از شما به عنوان مجرم ارز دیجیتال با یک وکیل متخصص ارزهای دیجیتال مشاوره و صحبت داشته باشید.

روش های کلاهبرداری در بازار ارزهای دیجیتال

از آنجایی که خرید و فروش ارز دیجیتال از طریق اینترنت صورت می‌گیرد، جرایم صورت گرفته در بازار ارز دیجیتال در حوزه جرایم اینترنتی قرار می‌گیرد.

ارزهای دیجیتال نوعی پول بدون واسطه و غیر متمرکز هستند و تراکنش‌های ارز دیجیتال توسط نهاد خاصی مورد نظارت قرار نمی‌گیرد.

به همین دلیل مجرمان سایبری به روش‌های گوناگونی می‌توانند اقدام به فریب مردم در بازار ارزهای دیجیتال نمایند، مانند:

طراحی سایت های جعلی خرید و فروش ارز دیجیتال

با توجه به اینکه صرافی‌های آنلاین نیاز به دریافت مجوز برای فعالیت ندارند لذا راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال جعلی برای همگان امکانپذیر است.

وکیل دادگاه پولی و بانکی

این سایت‌ها با طراحی یک درگاه بانکی غیرواقعی اطلاعات کاربران را بدست آورده و از آن سوء استفاده می‌کنند.

 • دستکاری در خرید و فروش
 • استفاده از رمز کیف پول

در صورتی که در دام چنین مجرمانی افتادید بهتر است با یک وکیل جرایم سایبری متخصص در حوزه ارزهای دیجیتال مشورت نمایید تا شما را به شکل درست راهنمایی کنند.

آیا استخراج ارزهای دیجیتال قانونی است؟

طبق اظهارات وکیل کلاهبرداری از طریق رمز ارز، در ایران ارزهای دیجیتال کمتر شناخته شده‌اند.

زیرا در معاملات داخلی ایران قابل استفاده نیستند، اما خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران ممنوع نیست.

استخراج رمز ارزها توسط دستگاه‌های خاصی به نام ماینر انجام می‌گیرد. وارد کردن و استفاده از ماینرها نیاز به دریافت مجوز از وزارت صنایع، معدن و تجارت دارد.

چنانچه شخصی بدون داشتن مجوز دستگاه‌های مبدل ارز دیجیتال را وارد کند، مجرم بوده و این عمل او قاچاق کالا محسوب می‌شود و لازم است با یک وکیل قاچاق کالا مشورت نماید.

ارزهای دیجیتال توسط دولت و نظام بانکی کشور مورد حمایت قرار نمی‌گیرند و افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، باید مسئولیت کامل خرید و فروش و استخراج ارزهای دیجیتال را خودشان بپذیرند.

قانون ارز دیجیتال در ایران

طبق ماده ۲ قانون مجازات عمومی:

هر فعل (انجام دادن کاری) یا ترک فعل (انجام ندادن کاری) که مطابق قانون قابل مجازات یا مستلزم اقدامات تامینی یا تربیتی باشد جرم محسوب است و هیچ امری را نمی توان جرم دانست مگر آنکه به موجب قانون برای آن مجازات یا اقدامات تامینی یا تربیتی تعیین شده باشد جرم محسوب می‌شود.

بنابراین مطابق قانون از آنجایی که برای خرید و فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال مجازاتی تعیین نشده است نمی‌توان این اعمال را جرم دانست.

اما در صورتی که شکایتی در خصوص کلاهبرداری در زمینه ارزهای دیجیتال داشته باشید می‌توانید شکایت خود را مطرح کنید، البته حضور یک وکیل ارزهای دیجیتال به روند بهتر پرونده کمک می کند.

صلاحیت دادسرای جرایم اقتصادی تهران

گرچه به کارگیری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در تمام مراکز پولی و مالی کشور ممنوع اعلام شده اما این ممنوعیت به شکل رسمی و قطعی اعلام نشده و در حال حاضر هیچ برخوردی با فعالین این حوزه صورت نمی‌گیرد و این موضوع بستگی به قوانینی دارد که احتمالا در آینده تصویب خواهد شد.

برخورد قانونی با گران‌فروشان

به طور کلی خرید و فروش و نگهداری بیت کوین توسط مردم جرم نیست اما در مقیاس وسیع و حوزه پرداخت‌های کلان کشور، فعلا مجوز خاصی صادر نشده است.

نحوه شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال

وکیل کلاهبرداری از طریق رمز ارز مقرر داشتند، ممکن است بعد از پرداخت پول، ارز دیجیتال به شما اختصاص داده نشود و یا هرگونه کلاهبرداری دیگر در این حوزه رخ دهد.

در این صورت برای شکایت از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال می‌توان دادخواست ارائه داد و برای شکایت کلاهبرداری ارزهای دیجیتالی بهتر است از یک وکیل ماهر ارز دیجیتال کمک بگیرید.

اگر قصد دارید به تنهایی این کار را انجام دهید، بهتر است از تراکنش‌های بانکی و اطلاعات کیف پول خود پرینت بگیرید.

از جمله مواردی که در موضوع شکایت از ارزهای دیجیتال وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شکایت از تریدرهایی که با جذب سرمایه برای خرید ارز دیجیتال سرمایه افراد را از دست آن‌ها خارج می‌کنند.
 • شکایت اداره برق از ماینرهای غیرمجاز
 • استخراج غیرمجاز بیت کوین و سایر رمز ارزها
 • دریافت پول ناشی از فروش ارز دیجیتال
 • دریافت ارز دیجیتال خریداری شده

پلیس امنیت اقتصادی چیست

برای شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال افراد می‌توانند به نزدیک‌ترین دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمایند.

سپس یک پروفایل ابلاغ در سامانه ثنا برای آن‌ها ساخته می‌شود و تمام اطلاع‌رسانی‌ها در مورد پرونده از این طریق به دست آن‌ها می‌رسد.

افراد می‌توانند با کمک بهترین وکیل کلاهبرداری از طریق رمز ارز، با دادخواست حقوقی برای الزام به انجام تعهد و یا استرداد (پس گرفتن) وجه و یا تنظیم شکواییه (دادخواست کیفری) در مواردی که کلاهبرداری صورت گرفته، اقدام به شکایت نمایند.

اگر به دنبال کسب اطلاعات لازم در مورد موضوع وکیل کلاهبرداری از طریق رمز ارز هستید، می‌توانید از وکلای متخصص و باتجربه در این زمینه کمک دریافت نمایید تا شما را از ابتدا تا انتهای مسیر راهنمایی و کمک کنند.

بنابراین، ما به شما موسسه حقوقی مهر پارسیان، با مدیریت دکتر محمدرضا مهری را معرفی می‌کنیم که دارای بهترین و باتجربه‌ترین وکلا در این زمینه می‌باشد.

وکیل کلاهبرداری رایانه‌ای ، وکیل جرایم سایبری

جهت دریافت نوبت مشاوره در زمینه کلاهبرداری از طریق رمز ارز، می‌توانید با شماره تماس‌های موسسه حقوقی مهر پارسیان نیز، تماس حاصل نمایید.

کلاهبرداری ارز دیجیتال چیست؟

هرگاه فردی از طریق ارزهای دیجیتال موجب فریب و اغفال افراد گردد و اموال آنها را از این طریق ببرد، کلاهبرداری ارز دیجیتال واقع می‌شود.

سرقت رایانه در رمز ارز دیجیتالی چیست؟

در صورتی که فردی به طور غیر مجاز رمز ارز دیگری یا اطلاعات مربوط به کیف پول دیجیتالی وی را برباید (سرقت نماید)، مرتکب سرقت رایانه‌ای شده است.

 

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

4.9/5 - (27 امتیاز)

7 دیدگاه

 • سلام و درود. من از طریق تلگرام کانال رمز ارز و یه سایت خارجی در انگلیس که ادعای استخراج بیتکوین رو داشتن اشنا شدم و سرمایه گذاری کردم و گفتن سود روزانه برات پرداخت میشه. در ابتدا سود به کیف پولم واریز میشد و برداشت میکردم بعد 6 روز برداشتها در حالت انتظار موند. کلی پرس و جو و تماس با شرکت متوجه شدم سایت تقلبیه درگیر کلاهبرداری سایتی شدم. میشه راهنمایی کنید و یه وقت مشاوره بدید.

  • سلام وقت شما بخیر
   بهتر است از طریق سفارت انگلستان در ایران، شکایت خود را ثبت نمایید و برای دریافت تایم مشاوره حضوری و تلفنی، با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۱ تماس حاصل فرمایید.

 • سلام و درود من از طریق اینستا گرام با یه سایت خارجی که در بریتانیا فعالیت میکند در حوزه استخراج رمز ارز فعالیت دارد شرکت کردم در اول کار بهم سود پرداخت میکرد وتا زمانی که مبلغ بالای 15000دلار بالا رفت بعد گفت باید همگام سازی حساب شود 2500دلار خواست و من پرداخت کردم و بعد گفت تمام پول به حساب همگام سازی رفته و باید 2000دلار پرداخت کنی تا اجازه برداشت دهید و من پرداخت کردم الان به خاطر تحریم ایرانی بودن من محرز شد و میگوید 2500دلار پرداخت بابت جریمه تا اجازه برداشت صادر شود و یک نامه هم برایم ارسال کرده الان من باید چکار کنم ممنون راهنمایی کنید تشکر

 • سلام من سال گذشته ۳ دستگاه ماینر وارد کردم و استراحت رمز ارز انجام دادم و الان بهم گفتن اگر مجوز نداشت باشم دچار مشکل نیشم. میخوام بدونم چه اتفاقی برام پیش میاد؟

  • سلام وقت شما بخیر
   استفاده از ماینرها نیاز به دریافت مجوز از وزارت صنایع، معدن و تجارت دارد. چنانچه شخصی بدون داشتن مجوز دستگاههای مبدل ارز دیجیتال را وارد کند مجرم بوده و این عمل او قاچاق کالا محسوب میشود و لازم است با یک وکیل قاچاق کالا مشورت نماید. شما میتوانید جهت هماهنگی تایم مشاوره با شماره 09120067663 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *