وکیل ازدواج و طلاق بین المللی

وکیل ازدواج و طلاق بین المللی

وکیل ازدواج و طلاق بین المللی


اگر جز ایرانیانی هستید که خارج از کشور زندگی می‌کنید و نیازمند مشورت گرفتن از وکیل ازدواج و طلاق بین المللی هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

در این نوشته سعی شده ابعاد مختلف ازدواج و طلاق بین‌المللی توسط وکیل پایه یک دادگستری، مورد بررسی قرار گیرد.
ازدواج و طلاق دو واقعه حقوقی می‌باشند که در هر کشور قوانین و مقررات خاص برای ثبت آنها وجود دارد.

اگر ازدواج یا طلاقی در کشوری غیر از ایران برای تبعه ایرانی به وقوع بپوندد، به موجب قوانین در کشور ایران رسمیت و وجه قانونی ندارد و با انجام یکسری تشریفات می‌توان ازدواج و طلاق را در ایران ثبت نمود و به رسمیت شناخت.

در گروه وکلای حقوقی و بین‌المللی موسسه مهرپارسیان، تیم پژوهشی به همراه وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی، به بررسی ازدواج و طلاق تبعه ایرانی در کشورهای خارجی و همچنین آماده ارائه هرگونه خدمات به شما همراهان گرامی می‌باشد.
جهت تنظیم وقت مشاوره و پذیرش پرونده توسط وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی، با شماره تماس‌های موسسه که در انتهای مقاله درج شده‌اند تماس حاصل نمایید.

سوالات مهمی که وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد داد:

1. انواع ازدواج بین‌المللی کدامند؟
2. آثار مالی ازدواج و طلاق بین‌المللی چیست؟
3. قوانین مرتبط با ازدواج و طلاق بین‌المللی چه می‌باشند؟
4. شیوه ثبت ازدواج و طلاق بین‌المللی در ایران چگونه است؟
5. دریافت مشاوره از وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی چه کمکی به افراد می‌کند؟

دستور موقت در دیوان عدالت

انواع ازدواج بین‌المللی:

در کشور ما بر اساس تابعیت زن و مردی که می‌خواهند ازدواج کنند، ازدواج را به دو نوع ازدواج داخلی و ازدواج بین‌المللی تقسیم نموده‌اند.

ازدواج داخلی:

به ازدواجی گفته می‌شود که زن و مرد هر دو دارای یک تابعیت هستند و در کشور متبوع (کشوری که تابعیت آن را دارند) خود نیز ازدواجشان را براساس قوانین همان کشور ثبت می‌کنند مانند این‌که زن و مرد ایرانی در ایران و براساس قوانین کشور ایران ازدواج می‌کنند.

ازدواج بین‌المللی

وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی در این خصوص بیان داشتند که در این نوع ازدواج دو نوع تقسیم‌بندی وجود دارد و ازدواج به ساده و مختلط تقسیم می‌شود.

  • ازدواج ساده بین‌المللی: در ازدواج ساده بین المللی زن و مرد دارای تابعیت یک کشور هستند ولی در کشوری خارج از کشور متبوع خود ازدواج می‌کنند، به طور مثال ازدواج زن و مرد ایرانی در خارج از ایران و همچنین ازدواج زن و مرد خارجی در ایران.
  • ازدواج مختلط بین‌المللی: در این‌گونه ازدواج‌های بین‌المللی زن و مرد دارای تابعیت متفاوت می‌باشند و ازدواج خود را در کشوری به جز کشور متبوع (کشوری که تابعیت آن را دارند) هر دو نفر یا یکی از آنها انجام می‌دهند مانند ازدواج مرد ایرانی و زن آلمانی در آمریکا.

آثار مالی ازدواج و طلاق بین‌المللی:

ازدواج در سراسر دنیا دارای آثار متفاوتی می‌باشد که از جمله مهم‌ترین این آثار، حضانت، نگهداری و سرپرستی کودکان و آثار مالی همچون مهریه و نفقه و مخارج زندگی و… می‌باشد.

طلاق به معنی جدایی زن و مرد و از بین رفتن تعهدات و توافقاتی که در ضمن قرارداد ازدواج با هم نموده‌اند، می‌باشد.

جدایی و طلاق نیز به عنوان یک واقعه مربوط به خانواده دارای آثار مالی و غیر مالی متعددی است که مهریه و نفقه و تقسیم اموال مشترک پس از جدایی و حضانت و سرپرستی کودکان از جمله آثاری است که جز با کمک گرفتن از وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی، محقق شدن آنها مقدور نمی‌باشد.

نمونه رای مطالبه وجه سفته

قوانین مرتبط با ازدواج و طلاق بین‌المللی:

قانون مدنی ایران و قانون حمایت از خانواده به عنوان قوانین اصلی در تعیین خط‌مشی و راه و روش ازدواج و روابط بین زن و شوهر و طلاق در ایران شناخته شده‌اند.

این قوانین گفته شده برای ازدواج‌ و طلاق بین‌المللی در خصوص ازدواج‌های داخلی و ساده و در مواردی که زن یا مرد تبعه ایران باشند در خصوص ازدواج بین‌المللی مختلط قابلیت استناد دارند.
در مواردی که به زن در خلال خانواده یا اجتماع خشونتی وارد شود به موجب لایحه حمایت از بانوان می‌توان از حق و حقوق او دفاع نمود.

همچنین در این خصوص وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی به مواد قانونی ذیل نیز اشاره نمودند:

در سال ۱۳۹۹ لایحه‌ای با عنوان حمایت از زنان در برابر خشونت، این‌گونه تعریف شده است :
هر رفتار که به جهت جنسیت یا موقعیت آسیب‌پذیر یا نوع رابطه مرتکب، بر زن واقع شود و موجب ورود آسیب یا ضرر به جسم یا روان یا شخصیت حیثیت یا محدودیت یا محرومیت از حقوق و آزادی‌های قانونی وی گردد، به عنوان خشونت تلقی می شود.

وکیل ازدواج و طلاق بین المللی

لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت دارای ۵۸ ماده و ۵ فصل می‌باشد که در تاریخ ۱۳ دی ۹۹ در هیئت وزیران به تصویب رسید.
علاوه بر این مواد و قوانین گفته شده در حوزه بین‌الملل قواعد و مقررات بین‌المللی در خصوص ازدواج و طلاق بین‌المللی وجود دارد.

بر اساس ماده 9 قانون مدنی ایران، قراردادهایی که طبق قانون اساسی بین دولت ایران و سایر دولت‌ها منعقد شده باشد در حکم قانون است و قابلیت اجرا دارد.

وکیل در ونک

همچنین معاهدات (عهدنامه یا قرارداد) و کنوانسیون‌های بین المللی مربوط به حقوق خانواده که مورد پذیرش ایران قرار گرفته است، در هنگام رسیدگی به دعاوی بین‌المللی خانوادگی که مهم‌ترین آنها طلاق و ازدواج بین‌المللی می‌باشد، قابل استناد هستند.

در خصوص قوانین مرتبط با ازدواج و طلاق‌های بین‌المللی قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی وجود دارند که در ادامه مقاله وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی، برخی از آنها عنوان خواهند شد:
کنوانسیون حقوق کودک که مجلس شورای اسلامی اجازه ملحق شدن به این کنوانسیون را در تاریخ 01/12/1372 صادر نمودند.
در این کنوانسیون به حمایت از کودکان پرداخته شده است و قانون‌گذار ایران نیز در خصوص حضانت و سرپرستی کودکان از این قانون پیروی کرده است و در صورت ازدواج یا طلاق بین‌المللی کودکان خانواده‌ها علاوه بر قوانین کشور خود، مورد حمایت این قانون نیز می‌باشند.

وکیل حقوقی چهارراه پارک وی

وکیل ازدواج و طلاق بین المللی

کنوانسیون حقوق کودک مشتمل بر یک مقدمه و ۵۴ ماده، به تصویب و اجازه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به آن داده می‌شود، مشروط بر آن‌که مفاد آن در هر مورد و هر زمان در تعارض با قوانین داخلی و موازین اسلامی قرار گیرد از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران لازم الرعایه (قابلیت اجرا و رعایت ندارد) نباشد.

کنوانسیون رفع هرگونه تبعیض علیه زنان، تاریخ تصویب 18 دسامبر 1979
این کنوانسیون که در سازمان ملل متحد به تصویب رسیده است تاکنون در ایران بنا به مباحث شرعی و قانونی موجود مورد پذیرش و تصویب قرار نگرفته است.

وكالت در طلاق

اعلامیه جهانی حذف خشونت علیه زنان در سال ۱۹۹۳ تصویب شد.
به گفته وکیل ازدواج و طلاق بین المللی، این اعلامیه در قوانین داخلی ایران به عنوان یک سند بین‌المللی مورد تصویب قرار نگرفته است.

قانون الحاق دولت شاهنشاهی ایران به میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی
تاریخ و مرجع تصویب 17/02/1354 مجلس سنا

ماده واحده

میثاق بین المللی مربوط به حقوق مدنی و سیاسی مشتمل بر یک مقدمه و سه ماده که در تاریخ 16 دسامبر 1966 به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسیده و از طرف نماینده مختار دولت شاهنشاهی ایران در تاریخ 4 آوریل 1968 در نیویورک امضاء شده است تصویب و اجازه تسلیم سند تصویب آن داده می‌شود.
پس از الحاق ایران به این کنوانسیون‌ها، قانون‌گذار در تصویب قانون حمایت از خانواده و قوانین مرتبط با ازدواج و طلاق بین‌المللی خارج از این قوانین، قانون‌گذاری ننموده‌اند.

شیوه ثبت ازدواج و طلاق بین‌المللی در ایران

وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی در این خصوص بیان داشتند: در این موارد قانون حمایت از خانواده در ماده 15 تعیین تکلیف نموده است.

شکایت از شرکت های لیزینگ

مطابق این ماده هرگاه ايرانيان مقيم خارج از كشور امور و دعاوي خانوادگي خود را در محاكم و مراجع صلاحيتدار کشور محل اقامت خويش مطرح كنند، احكام اين محاكم يا مراجع در ايران اجراء نمي شود.
بنابراین برای ثبت دعاوی خانوادگی از جمله طلاق در ایران، دادگاه صلاحيتدار ايراني اين احكام را بررسي می‌نماید و حكم تنفيذي (تأییدی) صادر می‌كند.

ثبت طلاق ايرانيان مقيم خارج از كشور در كنسولگري‌‌هاي جمهوري اسلامي ايران به درخواست كتبي زن يا مرد با ارائه گواهي اجراي صيغه طلاق توسط اشخاص صلاحيتدار كه با پيشنهـاد وزارت امور خارجه و تصويب رئيس قوه قضائيه به كنسولگري‌ ها معرفي مي شوند امكان‌ پذير است.

وکیل طلاق و خانواده نیاوران

برای ثبت طلاق رجعي ( طلاقی که در آن زن و مرد می‌توانند به یکدیگر رجوع یا بازگشت کنند) باید مدت عده (مدتی که پس از طلاق زن اجازه ازدواج مجدد ندارد) منقضی گردد.
در طلاق بائن (طلاقی که در آن امکان رجوع و بازگشت وجود ندارد) نيز زن مي‌تواند طلاق خود را با درخواست كتبي و ارائه گواهي اجراي صيغه طلاق توسط اشخاص صلاحيتدار که در بالا گفته شد، در كنسولگري ایران در آن کشور ثبت نمايد.

مواردي كه در آن طلاق به درخواست مرد ثبت مي‌گردد، زن مي‌تواند با رعايت اين قانون براي مطالبه حقوق قانوني خود به دادگاه‌هاي ايران مراجعه نمايد.
برای ثبت طلاق در ایران، افراد مقیم خارج از کشور می‌توانند به وسیله سامانه میخک به وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی، وکالت دهند که مراحل ثبت طلاق آنها را در ایران انجام دهند.

دریافت مشاوره از وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی:

مشاوره گرفتن پیش از ازدواج بین‌المللی موجب آگاهی از قوانین مرتبط و همچنین شیوه ازدواج بین‌الملل زنان و مردان ایرانی در خارج از کشور و یا ازدواج این افراد با افراد غیرایرانی می‌گردد.
همچنین در صورت بروز اختلاف با توجه به آثار مالی که ازدواج و طلاق به موجب قانون ایران دارد و همچنین اختلاف بر سر سرپرستی و نگهداری کودکان ایجاد می‌شود نقش موثر وکیل ازدواج و طلاق بین‌المللی را در احقاق حق پررنگ‌تر می‌کند.

به همین منظور، موسسه حقوقی مهرپارسیان، با مدیریت وکیل پایه یک دادگستری، دکتر محمدرضا مهری، که دارای وکلای متخصص و متبحر در ازدواج و طلاق بین‌المللی می‌باشد، به شما مخاطبان گرامی معرفی می‌گردد.

نحوه تنظیم قرارداد کار

آیا حکم طلاق صادر شده در دادگاه خارجی قابل اجرا در ایران است؟

در صورت تایید در دادگاه‌های خانواده ایران می‌توان در ایران آن را اجرا نمود.

وکیل بین‌المللی چگونه وکیلی است؟

وکیلی که علاوه بر داشتن پروانه وکالت پایه یک دادگستری به قوانین و مقررات داخلی و بین‌المللی و زبان‌های بین‌المللی و دعاوی و دادگاه‌های بین‌المللی آگاهی و تسلط دارد و می‌تواند در پرونده‌های بین‌المللی اقدام به قبول پرونده نماید.

 

 

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
امکان مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
معرفی بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
معرفی وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

5/5 - (21 امتیاز)

15 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *