وکیل خوب برای مهریه

وکیل خوب برای مهریه

وکیل خوب برای مهریه


با معرفی وکیل خوب برای مهریه همراه شما هستیم.

تقریبا هیچ زنی هنگام ازدواج توقع دریافت مهریه را از همسر خود مطرح نمی‌کند. اغلب زنانی هم که با مهریه‌ های بالا حاضر به ازدواج می‌شوند، به شکل شفاهی به همسران خود قول می‌دهند که تنها در زمان طلاق یا در صورت بروز مشکلات سخت در زندگی مهریه خود را مطالبه خواهند کرد.

اما خیلی وقتا این اتفاق به وجود می اید که زن دقیقا بعد از ازدواج تقاضا مهریه میکند و از لحاظ انصاف درست نیست که این مرد با این که مهریه حق زن هست آن را را تمام و کمال پرداخت کند. حالا این وسط راهکاری هم هست؟

یا اینکه هرکی اومد دو روز عقد کرد و بعد مهریه خواست باید مهریه را مرد پرداخت کند؟

امروز وکیل متخصص امور مهریه دکتر محمد رضا مهری و ما در خدمت شما دوستان عزیز هستیم تا در مورد همین قضیه با هم صحبت کنیم پس تا انتها مقاله با ما همراه باشین تا به همه ی سوالات شما پاسخ داده شود.

سوالات مهم در معرفی وکیل خوب برای مهریه

مهریه چیست و بر چند نوع تقسیم می شود؟

شرایط وصول مهریه عندالاستطاعه و عندالمطالبه چه تفاوتهایی دارد؟
بهترین وکیل برای مطالبه و وصول مهریه در تهران کیست؟
چگونه می توان در پرونده مطالبه مهریه بین طرفین سازش برقرار کرد؟

وکیل مطالبه‌ی نفقه پدر و مادر از فرزند

مهریه چیست؟
از جمله حقوق مالی که به موجب عقد ازدواج به زن تعلق می گیرد، مهریه یا مهر می باشد.

به موجب ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی:
به مجرد عقد، زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید”.

همانگونه که از این ماده مشخص می شود، به محض اینکه عقدی میان طرفین واقع شد، زن مالک مهر می شود و هیچ چیز نمی تواند جلوی این مالکیت را بگیرد. هرچند که در عمل، بسیار اتفاق می افتد که زن موقع طلاق بخواهد این مهریه را مطالبه کند ؛ اما او از زمان عقد و هر زمان که بخواهد می تواند مهریه را مطالبه کند.

انواع مهریه

مهرالسنه؛

به میزان مهریه ای که رسول خدا برای همسران و فرزند خود فاطمه ی زهرا (س) تعیین و به امت خود سفارش نموده اند تا از این مقدار بیشتر نباشد بیشتر از آن، کراهت دارد.

مهرالمسمی؛
مهری است که زن و شوهر قبل از انعقاد عقد نسبت به مقدار و میزان آن توافق نموده و در عقد ذکر می کنند. تعیین مقدار مهریه مطابق ماده   ۱۰۸۰  قانون مدنی منوط به تراضی طرفین است و محدودیتی در این خصوص در قانون پیش بینی نشده است؛ طبق ماده  ۱۰۷۹قانون مدنی مهر باید بین طرفین تا حدی که رفع جهالت بشود معلوم باشد.

مهرالمثل؛

منطبق بر مواد ۱۰۸۷ و ۱۰۹۱ قانون مدنی مهر المثل مهری است که در عقد نکاح و پس از وقوع نزدیکی و در حالتی  که زوجین بر مهر معین  توافق نکرده باشند، بر حسب شرافت و اوضاع و احوال زوجه به او داده می شود.

ضرب و جرح عمدی

به دیگر بیان مهر المثل میزان مهریه ای است که با توجه به شرایط جامعه و عرف و عادت و نیز با در نظر گرفتن ویژگی های زن مانند سن، زیبایی، میزان تحصیلات، وضعیت اجتماعی و خانوادگی او تعیین می شود.

اگر در زمان عقد، زن و مرد میزان مهریه را معین نکرده باشند و نزدیکی بین زن و مرد رخ دهد در این صورت نیز به زن مهرالمثل تعلق می گیرد. حتی اگر در ضمن عقد شرط شده باشد که به زن مهریه تعلق نمی گیرد در این صورت نیز (بعد از وقوع نزدیکی) شرط باطل ولی عقد صحیح است و در این حالت نیز به زن مهرالمثل تعلق می گیرد.
وکیل خوب برای مهریه

عقد دائم بدون تعیین مهریه صحیح است.

در حالت دیگر، اگر زن و مرد در زمان عقد، مهریه را تعیین کرده باشند لکن مهریه به جهتی از جهات مانند نامشروع بودن یا مالیت نداشتن، باطل اعلام شود (شرایط لازم برای صحت مهریه موجود نباشد)، مانند مهریه قرار دادن مشروبات الکلی یا آلات و ادوات قمار، درحالی که نزدیکی بین زن و مرد رخ داده باشد در این صورت زوجه مستحق مهرالمثل است.

مهرالمتعه: بدین معنا  است که در صورتی که در زمان عقد نکاح دائم بین زن و مرد مهر ذکر نشده باشد وهنوز نزدیکی بین آن‌ها صورت نگرفته باشد و زوج زوجه را طلاق دهد، زوجه مستحق مهرالمتعه می باشد. این مهر متعلق به عقد نکاح دائم بوده ودر عقد نکاح موقت وجود ندارد.در خصوص تعلق این نوع مهر به زوجه، وجود طلاق حائز اهمیت می باشد و فوت زوج شامل این نوع مهر نمی شود.

مالیات بر ارث

حالا این وسط یه موضوعی وجود دارد این است که مهریه زن غیر مدخوله فرق دارد.

مهریه زن غیر مدخوله چگونه است؟

طلاق بائن:

یکی از انواع طلاق، طلاق بائن می باشد که در آن، مرد نمی تواند در طول مدت عده به زن رجوع نماید.

بر اساس قانون مدنی ، یکی از انواع طلاق بائن، طلاق بائن غیر مدخوله است . یعنی این که زن و مرد با هم رابطه زناشویی نداشته اند و پیش از وقوع رابطه زناشویی ، از هم طلاق بگیرند.

این نوع طلاق تحت عنوان طلاق غیر مدخوله یا طلاق بائن غیر مدخوله شناخته می شود.

به همین دلیل اطلاع از پاسخ این سوالات که بائن غیر مدخوله یعنی چه و طلاق بائن غیر مدخوله چیست، موضوع مهمی است؛

چرا که قائل شدن این وصف برای طلاق، آثار حقوقی مهمی مانند لزوم نگه داشتن عده طلاق برای زن و مسائلی از قبیل را به همراه خواهد داشت. به همین مناسبت، در ادامه این مقاله به بررسی طلاق بائن، طلاق بائن غیر مدخوله و عده طلاق بائن غیر مدخوله خواهیم پرداخت.

طلاق بائن چیست

یکی از اقسام طلاق ، طلاق بائن است.

در طلاق بائن، مرد نمی تواند در طول مدت عده زن، از طلاق رجوع کند و به زندگی مشترک بازگردد و به همین دلیل به آن بائن گفته می شود. برای اینکه بدانیم طلاق در چه صورت از نوع طلاق بائن می باشد، باید به ماده 1145 قانون مدنی توجه نماییم. بر اساس این ماده، انواع طلاق بائن عبارت است از:

الف ) طلاقی که قبل از نزدیکی واقع شود؛
ب ) طلاق زن یائسه؛
ج ) طلاق خلع و مبارات؛
د ) سومین طلاق که پس از سه وصلت متوالی به عمل آید؛ اعم از اینکه وصلت در نتیجه رجوع باشد یا در نتیجه نکاح جدید.

وکیل برای پرونده تامین دلیل

پس مهریه زن غیر مدخوله نصف هستش در این زمینه حتما با وکیل متخصص مهریه مشاوره داشته باشین و در تماس باشین تا کامل بتواندبه شما در این زمینه کمک های لازم و راهکار ها را ارائه دهد.

آیا برای سازش جهت وصول مهریه با همسرتان نیاز به مشاوره حقوقی دارید؟
از راهکارهای تقسیط مهریه در دادگاه خانواده اطلاع دارید؟
آیا نحوه اثبات اعسار از پرداخت هزینه اعتراض به حکم مهریه اطلاع دارید؟

چگونه می توان مهریه عندالمطالبه را نپرداخت؟

برای آگاهی از پاسخ سوالات حقوقی درباره مهریه گروه وکلای رسمی مهر پارسیان و دپارتمان تخصصی وکلای مهریه در تهران را به شما معرفی خواهیم نمود.

راههای تماس با وکیل خوب برای مهریه در تهران

02188799562
02188796143

شماره موبایل وکیل محمد رضا مهری ویژه مهریه

09120067661
09120067662
09120067663

شماره واتس آپ جهت ارسال پیام تعیین وقت با وکیل محمد رضا مهری

09120067664
09120067665
09120067669

پس از ارسال پیام حداکثر ظرف 24 ساعت وقت مشاوره با برترین وکلای خانواده ایران تعیین خواهد شد.

دفتر وکالت وکیل آنلاین مهریه محمد رضا مهری در تهران
دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.
ارائه منظم اطلاعات و مشاوره حقوقی رایگان صرفا از طریق درج مقالات علمی حقوقی.
امکان مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در همه ساعات شبانه روز.
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی پس از تعیین وقت قبلی.
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.
معرفی بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر.
معرفی بهترین وکیل اعاده دادرسی کیفری و حقوقی در تهران
معرفی بهترین وکیل دعاوی بانکی و پولی.
معرفی بهترین وکیل ملکی.
معرفی بهترین وکیل قراردادهای مشارکت در ساخت.
معرفی بهترین وکیل دادسرای جرایم امنیت اخلاقی، اقتصادی و پولشویی
وکیل خوب برای مهریه
نشانی بهترین وکیل مهریه و خانواده در تهران

وکیل در میدان هروی

تهران- میدان ونک- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد9.

5/5 - (33 امتیاز)

4 دیدگاه

 • سلام. ببخشید یه سوال داشتم. ممنون میشم کمک کنید. شوهر من 2ساله که فوت شده و خانواده همسرم چیزی به من نمیدن و به من میگن تو هیچ حقی نداری. میخوام بدونم که آیا میتونم بابت مهریه از خانواده شوهرم پول بگیرم؟

  • سلام و عرض احترام
   ادعای خانواده همسر شما اشتباه است و شما می‌توانید علاوه بر اینکه از ماترک همسر مرحومتان مهریه خود را مطالبه کنید، با اخذ گواهی حصر وراثت، سهم مربوط به خود را در جایگاه همسر آن مرحوم نیز دریافت نمایید.
   در صورت تمایل به مشاوره حقوقی با گروه وکلای تخصصی خانواده با ما تماس بگیرید.
   09120067664

 • سلام. وقت بخیر. مهریه من یک دستگاه اتومبیل به ارزش 600 میلیون تومان می‌باشد که قرار بود بلافاصله بعد از عقد به نام من شود. حالا بعد از عقد متوجه شدم که این خودرو چند وقت قبل از عقد تصادف داشته و به شدت آسیب دیده. حالا همسرم مسئولیتش را بر عهده نمیگیرد و میگوید مهریه ام همین ماشین بوده است و حاضر به جبران خسارت نیست. حتی ما در زمان عقد مدل ماشین، رنگ، قیمت دقیق و مشخصات دیگر را قید کرده بودیم ولی با تصادفی که داشته قیمتش به شدت پایین آمده. آیا میتوانم شوهرم را ملزم به تعمیر و جبران خسارت کنم؟

  • سلام. با استناد به ماده ۱۰۸۴ قانون مدنی، هر گاه مهر عین معین باشد و معلوم گردد قبل از عقد معیوب بوده و یا بعد از عقد و قبل از تسلیم معیوب و یا تلف شود شوهر ضامن ‌عیب و تلف است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید از گروه وکلای مهر پارسیان مشاوره دریافت نمایید.
   09120067662

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *