وکیل پولشویی تهران

 وکیل پولشویی تهران

 وکیل پولشویی تهران


با بررسی موضوع وکیل پولشویی تهران همراهتان هستیم.

پولشویی به معنی عملی است که در جهت قانونی جلوه دادن و پنهان کردن یا تغییر دادن ماهیت (ذات) غیرقانونی درآمدهای به دست آمده، از راه نامشروع و غیرقانونی، می‌باشد.

پولشویی فقط نقل و انتقال یا خرید و فروش نمی‌باشد بلکه گسترده‌تر است و هدف اصلی در پولشویی این است که درآمدهای نامشروع، مشروع و قانونی جلوه کنند و وارد نظام اقتصادی کشور شوند، بنابراین باید هر فعل (انجام عمل) یا ترک فعلی (انجام ندادن عملی) که به پولشویی کمک می‌کند، ممنوع شود.

در گروه وکلای کیفری مهرپارسیان، تیم پژوهشی به بررسی موضوع وکیل پولشویی تهران پرداخته و همچنین آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما مخاطبان گرامی می‌باشد.

سوالات مهم در بررسی موضوع وکیل پولشویی تهران

پولشویی چیست؟

جرایم منشاء «اولیه» پولشویی در ایران چه جرایمی هستند؟

فیشینگ چیست؟

پولشویی بانکی چیست و چه تاثیری بر کسب و کار دارد؟

روش‌های جلوگیری از پولشویی چیست؟

وظایف قانون‌گذاری در مقابل پولشویی چیست؟

هدف از تصویب قانون مبارزه با پولشویی چیست؟

بهترین وکیل در زمینه پولشویی تهران کیست و دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشد؟

پولشویی چیست:

پولشویی در واقع عملی است که پس از کسب درآمد از طریق نامشروع صورت می‌گیرد و یک جرم مضاعفی پس از فعالیت نامشروع محسوب می‌شود، پس در ابتدا باید جرمی برای به دست آوردن درآمد از طریق منابع نامشروع مانند قاچاق موادمخدر و… صورت گیرد.

شکایت از موسسه مالی و اعتباری

پولشویی هم به تکمیل عمل نامشروع «جرم اولیه» کمک می‌کند و هم در حقیقت بخشی از همان عمل نامشروع است و علاوه بر آن زیان‌های بسیاری برای جامعه و نظام اقتصاد کشور ایجاد می‌کند.

در واقع هدف از پولشویی این است که مبالغ هنگفت که از طریق نامشروع به دست آمده به وسیله ظرفیت‌ها و امکانات مدرن موجود وارد بازار و سیستم اقتصادی شود و از این طریق هم کار نامشروع خود را توسعه می‌دهند و هم از امتیازات این امکانات سواستفاده می‌کنند. در نهایت از پرداخت عوارض و مالیات و… فرار می‌کنند.

جرایم منشاء «اولیه» پولشویی در ایران چه جرایمی هستند:

_ مواد مخدر

_ قاچاق کالا

_ اخاذی، ارتشاء (رشوه گرفتن)، اختلاس و کلاهبرداری

_ سرقت، آدم ربایی، قتل و جنایت

_ ربا و فحشا

_ سپرده گذاری های کوتاه و بلند مدت از طریق بانک‌ها یا موسسه‌های پولی و اعتباری

پولشویی فیشینگ چیست:

پولشویی فیشینگ به این معنی است که پولی با منبع نامشخص به حساب شخص دیگری واریز می‌شود و بعد از آن شخص می‌خواهد، پول را به حساب شخص سومی واریز کند تا از این طریق اثر و آثار پول پنهان شود تا شناسایی نشود.

بنابراین توجه کنید زمانی که پولی با منبع نامعلوم به حسابتان واریز شد از طریق بانک اقدام به دریافت شماره  حساب واریز کننده نمایید و پول را به همان شماره حساب برگردانید تا از این چرخه جلوگیری شود.

پولشویی بانکی چیست:

پولشویی بانکی به این معنی است که اصولا مقدار پولی که در بانک‌ها روزانه منتقل خواهد شد، بسیار زیاد می‌باشد و بانک‌ها خود را برای این که گردش‌های حساب را بررسی نمایند، مسئول نمی‌دانند.

بنابراین مجرمان که قصد انتقال پول‌های سنگین خود را دارند آن را از طریق سیستم بانکی وارد چرخه می‌کنند در صورتی که منبع آن پول نامشخص است.

نمونه پرونده های موفق بانکی

پولشویی چه تاثیری بر کسب و کار دارد:

در صورتی خدمات مالی و بانکی یکپارچه باشد و اقتصاد کشور در جهت استانداردهای قانونی، حرفه‌ای و اخلاقی فعالیت داشته باشد. این یکپارچگی یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های یک نظام مالی است.

در صورتی که درآمدهای حاصل از فعالیت‌های مجرمانه از طریق یک موسسه خاص پولشویی شود، خواه این امر با رشوه گرفتن کارمندان یا مدیران آن موسسه صورت گیرد یا به این دلیل باشد که این موسسه از اعمال جنایتکاران چشم پوشی کرده است، بنابراین این موسسه‌ها در جرم این اشخاص شریک هستند.

در خصوص پیامدهای منفی اقتصادی ناشی از پولشویی می‌توان به تغییرات در تقاضای پول، ریسک‌های احتمالی در امور بانکی برای مشتریان، اثرات آلودگی در معاملات مالی قانونی و افزایش نوسانات گردش سرمایه بین المللی و نرخ ارز به دلیل انتقال وجوه به خارج از مرزها، اشاره نمود.

پولشویی چه تاثیری در توسعه اقتصادی دارد؟

اقتصادهایی که مراکز مالی در حال رشد یا در حال توسعه دارند، اما کنترل‌های لازم بر روی آنها صورت نگرفته است، برای پولشویی بسیار آسیب‌پذیر می‌باشند.

بنابراین مجرمان زمانی که از طریق نظام‌های ملی ضد پولشویی نمی‌توانند پول خود را شست‌وشو دهند، قصد بردن شبکه‌های خود را به کشورهای دیگر و سیستم‌های اقتصادی دیگر که شرایط ضعیف‌تری دارند، می‌برند و از این نظام‌های اقتصادی ضعیف سوء استفاده می‌کنند.

بعضی معتقدند اقتصادهای در حال توسعه در انتخاب منابع سرمایه‌ای که جذب می‌کنند، گزینه انتخابی بسیاری ندارند.

اما به تعویق انداختن عمل پولشویی بسیار خطرناک است و هرچقدر بیشتر به تعویق بیفتد، جنایات سازمان یافته پیچیده‌تری رخ می‌دهد.

آسیب دیدگی یک موسسه مالی زمانی بیشتر نشان داده می‌شود که بخش‌های بازرگانی و مالی یک کشور تحت کنترل و تاثیر جرم سازمان یافته قرار می‌گیرند و حتی بر روی سرمایه گذاری مستقیم خارجی تاثیر می‌گذارد.

پس گرفتن اضافه دریافتی بانک

لذا مبارزه با پولشویی ابتدا نیازمند یک محیط تجاری دوستانه و سالم می‌باشد و سپس یکی از شروط آن دارا بودن و توسعه اقتصادی پایدار است.

روش‌های جلوگیری از پولشویی چیست:

وکیل پولشویی تهران دراین خصوص بیان می‌دارد که:

 لازم است یک سیاست شفاف و روشن ضد پولشویی تدوین شود و یک مامور جهت مبارزه با پولشویی منصوب گردد که تعهدات قانونی شرکت برای گزارش هرگونه مورد مشکوک به مقامات را شناسایی نماید.

هویت مشتری، شریک تجاری یا هر شخص دیگری که در انتقال پول به داخل، خارج یا اطراف شرکت اقدام می‌کند باید مورد بررسی قرار گیرد.

لازم است ذی‌نفعان (افراد دارای سود و نفع) واقعی معامله یا ماهیت دقیق روابط تجاری بین دو طرف تعیین گردد.

در خصوص بررسی منابع تامین اعتبار برای معاملات یا سرمایه‌گذاری‌ها، کارمندانی منصوب شود و یا روشی برای اشخاص ثالث در نظر گرفته شود تا منابع مالی آنها آشکار گردد.

سیاست معامله بدون پول برای معاملات تا حد معینی اعمال گردد.

روش‌های برای حسابداری و رسیدگی به پول، در محل کار اتخاذ گردد، تا امکان انجام پولشویی در شرکت تا حد امکان دشوار گردد.

وظایف قانون‌گذاری در مقابل پولشویی چیست:

1. تصویب قوانین لازم برای مراجع مسئول جهت مبارزه با پولشویی، که این قوانین لازم است:

الف) شفاف و صریح باشد.

ب) دارای تفسیرهای متعدد نباشد.

ج) اطلاعاتی و امنیتی نباشد.

د) سلیقه‌ای نباشد.

ه) به صورتی باشد که مجریان ملزم شوند تنها به یک روش واحد عمل نمایند.

و) قوانینی که مغایر و یا متعدد است، حذف شوند و قوانین واحد وضع شود.

مزایده ملک توسط بانک

2.پولشویی به عنوان یک جرم اعلام شود.

3.برخی از قوانین اصلاح شوند، به عنوان مثال قوانین مبارزه با ارتشاء (رشوه گرفتن)، فساد و قانون تجارت، به طوری که برای مبارزه با پولشویی مفید واقع شوند.

4.مشاغل و معاملاتی که در آنها استفاده از پول نقد مجاز می‌باشد و مشاغل و معاملاتی که در آنها استفاده از پول نقد مجاز نمی‌باشد، به صورت دقیق مشخص گردد.

هدف از تصویب قانون مبارزه با پولشویی چیست؟

  1. نقل و انتقال درآمدهای حاصل از خرید و فروش مواد مخدر و سایر جرایم سازمان یافته با مشکل مواجه می‌شود و در این صورت امکان ردیابی کردن شبکه‌های اصلی مجرم، بسیار آسان می‌شود.
  2. مبارزه با قاچاق و اقتصاد زیرزمینی از طریق کنترل فیزیکی آنها به کنترل مالی تبدیل می‌گردد و مقابله و فرار از این طریق کار بسیار پیچیده و سختی می‌شود.
  3. اثبات جرایم سازمان یافته در محاکم قضایی آسان‌تر است.
  4. خارج شدن سرمایه از کشور، شفاف و مشخص می‌شود. بنابراین برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیر لازم جهت مقابله با پولشویی امکان پذیر می‌شود.
  5. قدرت و ثروت گروه‌های بزه‌کار (مجرمانه)، که خطر جدی برای اقتصاد ملی می‌باشد، کاهش خواهد یافت.
  6. فعالیت‌های مجرمانه کاهش خواهد یافت، در این صورت تأمین مالی گروه‌های مجرمانه به خطر خواهد افتاد و بنابراین سودآوری فعالیت‌های غیرقانونی کاهش می‌یابد.

بهترین وکیل در زمینه پولشویی تهران کیست و دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشد؟

دریافت مشاوره از وکیل متخصص و باتجربه باعث می‌شود که اطلاعات مورد نیاز در زمینه پولشویی تهران را به دست آورید و با اقدامات به موقع و اصولی، پرونده با سرعت بالاتر و با ریسک کمتر به نتیجه برسد.

چنانچه به دنبال دریافت مشاوره درباره موضوع وکیل پولشویی تهران و دلایل آن هستید، ما موسسه حقوقی مهرپارسیان، با مدیریت دکتر محمدرضا مهری را به شما معرفی می‌کنیم که دارای وکلای متخصص و باتجربه در زمینه پولشویی تهران است.

وکیل دادسرای کارکنان دولت

جهت دریافت نوبت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره موضوع وکیل پولشویی تهران می‌توانید با شماره تماس‌های موسسه حقوقی مهر پارسیان نیز، تماس حاصل نمایید.

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

5/5 - (21 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *