وکیل خوب برای مهریه

وکیل خوب برای مهریه

وکیل خوب برای مهریه


با معرفی وکیل خوب برای مهریه همراه شما هستیم.

انتخاب وکیل خوب برای مهریه، از دغدغه‌هایی است که افراد هنگام جدایی و طلاق با آن مواجه هستند.

در قانون ایران اموال زن و مرد، دارایی مشترک را تشکیل نمی‌دهد، بلکه اموال هر یک از زوجین مستقل و جدا از اموال یکدیگر است.

بدین ترتیب در حقوق ایران ، که از فقه اسلامی پیروی کرده است، زن از نظر مالی مستقل است.

تقریبا هیچ زنی هنگام ازدواج توقع دریافت مهریه را از همسر خود مطرح نمی‌کند.

اغلب زنانی هم که با مهریه‌‌های بالا حاضر به ازدواج می‌شوند، به شکل شفاهی به همسران خود قول می‌دهند که تنها در زمان طلاق یا در صورت بروز مشکلات سخت در زندگی مهریه خود را مطالبه خواهند کرد.

اما خیلی وقتا این اتفاق به وجود می‌آید که زن دقیقا بعد از ازدواج تقاضا مهریه می‌کند.

در گروه وکلای کیفری مهر پارسیان، تیم پژوهشی به بررسی موضوع وکیل خوب برای مهریه پرداخته و همچنین آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما مخاطبان می‌باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره تماس‌های موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان که در آخر مقاله درج شده‌اند نیز، تماس حاصل نمایید.

سوالات مهم در معرفی وکیل خوب برای مهریه

مهریه چیست و بر چند نوع تقسیم می‌شود؟

وکیل ملک شهرک غرب

شرایط وصول مهریه عندالاستطاعه و عندالمطالبه چه تفاوتهایی دارد؟

بهترین وکیل برای مطالبه و وصول مهریه در تهران کیست؟
چگونه می‌توان در پرونده مطالبه مهریه بین طرفین سازش برقرار کرد؟

 

مهریه چیست؟

وکیل خوب برای مهریه، در خصوص مهریه بیان داشتند: از جمله حقوق مالی که به موجب عقد ازدواج به زن تعلق می‌گیرد، مهریه است.

بر اساس ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی:
به مجرد (محض) عقد (تنظیم سند ازدواج)، زن مالک مهریه می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.

بنابراین به محض اینکه قرارداد ازدواج میان طرفین واقع شد، زن مالک مهریه می‌شود و هیچ چیز نمی‌تواند جلوی این مالکیت را بگیرد.

هرچند که در عمل، بسیار اتفاق می‌افتد که زن هنگام طلاق بخواهد این مهریه را مطالبه کند، اما او از زمان عقد و هر زمان که بخواهد می‌تواند مهریه را مطالبه کند.

انواع مهریه

وکبل خوب برای مهریه، در خصوص انواع مهریه بیان داشتند مهریه تقسیم‌بندی‌های متفاوتی دارد در یک نوع تقسیم‌بندی، مهریه به دو دسته تقسیم می‌گردد:

1_ مهرالسنه 2_ مهرالمسمی

مهر السنه: مهریه‌ای که رسول خدا برای همسران و فرزند خود فاطمه زهرا (س) تعیین و به امت خود سفارش نموده‌اند تا از این مقدار بیشتر نباشد بیشتر از آن، کراهت دارد.

مهرالمسمی: زن و شوهر قبل ازدواج نسبت به مقدار و میزان آن توافق نموده و در عقد ذکر می‌کنند.

تعیین مقدار مهریه مطابق ماده ۱۰۸۰ قانون مدنی منوط به تراضی (توافق) طرفین است و محدودیتی در این خصوص در قانون پیش‌بینی نشده است، طبق ماده ۱۰۷۹ قانون مدنی مهریه باید بین طرفین تا حدی که رفع جهالت شود، معلوم باشد.

وکیل مطالبه‌ی نفقه پدر و مادر از فرزند

نقش مهرالمثل در مهریه

منطبق بر مواد ۱۰۸۷ و ۱۰۹۱ قانون مدنی مهر المثل مهریه‌ای است که در عقد نکاح (ازدواج) و پس از وقوع نزدیکی (رابطه زناشویی) و در حالتی  که زوجین بر مهر معین  توافق نکرده باشند، بر حسب شرافت و اوضاع و احوال زوجه (زن) به او داده می‌شود.

به بیان دیگر، مهرالمثل میزان مهریه‌ای است که با توجه به شرایط جامعه و عرف و عادت و نیز با در نظر گرفتن ویژگی‌های زن مانند سن، زیبایی، میزان تحصیلات، وضعیت اجتماعی و خانوادگی او تعیین می‌شود.

اگر در هنگام ازدواج، زن و مرد میزان مهریه را معین نکرده باشند و نزدیکی (رابطه زناشویی) بین زن و مرد رخ دهد در این صورت نیز به زن مهرالمثل (مهریه‌ای که توسط کارشناس تعیین خواهد شد) تعلق می‌گیرد.

حتی اگر در ضمن عقد شرط شده باشد که به زن مهریه تعلق نمی‌گیرد در این صورت نیز (بعد از وقوع نزدیکی) شرط باطل ولی عقد صحیح است و در این حالت نیز به زن مهرالمثل تعلق می‌گیرد.
وکیل خوب برای مهریه

عقد دائم بدون تعیین مهریه صحیح است.

به گفته وکیل خوب برای مهریه، اگر زن و مرد در زمان عقد، مهریه را تعیین کرده باشند، اما مهریه به جهتی از جهات (هر دلیلی) مانند نامشروع بودن یا مالیت نداشتن، باطل اعلام شود (شرایط لازم برای صحت مهریه موجود نباشد)، مانند مهریه قرار دادن مشروبات الکلی یا آلات و ادوات قمار، درحالی که نزدیکی بین زن و مرد رخ داده باشد در این صورت زوجه (زن) مستحق مهرالمثل است.

مهرالمتعه: بدین معنا  است که در صورتی که در زمان عقد نکاح (ازدواج) دائم بین زن و مرد مهریه، تعیین نشده باشد و هنوز نزدیکی بین آن‌ها صورت نگرفته باشد و زوج (مرد) زوجه (زن) را طلاق دهد، زوجه مستحق مهرالمتعه می‌باشد.

پلمپ ملک ورثه ای

این مهریه متعلق به عقد نکاح (ازدواج) دائم بوده و در عقد نکاح (ازدواج) موقت وجود ندارد. در خصوص تعلق این نوع مهریه به زوجه (زن)، وجود طلاق حائز اهمیت می‌باشد و فوت زوج (مرد) شامل این نوع مهریه نمی‌شود.

طلاق بائن

شرح طلاق بائن توسط وکیل خوب برای مهریه:

در طلاق بائن، طلاقی که مرد نمی‌تواند در طول مدت عده (مدت زمانی که پس از طلاق زن نمی‌تواند مجددا ازدواج کند و امکان رجوع وجود دارد) به زن رجوع کند و به زندگی مشترک بازگردد و به همین دلیل به آن بائن گفته می‌شود.

برای اینکه بدانیم طلاق در چه صورت از نوع طلاق بائن می‌باشد، باید به ماده 1145 قانون مدنی توجه نماییم.

بر اساس این ماده، انواع طلاق بائن عبارت است از:

الف) طلاقی که قبل از نزدیکی واقع شود.
ب) طلاق زن یائسه.
ج) طلاق خلع و مبارات. طلاقی که به واسطه کراهت شدید بین زن و مرد به وجود می‌آید و به موجب آن زن با پرداخت مالی به مرد از او طلاق می‌گیرد)
د) سومین طلاق که پس از سه وصلت متوالی به عمل آید، اعم از اینکه وصلت در نتیجه رجوع باشد یا در نتیجه نکاح (ازدواج) جدید.

بهترین وکیل مهریه

بهترین وکیل خوب برای مهریه ، فردی می‌باشد که احاطه کامل در خصوص موضوعات حقوق خانواده دارد، در میان جامعه وکلا نیز شناخته شده شهر یا حتی کشور می‌باشد.

به دلیل اینکه وکیل مهریه با رویه قانونی و به تمامی قانون‌ها مسلط است و به راحتی می‌تواند از حق  و حقوق موکل خود دفاع کند.

