شکایت از موسسه مالی و اعتباری

شکایت از موسسه مالی و اعتباری

شکایت از موسسه مالی و اعتباری


امروز با موضوع شکایت از موسسه مالی و اعتباری با شما مخاطبان گرامی همراه هستیم.

موسسات مالی و اعتباری از مهمترین نهادهای بازار پولی و مالی کشور می‌باشند که به ارائه انواع خدمات بانکی و پولی به مشتریان در قالب انواع قراردادهای معین می پردازند.

نقش کارمندان بانک‌ها هم در این زمینه بسیار قابل اهمیت است.

تعهد بانک در مقابل مشتریان تعهد به نتیجه بوده و صرف اثبات خسارت ناشی از عملیات بانکداری برای موسسات مالی و اعتباری کافی می باشد و باید خسارت وارده به فرد زیان‌دیده جبران شود. ولی در انجام امور حاکمیتی بانک‌ها مسئولیتی به عهده ندارد.

البته این مقرره شامل موسسات مالی و اعتباری به آن معنایی که مطرح گردید نمی‌شود.

آیا موسسات مالی و اعتباری مشمول بانکداری الکترونیک می شوند؟

در بانکداری الکترونیک ادله اثبات دعوا در اختیار بانک یا موسسه مالی و اعتباری وجود دارد اطمینان حاصل نمود که تراکنش ها به طور متعارف در سیستم صورت گرفته است موسسه مالی و اعتباری می‌تواند طبق قواعد مسئولیت مدنی در صورت اثبات تقصیر کارمند برای مطالبه خسارت به او رجوع نماید همچنین موسسه مالی و اعتباری می‌تواند برای کاهش ریسک ناشی از تقصیر کارمندان یا نقص در وسایل اداری از پوشش‌های بیمه‌ای نیز استفاده نماید که حتماً می بایست مشتریان هم از این مسئله آگاه شوند.

ابطال قرارداد مشارکت مدنی بانکی

شکایت از موسسه مالی و اعتباری هم جنبه ماهوی و هم تئوریکی دارد و نیاز است  جهت آگاهی از ظرفیت‌های قانونی مشتری بانک حتماً با وکیل متخصص مشورت نمایند و یا سکان هدایت پرونده خویش را به وکیل بسپارد.

وکیل با تجربه شکایت از موسسه مالی و اعتباری باید دانش کافی نسبت به آرا قضایی بانکی فن دفاع در دعاوی بانکی شناخت ظرفیت‌های قانونی نسبت به بدهکاران بانکی و وظایف خود در دعاوی بانکی را بداند از مهم ترین مسائلی که در بحث شکایت از موسسات مالی و اعتباری باید نسبت به آن آگاهی داشته باشیم آراء وحدت رویه آرای اصراری آراء شعب دیوان عالی کشور نشست های قضایی آراء دادگاه های بدوی و تجدیدنظر و نظریات مشورتی در باب دعاوی بانکی است علیه مشتریان اقامه میشه شناخت هر چند در طرح شکایت از موسسه مالی و اعتباری در نگاه اول نیاز نیست اما حداقل دانستن این مطالب مشتری را در بحث دفاع در مقابل بانک تجهیز می نماید از این روی دعاوی مطالبه طلب از سوی بانک تعاونی مطالبه ارز خارجی تقاضای اجرایی از اجرای ثبت دعاوی مطالبه سفته یا چک می باشد.

مسئله مهمی که عزیزان در شکایت از موسسات مالی و اعتباری با آن مواجه هستند مدارک و دلایل برای شکایت هستش.

در خصوص قراردادهای تسهیلاتی موسسات مالی و اعتباری

معمولا بانک ها به جهت اینکه مشتری بترسه قرارداد یاد شده رو در اختیار مشتری قرار نمی‌دهند و ابتدا هم قبل از اینکه وجوهات رو به حساب مشتری که شما باشید بریزن  صورت مطالبه قرارداد اصلاً با شما دیگه قرارداد را نمی بندم و اصطلاحاً با خشونت اینجا وارد برخورد میشن و سعی می‌کنند که به نوعی به اصطلاح عامیانه اتو دست مشتری ندارد.

وکیل برای تسهیلات بانکی

سند رهنی

سند رهنی قراردادی که به موجب این ملک در رهن بانک قرار میگیره برای مورد بحث حقوق مرتهن و حقوق را هم باید کاملاً به آگاهی مشتری بانک برسه یعنی بانک ها موظفند در زمان انعقاد این قرارداد ها تذکرات لازم را مشتری بدهند.

اجراییه های صادره

در صورتیکه اجرایی صادر نشده باشه شما میتونید مراجعه بکنید به واحد اجرای ثبت و اجرایی طرح را دریافت کنید.
یه سوال دیگه ای هم که پیش رو  داریم بحث گردش حساب از تاریخ واریز تسهیلات که این گردش حساب به صورتی که مبالغ واریزی و برداشتی رو مشخص میکنه ..
شکایت از موسسه مالی و اعتباری

 ‏مسئولیت ناشی از ارائه خدمات بانکی

‏بسته خدمات عبارت است از مجموعه ای از کالاها و خدماتی که در یک محیط ارز و ارائه میشه و در بخش خدمات الکترونیک داده ها خود مشتریان می باشند و منابع همان کالاهای تسهیل کننده کارکنان و سرمایه در خدمت مدیر خدمات هستند فعالیت‌های اصلی بانک‌ها به سه گروه عمده جمع آوری سپرده‌های صاحبان وجوه مازاد اعطای تسهیلات و اعتبارات به متقاضیان و ارائه خدمات بانکی طبقه‌بندی شده که مسئولیت در انواع خدمات قابل بررسی می‌باشد.

 ‏مطالبه خسارت از موسسه مالی و اعتباری

‏طبق بند ج ماده ۳۵ قانون پولی و بانکی کشور در صورتی که در اثر عملیات بانکی خسارتی به مشتری وارد شود بانک مسئول جبران این خسارت است البته مسئولیت بانک با مسئولیت دولت منافاتی ندارد.

‏برخی اوقات خسارت پیش آمده تقصیر کارمند موسسه مالی اعتباری است که در اینجا با دو مسئول مواجهیم.

وکیل بانکی آنلاین

ماده ۳ قانون مسئولیت مدنی به دادگاه اختیار داده تا میزان زیان و طریقه جبران آن را مشخص و معین سازد.

اگر در بانکداری الکترونیکی خسارتی به اشخاص وارد شود و تراکنش به هر دلیل به درستی در سیستم موسسه مالی و اعتباری انجام نشود و خسارتی به مشتری وارد گردد موسسه مالی و اعتباری باید قبل از شکایت خسارت مزبور را بپردازد و اگر مشتری ناچار به طرح شکایت شود آنگاه موسسه مالی و اعتباری باید کلیه خسارات را به همراه محکومیت بپردازد
شکایت از موسسه مالی و اعتباری

‏نظر دکتر محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری متخصص امور بانکی در خصوص شکایت علیه موسسات مالی و اعتباری

بازار مالی ساز و کاری است که میتواند دو گروه و تقاضای سرمایه های مالی را به هم برسانند و از این را سرمایه های راکد و پرمخاطره به سرمایه های مفید و مولد تبدیل شود.

در این میان موسسات مالی و اعتباری نقش اساسی در این بازار دارد و طبق قانون بانکداری بدون ربا وکیل مردم در به کارگیری سپرده‌های آنها هستند و انواع خدمات بانکی را به مردم ارائه می‌دهند.

لذا در ارتباط بین مشتری و بانک مشاهده می‌کنیم که کارمندان هم نقش موثری دارند و در این میان بانک و مشتری و کارمند سه ضلع یک مثلث اند که ایجاد زیان مشتری باید نقش هر یک مشخص شود تا بتوان با مشخص نمودن مقصر مسئول جبران خسارت و نحوه آن را مشخص نمود در صورتی که اعمال کارمندان دچار مشکل باشد کارمند مسئول است و اگر به لحاظ قوانین بانک‌ها و موسسات مالی به مردم زیانی وارد نمایند بانک ها مسئول هستند.

نمونه شکایت از بانک

که حتماً توصیه می شود و اشخاص جهت آگاهی از حقوق خود در دعاوی علیه موسسات اعتباری با وکیل متخصص مشورت نمایند تا مقصر و میزان تقصیر تشخیص داده شود.

دفتر وکالت وکیل جهت شکایت از موسسه مالی و اعتباری

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

5/5 - (12 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *