وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان

وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان

وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان


با بررسی موضوع وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان همراهتان هستیم.
همراه با وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان با نگاهی قانونی و تخصصی، به روش‌های تشخیص اراضی ملی و رسیدگی به اعتراضات آرای کمیسیون ماده 56 می‌پردازیم.

دعاوی مستثنیات اراضی در سالیان گذشته و حتی امروزه جزو بالاترین آمار دعاوی منابع طبیعی به حساب می‌آید.
وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان در شرح مفهوم اراضی ملی به زبان ساده می‌فرمایند، این اراضی به سازمان منابع طبیعی، سازمان محیط زیست و دولت تعلق دارند. اراضی ملی می‌توانند خارج از شهرها باشند و یا داخل آن‌ها قرار بگیرند.

در گروه وکلای حقوقی مهر پارسیان، تیم پژوهشی به بررسی موضوع وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان پرداخته و همچنین آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما مخاطبان می‌باشد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره تماس‌های موسسه حقوقی مهر پارسیان که در آخر مقاله درج شده‌اند نیز، تماس حاصل نمایید.

سوالات مهم در بررسی موضوع وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان

  • اراضی ملی را شرح دهید؟
  • تشخیص ملی بودن اراضی به چه صورت است؟
  • ماده قانونی مرتبط با زمین‌های ملی را ذکر نمایید؟
  • رسیدگی به اعتراض نسبت به رای کمیسیون ماده 56 را به صورت مختصر توضیح دهید؟
  • برگ تشخیص اراضی از مستثنیات چیست؟
  • بهترین وکیل متخصص در زمینه تشخیص اراضی ملی گیلان کیست و دارای چه ویژ‌گی‌هایی می‌باشد؟
وکیل متخصص تصرف عدوانی

اراضی ملی

طبق اظهارات وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان، اراضی ملی که بیرون از محدوده شهری واقع شده باشند، به اداره منابع طبیعی تعلق دارند و اراضی ملی که داخل محدوده شهری می‌باشند، به سازمان مسکن و شهر سازی وابسته هستند.

زمین‌هایی که هنوز دخل و تصرف انسانی در آن صورت نگرفته و فرم ابتدایی و طبیعی خود را حفظ نموده‌اند، در شمار زمین‌های ملی قرار داده می‌شوند. بنابراین زمین‌ها در اختیار دولت و منابع طبیعی قرار خواهند گرفت.

به محض آنکه روی زمینی فعالیت‌های کشاورزی و غیره صورت بگیرد، در اصطلاح به آن، زمین احیا شده ‌می‌گویند.
تعداد زیادی از زمین‌هایی که اسناد آنها متعلق به افراد بوده است، پس از اثبات ملی بودن، از تعلق و مالکیت آن‌ها خارج گردیده و به دولت یا سازمان جنگل‌داری واگذار می‌گردند.

تشخیص ملی بودن اراضی

توجه نمایید که طبق مصوبه‌ سال 1341 قانون ملی شدن جنگل‌های کشور، سابقه‌ احیای زمین ملاک تشخیص است و سند مالکیت بدون تاریخ احیا فاقد اعتبار خواهد بود.

وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان اظهار داشت مورد فوق به این معناست که، اگر پیش از تاریخ تصویب قانون ملی شدن جنگل‌ها زمینی احیا شده باشد، در شمار اراضی ملی قرار نخواهد گرفت.

وکیل تضمینی منابع طبیعی و اراضی ملی

هر نوع سند مالکیتی که از طرف افراد، بعد از این تاریخ ارائه شود، هیچ ارزش قانونی ندارد. اما اگر سند ارائه شده تا قبل از این تاریخ بوده باشد، در کمیسیون‌های مربوط به آن رسیدگی می‌شود.

چنانچه زمینی پس از تشخیص و طی مراحل در شمار اراضی ملی قرار بگیرد، این انتقاد طبق قانون آگهی خواهد شد و مدت زمانی به عنوان مهلت اعتراض برای شخص ثالث در نظر گرفته می‌شود.

وکیل با تجربه

ماده قانونی مرتبط با زمین‌های ملی

ماده‌های مرتبط با زمین‌های ملی کشور را، وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان در متن زیر بیان نموده‌ است:
ماده 1 قانون ملی شدن جنگل های کشور در سال ۱۳۴۱ به تصویب رسید.
از زمانی‌که قانون مذکور به تصویب رسیده است، اگر عرصه و اعیان تمامی جنگل‌ها و بیشه‌ها و مراتع طبیعی دست نخورده ماند، از اموال دولت محسوب خواهند شد.

حتی اگر افراد قبل از این تاریخ، آن اراضی را تصرف کرده و سند مالکیت برای آنان صادر شده باشد، باز هم نمی‌توانند هیچ ادعایی مبنی بر تصرف اراضی مورد نظر داشته باشند.

در ماده ۲۰ آیین‌نامه اجرایی این قانون مصوب ۶/۶/۱۳۴۲، هیئتی متشکل از رئیس کل کشاورزی استان، سرپرست جنگل‌داری و بازرس رئیس جنگل‌داری برای رسیدگی به شکایت افراد و سازمان جنگل‌بانی که در خصوص منابع ملی مندرج در ماده 1 قانون ملی شدن جنگل ها اعتراض داشتند، تعیین شد تا با رعایت آیین‌نامه، به شکایت رسیدگی و نظر خود را اعلام نمایند.

وکیل شکایت از اراضی ملی

لازم به ذکر است که رای و نظر این هیئت، از اعتبار بالایی برخوردار و اجرای دستورات آن الزامی می‌باشد.
به دنبال آن با تصویب قانون حفاظت و بهره‌برداری از مرتع‌ها و جنگل‌ها مصوب ۲۵/۵/۱۳۴۶، در ماده ۵۶ آن که در سال ۴۸ اصلاح شد:
تشخیص و تعیین منابع ملی شده با رعایت تمام بندها و تعاریف اعلام شده، در اختیار وزارت منابع طبیعی قرار داده شد، تا افرادی که در این مسئله ذینفع بودند، در کمتر از یک ماه اعتراض خود را با بیان دلیل و مدرک، به مراجع صادر کننده اخطار تحویل دهند.

برای رسیدگی به این شکایت، کمیسیونی با حضور رئیس دادگاه شهرستان، فرمان‌دار، سرپرست منابع طبیعی و نمایندگان آن‌ها تشکیل می‌گردید.
تصمیم نهایی این هیئت با اکثریت اعضا، قطعی و حتمی بود. اگر هیئت نظر به ملی بودن محل و اراضی مورد مناقشه می‌داد، رای بر رفع تصرف صادر می‌شد و ماموران انتظامی نیز مکلف به اطاعت و اجرای دستور بودند و امکان تجدید نظر، لغو و تغییر رای وجود نداشت.

وکیل حقوقی خیابان ونک

رسیدگی به اعتراض نسبت به رای کمیسیون ماده 56

وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان بیان داشت: تصور نمایید که یک زمین جزو اراضی ملی تشخیص داده می‌شود. اکنون در صورتی که این زمین قبلا در مالکیت شخص حقیقی یا حقوقی بوده باشد، سند مالکیت باطل می‌شود و زمین در اختیار دولت قرار خواهد گرفت.

به طور مثال، این فرد حقیقی، اعتراض خود را به کمیسیون ماده واحده مستقر در اداره منابع ارجاع می‌دهد و اگر اختلاف در این مرحله حل نگردد، امکان انتقال موضوع به دادگستری وجود دارد.

نمونه اعتراض به نظریه کارشناس منابع طبیعی

مالک پیشین می‌تواند از مبایعه‌نامه یا سند خود به عنوان مدرک، به خصوص اگر مفاد این اسناد با شرایط زمین اراضی ملی مغایرت داشته باشند، در محاکم دادگستری استفاده نماید.
ارائه چنین مدارکی و جمع‌آوری قرائن دیگر، به اثبات ادعای فرد در غیر ملی بودن زمین مورد نظر منجر می‌گردد.

برگ تشخیص اراضی از مستثنیات

به عقیده وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان، تشخیص اراضی ملی از مستثنیات، از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مراحل ایجاد مالکیت عمومی بر اراضی ملی است و همچنین به نوعی زیربنای مالکیت اراضی ملی محسوب می‌گردد.

تشخیص به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود:
که به منظور شناسایی، تمییز و تفکیک اراضی ملی از مستثنیات، موضوع ماده 1 قانون ملی شدن جنگل‌ها، موضوع تبصره 3 ماده 2 قانون یاد شده توسط سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور انجام می‌گردد.
و نهایتا به جداسازی و ترسیم مرز دائمی بین اراضی ملی و مستثنیات اشخاص، ابطال مالکیت قبلی و اخذ سند رسمی مالکیت اراضی ملی به نام دولت می‌گردد.

وکیل ملکی شمیران‌ نو

در طی مرور زمان انسان ها در منابع طبیعی دخل و تصرف نموده و ماهیت آن را از طبیعی و بایر بودن خارج کرده‌اند. قانون‌گذار به چنین تصرفاتی که قبل از ملی شدن جنگل‌ها و مراتع واقع شده باشد، تحت عنوان مستثنیات بر اراضی، احترام گذاشته و آن را سبب مالکیت می‌داند.

بهترین وکیل متخصص در زمینه تشخیص اراضی ملی گیلان کیست و دارای چه ویژ‌گی‌هایی می‌باشد؟

بهترین وکیل اراضی ملی گیلان، شخصی است که تا به حال پرونده‌های بسیاری با موضوعیت ملی بودن یا نبودن یک زمین در بخش‌های مختلف کشور را داشته است.
با تمامی قوانین خاص حفاظت از جنگل‌ها و اراضی ملی و آیین‌نامه‌های مصوب شده در این حوزه آشناست.

چالش‌های پرونده‌های اراضی ملی را پشت سر گذاشته و تخصص کامل و تجربه مورد نیاز را در این حوزه داراست.
اگر به دنبال کسب اطلاعات لازم در مورد موضوع وکیل تشخیص اراضی ملی گیلان هستید، می‌توانید از وکلای متخصص و با تجربه در این زمینه کمک دریافت نمایید تا شما را از ابتدا تا انتهای مسیر راهنمایی و کمک نمایند.

بنابراین، ما به شما موسسه حقوقی مهر پارسیان، با مدیریت دکتر محمدرضا مهری، را معرفی می‌کنیم که دارای بهترین و باتجربه‌ترین وکلا در این زمینه می‌باشد.
جهت دریافت نوبت مشاوره در زمینه تشخیص اراضی ملی گیلان، می‌توانید با شماره تماس‌های موسسه حقوقی مهر پارسیان نیز، تماس حاصل نمایید.

وکیل پرونده های اراضی ملی

1. تفاوت های زمین‌های ملی شده با اراضی موات چیست؟

تشخیص این دو نوع زمین بسته به نظر کمیسیون‌های مختلف و قوانین متعدد امکان پذیر خواهد بود.

2. مرتع چیست؟

دارای پوشش طبیعی بوده و برای زراعت یا تولید چوب مناسب نیست، اما می‌توان از آن زمین جهت چرای دام، آبخیزداری، توسعه حیات وحش یا تفرجگاه استفاده کرد. به بیانی دیگر مرتع زمینی است، که پوشش نباتات طبیعی دارد.
اغلب علفی چندساله، بوته، درختچه‌ و گاهی هم درختان پراکنده دارد و در فصل چراع دام‌ها در آن چراع می‌کنند.

وکیل تجدید نظر شمال تهران

3. احياي اراضي چیست؟

احیای اراضی به اقدامات و عملیاتی گفته می‌شود، که باعث تغيير وضع طبيعي زمين جهت بهره‌برداری از آن شده و در عرف به عنوان آباد کردن به حساب می‌آید.

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
امکان مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
معرفی بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
معرفی وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

5/5 - (91 امتیاز)

7 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام، به سایت موسسه حقوقی مهر پارسیان خوش آمدید. چطوری میتونیم کمکتون کنیم؟