بهترین وکیل منطقه 2

اگر به دنبال کسب اطلاعات لازم در مورد موضوع وکیل خوب برای مهریه هستید، می‌توانید از وکلای متخصص و باتجربه در این زمینه کمک دریافت نمایید تا شما را از ابتدا تا انتهای مسیر راهنمایی و کمک کنند.

بنابراین، ما به شما موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان، با مدیریت دکتر محمدرضا مهری را معرفی می‌کنیم که دارای بهترین و باتجربه‌ترین وکلا در این زمینه می‌باشد.

جهت دریافت نوبت مشاوره در زمینه مهریه، با شماره تماس‌های موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان نیز، تماس حاصل نمایید.

مهریه عندالمطالبه چیست؟

مهریه عندالمطالبه، مهریه‌ای است که به محض مطالبه زن، مرد باید آن را پرداخت نماید.

مدارک لازم برای اجرای مهریه چیست؟

کپی کارت ملی، اصل شناسنامه، اصل سند ازدواج و اگر سند ازدواج نباشد، باید رونوشت سند از دفترخانه ثبت ازدوج دریافت شود.

راههای تماس با وکیل خوب برای مهریه در تهران

02188799562
02188796143

شماره موبایل وکیل محمد رضا مهری ویژه مهریه

09120067661
09120067662
09120067663

شماره واتس آپ جهت ارسال پیام تعیین وقت با وکیل محمد رضا مهری

09120067664
09120067665
09120067669

پس از ارسال پیام حداکثر ظرف 24 ساعت وقت مشاوره با برترین وکلای خانواده ایران تعیین خواهد شد.

دفتر وکالت وکیل آنلاین مهریه محمد رضا مهری در تهران
دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.
ارائه منظم اطلاعات و مشاوره حقوقی رایگان صرفا از طریق درج مقالات علمی حقوقی.
امکان مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در همه ساعات شبانه روز.
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی پس از تعیین وقت قبلی.
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.
معرفی بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر.
معرفی بهترین وکیل اعاده دادرسی کیفری و حقوقی در تهران
معرفی بهترین وکیل دعاوی بانکی و پولی.
معرفی بهترین وکیل ملکی.
معرفی بهترین وکیل قراردادهای مشارکت در ساخت.
معرفی بهترین وکیل دادسرای جرایم امنیت اخلاقی، اقتصادی و پولشویی
وکیل خوب برای مهریه
نشانی بهترین وکیل مهریه و خانواده در تهران

دادسرای ناحیه 21 تهران

تهران- میدان ونک- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد9.

5/5 - (61 امتیاز)

20 دیدگاه

 • سلام. ببخشید یه سوال داشتم. ممنون میشم کمک کنید. شوهر من 2ساله که فوت شده و خانواده همسرم چیزی به من نمیدن و به من میگن تو هیچ حقی نداری. میخوام بدونم که آیا میتونم بابت مهریه از خانواده شوهرم پول بگیرم؟

  • سلام و عرض احترام
   ادعای خانواده همسر شما اشتباه است و شما می‌توانید علاوه بر اینکه از ماترک همسر مرحومتان مهریه خود را مطالبه کنید، با اخذ گواهی حصر وراثت، سهم مربوط به خود را در جایگاه همسر آن مرحوم نیز دریافت نمایید.
   در صورت تمایل به مشاوره حقوقی با گروه وکلای تخصصی خانواده با ما تماس بگیرید.
   09120067664

 • سلام. وقت بخیر. مهریه من یک دستگاه اتومبیل به ارزش 600 میلیون تومان می‌باشد که قرار بود بلافاصله بعد از عقد به نام من شود. حالا بعد از عقد متوجه شدم که این خودرو چند وقت قبل از عقد تصادف داشته و به شدت آسیب دیده. حالا همسرم مسئولیتش را بر عهده نمیگیرد و میگوید مهریه ام همین ماشین بوده است و حاضر به جبران خسارت نیست. حتی ما در زمان عقد مدل ماشین، رنگ، قیمت دقیق و مشخصات دیگر را قید کرده بودیم ولی با تصادفی که داشته قیمتش به شدت پایین آمده. آیا میتوانم شوهرم را ملزم به تعمیر و جبران خسارت کنم؟

  • سلام. با استناد به ماده ۱۰۸۴ قانون مدنی، هر گاه مهر عین معین باشد و معلوم گردد قبل از عقد معیوب بوده و یا بعد از عقد و قبل از تسلیم معیوب و یا تلف شود شوهر ضامن ‌عیب و تلف است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید از گروه وکلای مهر پارسیان مشاوره دریافت نمایید.
   09120067662

 • با سلام و وقت بخیر. خانم من 6 ماه هست که خانه خود را ترک کرده و به منزل پدرش رفته . آیا خانومم میتونه مهریه اش رو به اجرا بزاره ؟ تنها دارایی من همین خانه هست که در آن زندگی میکنم و درآمد متغییری دارم . آیا خانومم میتونه خانه ی من رو به عنوان مهریه توقیف کنه ؟ با این شرایط که ما فرزندی هم نداریم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام دوست عزیز
   بله، مهریه در هر حال به زوجه تعلق خواهد گرفت و هر زمان بخواهد میتواند مهریه خود را از زوج درخواست نماید. در خصوص سوال دوم بله قابل توقیف است، البته بستگی به متراژ خانه و محل سکونت دارد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل متخصص امور خانواده با شماره 02188663926 تماس حاصل فرمایید.

 • باسلام و خسته نباشید، بنده تازه طلاق گرفتم وحکم اعسار بنده پذیرفته شده و چندتا از اقساط را پرداخت نمودم وتا الان هیچ بدهی ندارم .زوجه از طریق اجرای احکام دودانگ ملک که به نام بنده می‌باشد را توقیف نموده است من هیچ مال واموالی ندارم به جز همین دوددانگ وخودم در اون ملک ساکن نیستم .سوال بنده اینه که آیا این دودانگ جز مستثنیات دین میشه حساب کرد یا خیر؟

  • سلام وقت شما بخیر
   اصولا اگر زوج در منزل مسکونی زندگی ننماید خانه جز مستثنیات محسوب نخواهد شد، ولی چون شما مالک دو دانگ محسوب خواهید شد. جهت اظهار نظر حقوقی نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر میباشد. شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل متخصص در امور خانواده و مهریه با شماره 02188663927 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام وقت بخیر
  اگر دونفر باهم عقد موقت داشته باشن و مهریه ۱۰۰ سکه تعیین‌شده باشه و خانم متاسفانه فوت کنن آیا والدین خانم میتونن روی مهریه اقدام کنن

  • سلام وقت شما بخیر
   میزان مهریه کاملا بر اساس توافق و اراده طرفین است و این مورد زمانی است که اگر مهریه بیش از 110 سکه باشد، پرداخت آن مشروط به توانایی مالی زوج است.

 • سلام خسته نباشید
  امکانش هست زن و مردی ازدواج کنن و شرط کنن به زن مهریه تعلق نگیرد و در عوض جهازی هم نبرد؟

  • سلام وقت شما بخیر
   اگر در زمان عقد، زن و مرد میزان مهریه را معین نکرده باشند و نزدیکی بین زن و مرد رخ دهد در این صورت به زن مهرالمثل تعلق می گیرد و شرط عدم مهر باطل است ولی عقد صحیح میباشد. در خصوص جهیزیه در فرض سکوت هم زن تکلیفی به آوردن وسایل زندگی ندارد و مرد باید تهیه اثاثیه نماید.

 • باسلام و‌ احترام، 4 سال هست که از همسرم(زوجه) خبری ندارم و ایشان خارج از کشور زندگی‌ میکنند، و کلا علاقه ای به برگشت ندارن و کلا جواب گوی من نیستن، و کلا خانوادشون هم از ایران رفتن، لذا بنده اقدام کردم برای طلاق خواستم بدونم برای مهریه وقتی ایشون یا هیچ خانواده ای از سمتشون نیستن که ببخشن یا بگیرن و اصلا توجهی ندارن تکلیف مهریه برای صیغه طلاق چی هست؟ با تشکر

  • سلام وقت شما بخیر
   اگر زوجه در جلسه دادگاه طلاق حاضر نشود، حکم غیابی صادر میشود. میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل متخصص در أمور خانواده و مهریه با شماره 09120067661 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.