وکیل کیفری خوب در بهجت آباد


با معرفی وکیل کیفری خوب در بهجت آباد تهران همراه شما هستیم.

بهجت آباد نام محله‌ای در مرکز شهر تهران است که در محدوده شهرداری منطقه۶ قرار دارد.

محله بهجت‌آباد به شکل یک سه‌گوش در میان خیابان ولی عصر (پهلوی سابق) و بلوار کریمخان زند و نقطه برخورد آن‌ها در میدان ولی عصر، قرار گرفته‌ است. ساختمان‌های مسکونی چندین‌طبقه درون این محله نیز با نام آپارتمان‌های بهجت‌آباد معروفند. آپارتمان‌های بهجت آباد که با نام مجموعه بهجت‌آباد هم شناخته می‌شوند به همراه آپارتمان‌های ساعی جزو نخستین بناهای بلند مسکونی در ایران هستند که بین سال‌های ۱۳۴۳ تا ۱۳۴۹، بین خیابان حافظ و خیابان ولیعصر ساخته شدند.

همچنین یک پارک و یک قنات در منطقه، نام بهجت‌آباد بر خود دارند.

در این نوشتار علاوه بر معرفی وکیل خوب دادگستری در محله بهجت آباد تهران، به بعضی از سوالات حقوق کیفری عزیزان نیز به صورت آنلاین توسط برترین تیم وکلای تهران پاسخ داده خواهد شد.

سوالات قابل طرح در معرفی وکیل کیفری خوب در بهجت آباد

نشر اکاذیب و افترا در قانون چه مجازاتی دارند؟

چگونه می توان از مالخر در جرم سرقت شکایت کنیم و خسارت بگیریم؟

برای جستجوی وکیل کیفری خوب در بهجت آباد چه اقدامی لازم است؟

بهترین وکیل خانواده محله بهجت آباد کیست؟

دفتر وکیل پایه یک دادگستری محدوده بهجت آباد کجاست؟

دادسرای امنیت اخلاقی محدوده بهجت آباد کجاست؟

کدام کلانتری محدوده بهجت آباد را پوشش می دهد؟

نشر اكاذیب

💠مجازات تعیین شده در قانون برای نشر اکاذیب

🔷 هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله نامه یا شکوائیه یا هر اسلات یا عرایض یا گزارش یا توزیع هر گونه اوراق جاپی یا خطی با امضا یا بدون امضا اکاذیبی را اظهار کند یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت به عنوان نقل قول به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات رسمی تصریحاً یا تلویحاً نسبت دهد اعم از اینکه از طریق مزبور به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به غیر وارد شود یا نه علاوه بر اعاده حیثیت در صورت امکان، باید به حبس از دو ماه تا دو سال و یا شلاق تا (۷۴) ضربه محکوم شود.

💠 ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی عنصر قانونی جرم نشر اکاذیب است؛

این جرم در قوانین گذشته ایران نیز لحاظ شده است چنانچه در بند ب ماده ۲۹۶ قانون مجازات عمومی مصوب ۱۳۱۳ آمده:

“هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله مراسلات یا عرایض یا یا راپورت‌ها یا نشر یا توزیع هر گونه اوراق چاپی یا خطی با امضاو بدون امضا اکاذیبی را اظهار کند یا اعمالی را بر خلاف حقیقت رأسا یا به عنوان نقل و قول به شخص یا اشخاص یا مقامات رسمی تصریحاً یا تلویحاً نسبت دهد اعم از اینکه از طریق مزبور به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنویی به غیر وارد شود یا نه ، به حبس تأدیبی از یک ماه تا دو سال محکوم خواهد شد و اگر راپورت از شخص رسمی در حدود صلاحیت او مبنی بر یکی از جهات مذکوره در بند الف باشد مجازات او دو برابر مجرمین خواهد بود.

⁠ اعاده حیثیت چیست

✅بسیار دیده شده که فردی مورد تعقیب مراجع قضایی قرار می‌گیرد، پس از تشکیل پرونده حتی به زندان هم می‌رود اما در طی مراحل رسیدگی قضایی تبرئه می‌شود در چنین حالتی انگار که از ابتدا هیچ جرمی واقع نشده و پرونده‌ی قضایی وی لکه‌دار نشده است اما در نگاه عامه به اعتبارش خدشه‌ وارد می‌شود و متحمل ضررهای مادی و معنوی زیادی می‌شود. ممکن است از محل کار و خدمتش اخراج شود یا حتی برای اثبات بی‌گناهی‌اش هزینه‌هایی زیادی برای حق‌الوکاله پرداخت کند.

در اینجاست که شخصِ بی‌گناه به‌دنبال برگرداندن آبرو و منزلت خود اعاده حیثیت می‌کند.

✅اعاده حیثیت نیاز به شاکی خصوصی دارد پس با مراجعه به دادسرا و طرح شکایت علیه فرد مزبور میتوان به این کار مبادرت ورزید.

وکیل کیفری خوب در بهجت آباد

ورود با زور و تهدید به خانه دیگران!

✍️⁠حکم ورود به عنف

✅طبق اصل بیست و دوم قانون اساسی، مسکن افراد از تعرض دور است و حتی در مواردی که برای کشف جرم یا دستگیری مجرم اجازه ورود به حریم  اشخاص داده می‌شود، این اقدام باید بر مبنای قانون و با اجازه دادگاه باشد.

ورود اشخاص به منزل دیگران باید با گرفتن اجازه از صاحبخانه باشد و اگر کسی در نبود صاحب خانه وارد منزلش شود و اجازه ورود به منزل را هم نداشته باشد این ورود غیر قانونی و از نظر کیفری قابل مجازات باشد.

👈برابر ماده ۶۹۴ قانون مجازات اسلامی

هر کس به منزل یا مسکن دیگری به زور یا تهدید وارد شود به مجازات از شش ماه تا سه سال حبس محکوم میشه و اگر این عمل از سوی دو نفر یا بیشتر انجام بشه و همراه یکی از آنان اسلحه باشد، به حبس از یک تا شش سال محکوم میشند.

📌ماموران پلیس نیز برای ورود به خانه و بازرسی باید حکم قضایی داشته باشند و شهروندان در صورت رو به رو شدن با ماموران کارت شناسایی و حکم ورود به منزل را از آنها بخواهند.

شهادت اقوام درجه یک

🔰شرایط شاهد در ماده_۱۷۷ قانون مجازات اسلامی ذکر شده که عبارتند از بلوغ، عقل، ایمان، طهارت مولد (حلال زاده بودن)، ذینفع نبودن، نداشتن خصومت، عدم اشتغال به تکدی، ولگردن نبودن.

🔰در هیچ یک از این بندها وجود رابطه_خویشاوندی از موانع ادای شهادت ذکر نشده ، ضمن اینکه در تبصره ماده ۳۲۲ قانون آیین دادرسی کیفری به صراحت تاکید شده که وجود رابطه خادم و مخدومی و قرابت نسبی یا سببی مانع از ادای شهادت نمی باشد.

🔰اما اینکه چرا بعضی از محاکم شهادت اقوام درجه یک برای یکدیگر را نمی پذیرند.

بدین جهت است که یکی از شرایط شاهد به موجب ماده ۱۷۷ قانون مجازات  ذینفع_نبودن_شاهد است، یعنی شاهد نباید از ادای شهادت به نفع مادی یا معنوی برسد.

🔰 مانند اینکه پسر با ادای شهادت برای پدرش و متعاقبا صدور رای به نفع وی باعث شود مالی به اموال پدر اضافه و او به عنوان ورثه نفع مادی ببرد یا باعث افزایش اعتبار و اعاده حیثیت پدر گردد و از این حیث به نفع معنوی برسد.

🔰در نتیجه صرف وجود رابطه قرابت سببی یا نسبی مانع از ادای شهادت نخواهد بود.

مگر اینکه به تشخیص قاضی ، شاهد دارای نفع مادی یا معنوی باشد که از این حیث، شهادت مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت .

مجازات مالخر در جرم سرقت چیست؟

وقتی سرقتی اتفاق می افتد سارق باید مالی که دزدیده را بفروشد یا به قول خودمان آن را اب کند از این رو تعدادی افراد ضمن همدستی با دزدان کار خرید و فروش این  اموال را انجام می دهند که در قانون به آنها مالخر  گفته می شود و البته بعضی از مالخر ها با دزدان هم دست نیستند ولی دنبال چنین اموالی هستند.

معمولا معتادینی که لوازم منزل خود را در عوض کمی مواد می فروشند مشتری این مالخر ها هستند..

✍️قانون چه می گوید؟

طبق قانون خریدن مال مسروقه جرم است،

اگر کسی این کار را آگانه انجام دهد برابر قانون مجازات اسلامی، تنبیه خاصی برایش در نظر گرفته می‌شود.

در قانون مجازات آمده است که  «هرکس با علم واطلاع یا با وجود قراین اطمینان‌آور به اینکه مال در نتیجه ارتکاب سرقت به دست آمده است آن را به‌نحوی از انحا تحصیل یا مخفی یا قبول نماید یا مورد معامله قرار دهد به حبس از شش ماه تا سه سال و تا (74) ضربه شلاق محکوم خواهد شد.»

خیانت در امانت(م ٦۷٤)

اگر مالی به ڪسی سپرده شود وبنا باشد برگرداند یابه مصرف معینی برساند و امین آن مال رابه زیان مالڪ یامتصرف تلف یا مفقود یا تصاحب یا استعمال ڪند

مرتڪب خیانت در امانت شده است.

📌ڪلاهبرداری سنتی:

هرڪس با توسل به وسایل متقلبانہ دیگری را فریب دهد مال او (دیگری) را ببرد ڪلاهبرداری سنتی گویند اما اگر ڪلاهبرداری از طریق رسانه ها باشد یا توسط ڪارمند دولت، ڪلاهبرداری مشدد است.

✍️ڪلاهبرداری رایانه ای:

هرڪس از طریق سیستم‌ های رایانه‌ ای یا مخابراتی با اعمالی مثل وارد ڪردن، تغییر، ایجاد یا متوقف ڪردن داده ها/ یا مختل کردن سیستم وجه یا مال یا منفعت یاامتیاز مالی بدست بیاورد ڪلاهبرداری رایانه ای است.

📌افترای ساده (ماده٦۹۷)

وکیل کیفری خوب در بهجت آباد

هرڪس “عملی” را به دیگری نسبت دهد آن عمل (ڪه نسبت داده شده) طبق قانون جرم باشد.

✍️افترای عملی (ماده٦۹۹)

قراردادن یاقلمداد ڪردن آلات وادوات جرم یااشیایی ڪه موجب اتهام میشود درمنزل یا جیب یااشیای متعلق به دیگری بدون اطلاع او وبه قصد متهم نمودن آن شخص وتعقیب شخص بی گناه و اخذبرائت

📌توهین(ماده ٦۰۸)

توهین  به اشخاص از قبیل استعمال الفاظ رڪیک و فحاشی اگر تا اندازه حد قذف(نسبت دادن زنا یا لواط) نرسد جرم توهین خواهد بود.

✍️نشر اڪاذیب(ماده ٦۹۸)

هرڪس به قصد تشویش اذهان عمومی/یا اضرار به غیر بصورت ڪتبی اڪاذیبی را اظهار یا اعمال خلاف واقعی به ڪسی نسبت دهد چه موجب ضرر مادی یا معنوی بشود،چه نشود مرتڪب نشر اڪاذیب شده است.

📌اختلاس

اگر ڪارمندان دولتی اموالی ڪه به مناسبت ڪارشان به آنها سپرده شده به نفع خود یا دیگری تصاحب و تملڪ ڪند اختلاس بوده و در واقع صورتی از ((خیانت در امانت)) است.

✍️رشوه :

در رشوه دو شخص  و دو جرم داریم راشی (رشوه دهنده) ڪه به جرمش میگن ((رشا)) و شخص دیگرمرتشی (رشوه گیرنده) است ڪه به جرمش میگن ((ارتشا)).

📌جعل :

یعنی تغییر در سند (ڪاغذی) با عملیاتی مثل محوڪردن، خراشیدن ،تراشیدن و…(جعل مادی) یا اینڪه یڪ سند رو بصورت تحریف شده از ابتدا بوجود بیاریم(جعل معنوی)

📛 یک تا ۶ ماه حبس برای فحاشی پشت تلفن 

🔵 بر اساس قانون ایجاد مزاحمت تلفنی برای افراد غیر قانونی است و اگر فردی با استفاده از تلفن برای فردی دیگر مزاحمت ایجاد کند و سبب سلب آسایش او شود، باید مجازات خود را طی کند.

🔹فردی که با تلفن موجب مزاحمت شود بر اساس مقررات شرکت مخابرات یک تا ۶ ماه حبس را باید طی کند و حتی اگر شاکی گذشت کند باز هم باید جنبه عمومی جرم را بگذراند.

قانونگذار برای او حبس و جزای نقدی در نظر گرفته است.

◀️مزاحمت‌ از طریق تلفن ثابت و یا تلفن همراه به شیوه‌های مختلفی از جمله سوت کشیدن، سکوت کردن، فوت کردن در گوشی بدون وقفه، فحاشی، مخابره کردن اخبار کذب، تهمت ناروا زدن، دادن خبرهای دروغ شوک آور صورت می‌گیرد.

شکایت از مزاحمت تلفنی چگونه است؟

🔹اگر شاکی بخواهد از مزاحم خود شکایت کند باید اثبات شود که مدت زمان مزاحمت چه میزان بوده.

البته باید حتما حکم دادگاه و دستور پرینت از مخابرات صادر شود.

🔹برای شکایت از مزاحم تلفنی باید به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه کرد.

در صورتی که توهین یا فحاشی صورت گیرد، شاکی می‌تواند تقاضای اعاده حیثیت کند.

⏪نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که مزاحمت تلفنی باید به صورت متوالی و به دفعات رخ داده باشد و مجازات برای فردی اعمال می‌شود که سیم کارت به نام اوست و در صورتی که اثبات کند سیم کارت را برای فرد دیگری خریداری کرده است، طرف مقابل مجازات می‌شود.

وکیل کیفری خوب در بهجت آباد

خدمات تخصصی گروه وکلای کیفری تهران

موسسه حقوقی مهر پارسیان، با به کارگیری برترین وکلای کیفری در شمال تهران خدمات زیر را ارئه خواهد نمود:

مشاوره حقوقی آنلاین و حضوری با وکیل کیفری خوب در بهجت آباد

قبول وکالت در پرونده کلاهبرداری، فروش مال غیر، خیانت در امانت

قبول وکالت در پرونده اخلال در نظام اقتصادی کشور و تحصیل مال از طریق نامشروع

قبول وکالت در پرونده پولشویی و جرایم مالی کارکنان دولت

تنظیم دادخواست جهت مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم

قبول وکالت در پرونده کیفری خانواده مانند شکایت ترک انفاق، تدلیس در ازدواج، کتک زدن همسر و فحاشی

تنظیم و تهیه لایحه دفاعیه جهت ارائه به دادگاه کیفری یک و دو

قبول اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور و اعمال ماده 477 کیفری

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل تخصصی کیفری در تهران به یکی از راههای زیر اقدام کنید.

ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل تخصصی کیفری تهران

09120067661

09120067662

09120067663

09120067664

09120067665

09120067669

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل کیفری خوب در بهجت آباد

09120067664

09120067669

09121281014

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.

حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.

دفتر وکیل کیفری خوب در بهجت آباد

حقوق خانوادهدفاتر همکار

بهترین وکیل مرکز تهرانوکیل تخصصی خانواده تهرانوکیل خوب در بهجت آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *