مشاور حقوقی بورس

مشاور حقوقی بورس

مشاور حقوقی بورس


در گروه وکلای حقوقی موسسه حقوقی مهر پارسیان، تیم پژوهشی به مشاور حقوقی بورس اوراق بهادار و بورس ارز پرداخته است و همچنین آماده ارائه هرگونه خدمات در این زمینه به شما مخاطبان گرامی می‌باشد.

بورس به بازارهای سرمایه‌ای گفته می‌شود که در آن اشخاص اقدام به خرید و فروش و سرمایه‌گذاری می‌کنند. بورس انواع مختلفی دارد.
در بورس کالا، خرید و فروش کالاهای معینی انجام می‌شود.
بورس ارز، بازاری است که در آن خرید و فروش پول‌های خارجی کشورهای مختلف، معامله می‌شود.
در بورس اوراق بهادار، دارایی‌های مالی مانند سهام و اوراق مشارکت و… معامله می‌شود. در ایران بازار اوراق بهادار به طور رسمی و دائمی وجود دارد.

جهت تنظیم وقت و دریافت مشاوره با وکلای موسسه مهر پارسیان، با شماره تماس‌های موسسه که در انتهای مقاله درج شده است، تماس حاصل نمایید.

سوالاتی که مشاور حقوقی بورس مورد بررسی قرار می‌دهند:

1. بورس اوراق بهادار چیست؟
2. بورس ارز چیست؟
3. تفاوت بازار بورس اوراق بهادار و بورس ارز چیست؟
4. قوانین مرتبط با بورس اوراق بهادار در ایران چه می‌باشند؟
5. دریافت مشاوره حقوقی بورس از وکیل پایه یک دادگستری چه کمکی به اشخاص می‌نماید؟

وکیل دعاوی بانکی

تعریف بورس اوراق بهادار

بورس، بازاری است منظم، که در قالب شرکت سهامی عام تأسیس و اداره می‌شود و در آن اوراق بهادار توسط کارگزاران و یا معامله‌‌گران، طبق مقررات قانون بازار بورس و اوراق بهادار، مورد داد و ستد و خرید و فروش قرار می‌گیرد.
در بازار بورس دارایی‌هایی که در قالب اوراق بهادار عرضه می‌شوند، مورد معامله قرار می‌گیرند.

تعریف بورس ارز

همان‌گونه که بیان شد بازار بورس ارز به بازاری گفته می‌شود که ارزها، معامله یا خرید و فروش می‌شوند. معاملات بازار بورس ارز ابتدا به ‌صورت تلفنی انجام می‌گرفت و بعد از آن با به وجود آمدن نرم‌افزارها، بازار شکل تازه‌ای به خود گرفت و به صورت عام گسترش یافت و برقراری ارتباط با بازار ارز در دنیا از طریق نرم‌افزار انجام شد.

در گذشته فقط بانک‌ها در بورس ارز فعالیت داشتند اما در حال حاضر، شرکت‌های بزرگ، صادرکنندگان، واردکنندگان و مردم عادی نیز به بازار بورس ارز دسترسی دارند.
معامله ارز به معنی خرید هم‌زمان یک ارز و فروش ارز دیگر است و ارزها همواره به‌صورت دوتایی معامله می‌شوند، به طور مثال خرید همزمان یورو و فروش دلار.

تفاوت بازار بورس اوراق بهادار و بورس ارز

بازارهای سهام (اوراق بهادار) مکان فیزیکی مشخصی دارند، اما طبق بیانات مشاور حقوقی بورس معاملات در بازار جهانی ارز در مکان خاصی متمرکز نشده است. درواقع بازار بورس، بین طرفین از طریق تلفن یا شبکه الکترونیکی هدایت و کنترل می‌شود.

از دیگر تفاوت‌های بورس ارز با دیگر بورس‌ها این است که در بازار بورس سهام، افراد با پرداخت مقداری پول، سهام یک شرکت را خریداری می‌کنند و مالک سهام خریداری شده می‌شوند.
اما در بازار بورس ارز، اشخاص اقدام به خرید و فروش ارز می‌کنند ولی مالک آن ارز نمی‌شوند و با سود و ضرری که از نوسان قیمت ارزها به دست می‌آورند، کسب سود می‌کنند.

وکیل دادسرای اقتصادی تهران

همچنین در بازار بورس ارز، یک ارز به‌تنهایی ارزش‌گذاری نشده و در مقایسه با ارز دیگر ارزش‌گذاری می‌شود، در حالی که در بورس اوراق بهادار، هر سهم دارای یک ارزش از پیش تعیین شده است.

تفاوت دیگر بورس ارز این است که در بازار بورس ارز به دو صورت می‌توان سود برد، یعنی هم در صورت نزولی بودن قیمت و هم در صورت صعودی بودن قیمت ارز، می‌توان سود برد، ولی در بازار بورس سهام فقط می‌توان در بالا رفتن قیمت به سود رسید و در صورت پایین آمدن قیمت سهام‌داران متضرر خواهند شد.

قوانین مرتبط با بورس اوراق بهادار

در خصوص بورس اوراق بهادار ایران، قانون بازار اوراق بهادار و قانون تجارت قابلیت استناد دارند که در ادامه مقاله مشاور حقوقی بورس به بررسی برخی از مواد قانونی در این خصوص خواهیم پرداخت.

کارگزار کیست

کارگزار یا معامله‌گر: شخص حقوقی (مانند شرکت یا موسسه) است که اوراق بهادار را برای دیگران و به حساب آنها و یا به نام و حساب خود معامله می‌کند.

سبد گردان کیست

سبد گردان، شخص حقوقی است که در قالب قراردادی مشخص و به منظور کسب انتفاع (سود)، به خرید و فروش اوراق بهادار، برای سرمایه‌گذار می‌پردازد.
در خصوص سبدگردان و کارگزار، ذکر این نکته ضروری است که در این خصوص کلاهبرداری‌های زیادی گزارش شده است.
در ادامه مقاله مشاور حقوقی بورس به بررسی یک پرونده کلاهبرداری در بورس خواهیم پرداخت.

و اما در این پرونده شخص متضرر بیان می‌کند که با شخصی که خود را سبدگردان بورس و مربوط به کارگزاری … بوده است، توافق نموده‌اند که با وارد کردن سرمایه خود به بورس، سبدگردان مذکور معاملات او را انجام دهد.
اما پس از ورود سرمایه خود به بازار بورس پس از چند سال با ضرر یک میلیاردی مواجه می‌شود و پس از آن با انجام تحقیقات متوجه می‌شود که شخص نامبرده مجوز سبدگردانی و کارگزاری را نداشته است.

وکیل بانکی چیست؟

با بررسی پرونده توسط وکلای متخصص، مشخص شد که شخص با بیان اینکه من سبدگردان و کارگزار بورس و همچنین راه‌اندازی کانال‌های تلگرامی و صفحات ایستاگرامی هستم، اقدام به تبلیغات و انجام عملیاتی نموده که موجب اعتماد شخص متضرر شده است.

با بررسی ابعاد دیگر پرونده و استناد به ماده 49 قانون بازار اوراق بهادار که بیان می‌دارد اشخاص زیر به حبس تعزیری از یک ماه تا شش ماه یا جزای نقدی معادل یک تا سه برابر سود به دست آمده یا زیان متحمل نشده یا هر دو مجازات محکوم خواهند شد:
هر شخصی که بدون رعایت مقررات این قانون تحت هر عنوان به فعالیتهایی از قبیل کارگزاری، کارگزار / معامله‌گری، یا بازارگردانی که مستلزم اخذ مجوز است مبادرت نماید یا خود را تحت هر یک از عناوین مزبور معرفی کند.
همچنین ماده1 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری، رفتار انجام شده توسط شخص کلاهبرداری بوده و لذا قابلیت پیگیری و طرح شکایت را دارد.

اوراق بهادار چیست

اوراق بهادار: هر نوع ورقه یا سندی است که تضمین و تعیین‌کننده حقوق مالی اشخاص در بورس می‌باشد، اوراق بهادار قابل نقل و انتقال برای مالک عین (شی) و یا منفعت آن می‌باشد.

دریافت مشاوره حقوقی بورس از وکیل پایه یک دادگستری چه کمکی به اشخاص می‌نماید

دریافت مشاوره حقوقی در خصوص بورس و جرایم صورت گرفت در بورس موجب می‌شود که از ایجاد ضررهای بیشتر جلوگیری شود و همچنین نسبت به قوانین و مقررات و روند رسیدگی به این جرایم و دعاوی بورس آگاهی پیدا کنید.
به همین منظور، موسسه حقوقی مهر پارسیان، با مدیریت وکیل پایه یک دادگستری، دکترمحمدرضا مهری، با دارا بودن وکلای متخصص و متبحر در حوزه بورس، جهت دریافت مشاوره حقوقی بورس و پذیرش پرونده در تمام مراحل دادرسی به شما مخاطبان گرامی معرفی می‌گردد.

وکیل متخصص جرایم پولی بانکی

بورس چیست؟ بازار معامله ای است که در آن دارایی های مختلف با یکدیگر معامله می‌شوند.
انواع بورس کدامند؟ بورس کالا، بورس اوراق بهادار و بورس ارز، بورس بین‌الملل
اوراق بهادار چیست؟ ورقه یا سندی است که بیانگر حق و حقوق صاحب آن سند می‌باشد.

مشاور حقوقی بورس

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
امکان مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
معرفی بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
معرفی وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *