وکیل متخصص خیابان فرشته

مشاوره آنلاین با وکیل کیفری تهران

مشاوره آنلاین با وکیل کیفری تهران


با موضوع معرفی وکیل متخصص خیابان فرشته با شما خواهیم بود.

آیا به وکیل تخصصی در خیابان فرشته نیاز دارید؟

از شرایط و نحوه عقد قراردادهای ملکی اطلاعی دارید؟

بهترین وکیل دادگستری منطقه یک تهران چگونه قابل دسترسی است؟

شرایط طرح دعوای الزام به تنظیم سند رسمی در ملک رهنی چیست؟

برای شکایت از پیش فروش آپارتمان چه باید کرد؟

وکیل آنلاین قراردادهای ملک

آیا می دانید کلمه خیارات در قرارداد یعنی چه؟  

خیار به معنی ( اختیار فسخ) در قرارداد است.

✅به منظور تعریف واضح تر شایسته است بدوا تمرکز شویم که در برخی از عقدها (قراردادها) قانون مدنی به طرفین قرارداد، اختیار فسخ داده است. به عنوان مثال در عقد بیع (خرید و فروش) به طرفین قرارداد یازده تا خیار (اختیار فسخ) داده شده است.

مستند ماده 369 قانون مدنی که عنوان می کند خیارات به قرار زیر هستند:

🔴1- خیار مجلس2- خیار حیوان3- خیار شرط4- خیار تاخیر ثمن5- خیار رویت 6- تخلف وصف7- خیار غبن8- خیار عیب9- خیار تدلیس10- خیار تبعض صفقه11- خیار تخلف شرط

که در اینجا به تعریف یکایک آن به  اختصار می پردازیم.

خیار مجلس 👇

یعنی هر یک از طرفین بعد از منعقد شدن قرارداد در جلسه عقد و مادام که از یکدیگر جدا نشده اند اختیار فسخ معامله را دارند (ماده 397 قانون مدنی).

خیار حیوان 👇

یعنی اگر حیوانی معامله شود خریدار تا سه روز از زمان انعقاد قرارداد اختیار فسخ (یعنی بر هم زدن معامله) را دارد.

خیار شرط 👇

یعنی مطابق ماده (399 قانون مدنی): در قرارداد (بیع) خرید و فروش ممکن است شرط شود که در مدت معین برای فروشنده یا خریدار یا هر دو یا شخص ثالث اختیار فسخ معامله قید شود#خیار_تاخیر_ثمن 👇

یعنی هر گاه چیزی که مورد معامله قرار می گیرد (مبیع) برای پرداخت ثمن یا تحویل آن چیز بین طرفین عقد مدتی معین شده باشد اگر از 3 روز از زمان انعقاد قرارداد خرید و فروش بگذرد و در این مدت نه فروشنده مبیع را تحویل خریدارنماید و نه خریدار تمام ثمن (مثلا پول) را به فروشنده بدهد فروشنده اختیار دارد معامله را به هم بزند

وکیل متخصص خیابان فرشته

خیار رویت 👇

یعنی هرگاه کسی مالی را ندیده ولی فقط وصف آن را از فروشنده شنیده بخرد بعد از دیدن اگر دارای آن وصف که قبلا ذکر شده است. ولی هنگام تحویل فاقد آن وصف باشد خریدار اختیار دارد که معامله خرید و فروش (بیع) را به هم بزند (یعنی فسخ کند) یا آنکه به همان نحو که هست قبول نماید ماده 410 قانون مدنی.

خیار تخلف وصف 👇

یعنی هرگاه یکی از طرفین قرارداد (یعنی خریدار یا فروشنده) مالی را سابقا دیده و به اعتماد سابقه دیدن معامله کند و بعد از اینکه کالا را دید و متوجه شد مال مزبور اوصاف سابقه را ندارد، اختیار بر هم زدن معامله را دارد(اختیار فسخ قرارداد).

خیار غبن 👇

یعنی هر گاه یکی از طرفین عقد در معامله متوجه شوند که اختلاف زیادی در ثمن (مثلا پول) یا ارزش معامله باشد اختلاف و قیمت واقعی بسیار باشد بعد از آگاهی به این اختلاف (بعد از علم به غبن) می تواند معامله را فسخ کند. ماده 416 قانون مدنی

خیار عیب 👇

یعنی اگر بعد از معامله عیبی ظاهر شود که مشخص شود مورد معامله معیوب بوده خریدار مختار است در قبول آن با کسر قیمت از آن و یا فسخ آن معامله.

خیار تدلیس 👇

مثلا کالایی را معیوب و یا شکسته طوری جلوه دهند که سالم است و اگر فروشنده خریدار را فریب داده خریدار حق بر هم زدن معامله (فسخ بیع) را دارد و اگر خریدار نسبت به ثمن معامله تدلیس کرده فروشنده حق فسخ معامله را دارد.(مواد 438 و 439 قانون مدنی).

خیار تبعض صفقه 👇

در این صورت خریدار حق فسخ معامله را خواهد داشت. البته مطابق ماده 441 قانون مدنی خریدار در این صورت می تواند بیع قرارداد واقع شده را نسبت به قسمت سالم قبول کند و نسبت به آن قسمت که باطل است ثمن (مثلا پول آن را) مسترد کند.

مطابق قانون، گرانفروشى چيست؟

وکیل متخصص خیابان فرشته

در چه شرایطی مغازه شخص گران‌فروش پلمپ می‌شود؟

🔻ماده 2 قانون تعزیرات حکومتی گران فروشی را چنین تعریف کرده است:

«گرانفروشی عبارت است از عرضه کالا یا خدمات به بهای بیش از نرخ‌های تعیین شده توسط مراجع رسمی به طور علی‌الحساب یا قطعی ‌و عدم اجرای مقررات و ضوابط قیمت‌گذاری و انجام هر نوع اقدامات دیگر که منجر به افزایش بهای کالا یا خدمات برای خریدار گردد.»

🔻در قانون نظام صنفی در ماده 57 آمده است:

گران­فروشی، با عنایت به دفعات تکرار در طول هر سال متفاوت خواهد بود که علاوه بر جبران خسارت وارد شده به خریدار، جریمه نقدی معادل مبلغ گران‌فروشی اخذ می‌شود. علاوه بر این در صورت تکرار (اگر کل مبلغ جریمه­‌های نقدی پس از مرتبه سوم تخلف به بیش از دو میلیون ریال برسد) پارچه یا تابلو بر سردر محل کسب با عنوان متخلف صنفی به مدت ده روز نصب می­شود و اگر کل مبلغ جریمه­‌های نقدی پس از مرتبه چهارم تخلف به بیش از بیست­ میلیون ریال برسد پارچه یا تابلو بر سردر محل کسب با عنوان متخلف صنفی نصب و آن واحد به مدت سه ماه تعطیل می‌شود.

🔻ماده ٢ قانون تعزیرات، مجازات این متخلفین را به این شرح آورده است که مختصری از آن :

‌«الف: گرانفروشی تا مبلغ بیست هزار ریال: مرتبه اول – تذکر کتبی، تشکیل پرونده…………

مرتبه ششم – تعطیل و لغو پروانه واحد.»

آیا سازنده یا فروشنده حق دارند مبلغ اضافه به دلیل بالا رفتن قیمت مصالح و ملک مطالبه نمایند؟

پیش خرید آپارتمان کردم  و از مالک خریدم و سازنده یه نفر دیگه هست و الان بااین تورم مالک وسازنده میتونه ادعا کنه و شکایت کنه که پول بیشتر باید بدین،چون من پارسال خریدم واون موقه قیمت پایین بود و یه دفعی گران شد و منم خونه آماده داشتم فروختم که اینو خریدم… مبلغ کل ثمن310م بودش که همون اول200م رو نقدا دادم و بقیش طی مراحل والان خونه تحویل نمیده و کلی داستان داریم.

مبلغ بقیه  چک ها در حساب هست  که هنوز برداشت نکرده.

حالا تکلیف چی میشه باین مالکی که داره اذیتم میکنه…

الانم این هفته وقت تحویل و هنوز آماده نکرده درضمن واحدهای دیگه رو داره تکمیل میکنه و به واحد من دست نزده و میگه پول بده… آیا اگه کار به دادگاه برسه میتونه ادعا کنه که مصالح گرون شده نمیتونم این واحد تکمیل کنم چون خونه الان قیمتش دونیم برارشده و میگه من خیلی ضررمیکنم اگه واحد شمارو تکمیل کنم‌ و پول بیشتر میخاد درکل میتونه نیمه کاره ول کنه و بقیه واحداشو چون خوب فروخته داره تکمیل میکنه تحویل بده ولی ازمنو بزار بره و من چکارکنم بالاخره…

درضمن تاخیر روزانه هم کم زدم باتوجه به تورم الان خیلی کمه و منم میتونم  ادعای خسارت روزانه بیشتر کنم چون منم ضررکردم چون خونه تحویل نمید؟

به دلیل بالا رفتن قیمت ، مالک حق گرفتن اضافه مبلغ داشته باشد مسموع نیست.

بلکه اگر در قرارداد (مبایعه نامه تنظیمی ) شرطی پیش بینی شده باشد که ، در صورت بروز تغییر در قسمت سند مصالح یا قیمت روز آپارتمان بتوان افزایش قیمت داد ! این امر شدنی بود. اما در قراردادهای امروزه این شرط به ندرت گنجانده میشود و بنابراین شما می توانید علیه مالک دادخواستی مبنی بر تکمیل و تحویل مبیع و الزام به تنظیم سند مطرح نمایید و خسارات نیز طبق قرارداد قابل مطالبه است

وکیل آنلاین متخصص ملک خیابان فرشته

وکیل متخصص خیابان فرشته

الزام به تنظیم سند رسمی

✅چکیده:

دعوای الزام به تنظیم سند رسمی نسبت به ملکی که در رهن قرار دارد، به تنهایی قابلیت استماع ندارد و باید به عنوان یکی از موارد خواسته، الزام به فک رهن نیز طرح گردد

🔶تاریخ رای نهایی:

1391/06/26

🔶شماره رای نهایی: 9109970270400764

✅رای بدوی

درخصوص دادخواست خواهان خانم (ف. ی.) [علیه] خواندگان آقایان (م. ح.) و (م. ر.) و (س. خ.) به خواسته الزام خوانده به حضور در دفترخانه و تنظیم سند یک آپارتمان به مساحت 25 مترمربع به پلاک ثبتی 2/5759  و خسارات وجه التزام و کلیۀ خسارات قانونی نظر به اینکه خواهان خواسته الزام به تنظیم سند نموده در حالیکه برابر لایحه ثبتی شماره  3804 – 25 – 11 – 90   …، مبنی بر رهن قرار داشتن رقبه موصوف در نزد [بانک]، حالیه محکمه با توجه به اینکه رقبه موصوف در رهن  قرار دارد، دعوی خواهان قابلیت پذیرش نداشته و برابر ماده 2 قانون آیین دادرسی مدنی قرار رد صادر می¬نماید.

رأی صادره ظرف بیست روز قابل اعتراض در محکمه محترم تجدیدنظر استان می¬باشد.

🔶رئیس شعبۀ 31 محاکم عمومی حقوقی تهران

✅رای دادگاه تجدید نظر

تجدیدنظرخواهی خانم (ف. ی.) به طرفیت (م. ر.) ، (م. ح.) و (س. خ.) به شرح دادخواست تجدیدنظر نسبت به دادنامۀ شماره 9001474  مورخ 27/11/90 شعبۀ 31 دادگاه عمومی (حقوقی) تهران  که متضمن صدور قرار رد دعوی الزام به تنظیم سند رسمی و اخذ وجه التزام است از این جهت وارد و ثابت نمی¬باشد که در مواقعی که ملک در رهن شخص حقوقی ثالث (یعنی بانک است) می¬بایست (فک رهن) به عنوان احد از موارد خواسته ذکر گردد فلذا با عنایت به جمیع محتویات پرونده دادنامه بدوی مطابق با موازین قانونی و با رعایت اصول دادرسی صادر گردیده و اعتراض موجّه و ایراد مؤثری که موجبات نقض و بی اعتباری آن را فراهم آورد، در این مرحله از دادرسی به عمل نیامده و موضوع تجدیدنظرخواهی با هیچ¬یک از جهات مندرج در ماده 348 قانون آیین دادرسی مدنی مطابقت ندارد.

لذا ضمن رد تجدیدنظرخواهی به استناد مقررات ماده 358 همان قانون دادنامه تجدیدنظرخواسته را عیناً تأیید و استوار می نماید.

رأی صادره قطعی است.

ضمناً در دادنامه معترضٌ¬عنه پیرامون احد از خواندگان دعوا بانک (م.) هیچ اظهارنظری نشده[است]

🔶رئیس شعبۀ 59 دادگاه تجدیدنظر استان تهران – مستشار دادگاه

✅منظور از اراضی دولتی چیست؟

کلیه زمینهای متعلق به دولت از قبیل ملی، موات، بایر و دایر تملک شده، خالصه، مستحدث، ساحلی و حریم که بنام دولت دارای سند بوده یا در جریان ثبت به نام دولت است. همچنین کلیه زمینهایی که طبق قوانین و مقررات و آراء کمیسیونهای مربوط ، ملی یا موات تشخیص گردیده اعم از آنکه بنام دولت ثبت شده یا نشده باشد.

(ماده 13 قانون زمین شهری و ماده 33 آئین‌نامه اجرایی آن).

👈👈دستگاههای دولتی تملک کننده اراضی موات:

🍀قبل ازانقلاب:

☑️اراضی داخل محدوده شهرهاتاشعاع 30کیلومتری توسط وزارت مسکن وشهرسازی ازتاریخ 47/10/22

☑️اراضی خارج ازمحدوده شهرها و خارج ازشعاع 30کیلومتری توسط وزارت اصلاحات ارضی ازتاریخ 47/10/22

وکیل متخصص خیابان فرشته

      🍀بعد از انقلاب :

☑️اراضی داخل درمحدوده قانونی شهرهاتوسط سازمان مسکن وشهرسازی ازتاریخ 58/4/5

☑️اراضی خارج ازمحدوده قانونی شهرهاتوسط هیأتهای هفت نفره واگذاری اراضی وسپس سازمان اموراراضی ازتاریخ 65/9/30

🍀🍀زمان تثبیت مالکیت دولت بر اراضی موات،باستناد قوانین قبل و بعد از انقلاب از زمان تقدیم اظهارنامه به اداره ثبت اسناد و املاک و ثبت ملک است. لذا چنانچه باستناد کمسیون ماده 12قانون اراضی شهری و یا زمین شهری  آگهی شده و مدت اعتراض به آن منقضی شده باشد،همچنان مالکیت دولت متزلزل است و اقدام قضائی درجهت ابطال اقدام دولت و سند مالکیت صادره بعد از تقاضای ثبت ملک بعنوان موات توسط دولت باید صورت گیرد.

برخلاف اراضی ملی که طبق رأی وحدت رویه،مالکیت اداره منابع طبیعی پس ازقطعیت یافتن آگهی تشخیص هرچندمنجربه صدورسندمالکیت بنام دولت نشده باشد،مالکیت دولت تثبیت میگردد.

🍀🍀🍀در رویه قضائی مهلتی برای ابطال اقدام دولت در موات اعلام نمودن اراضی و ابطال اسناد مالکیت، هر چند باستناد قوانین قبل از انقلاب وجود ندارد و در هر زمانی امکانپذیر است و به صرف اثبات سبق احیای ملک به هر طریق توفیق حاصل و منجر به اعاده مالکیت اشخاص میگردد.

توسل به عکس های هوائی سنوات قبل در این خصوص راهگشاست.

خوشبختانه ازسال 1334 به بعد عکسهای هوائی دردسترس است.

👈👈آیا می‌دانید مالکیت اراضی موات شهری از آن کیست؟

✍️کلیه زمینهای موات شهری اعم از آنکه در اختیار اشخاص یا بنیادها و نهادهای دولتی یا غیردولتی باشد در اختیار دولت جمهوری اسلامی است و اسناد و مدارک مالکیت گذشته ارزش قانونی ندارد. ادارات ثبت اسناد و املاک مکلفند به درخواست وزارت راه و شهرسازی اسناد آنها را بنام دولت صادر نمایند مگر آنکه از تاریخ 22/11/1357 توسط دولت واگذار شده باشد. (ماده 6 قانون زمین شهری ).

قبول تقاضای ثبت زمینهای موات از اشخاص مطلقاً ممنوع است.

ادارات ثبت مکلفند قبل از پذیرش ثبت زمینها به نام اشخاص و ادامه تشریفات ثبتی زمینهای ثبت شده و افراز و تقسیم و تفکیک آنها، موافقت کتبی وزارت راه و شهرسازی را اخذ نمایند. (بند 10 ماده 19 آئین‌نامه اجرایی قانون زمین شهری).

وکیل متخصص خیابان فرشته

خدمات تخصصی گروه وکلای ملک و حقوقی تهران

موسسه حقوقی مهر پارسیان، با به کارگیری برترین وکلای تخصصی ملکی در شمال تهران خدمات زیر را ارئه خواهد نمود:

مشاوره حقوقی آنلاین و حضوری با وکیل متخصص خیابان فرشته

قبول وکالت در پرونده اختلافات ملکی بین مالک و سازنده

قبول وکالت در مطالبه وجه چک و سفته، مطالبات بانکی و اختلافات مالی بین شرکاء

قبول وکالت در پرونده تصرف عدوانی حقوقی، مزاحمت و ممانعت از حق حقوقی، خلع ید

تنظیم دادخواست جهت دعاوی ملکی و حقوقی در تهران

قبول وکالت در پرونده الزام به اخذ پایانکار، صورتمجلس تفکیکی و الزام به تنظیم سند رسمی

تنظیم و تهیه لایحه دفاعیه جهت ارائه به دادگاه حقوقی و ملکی در تهران

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل تخصصی ملک و حقوقی در تهران به یکی از راههای زیر اقدام کنید.

ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل متخصص خیابان فرشته

09120067661

09120067662

09120067663

09120067664

09120067665

09120067669

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل متخصص خیابان فرشته

09120067664

09120067669

09121281014

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.

حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.

دفتر وکیل پایه یک متخصص خیابان فرشته

مقالات حقوقیمقالات ملکی

دفتر وکالت تخصصی خیابان فرشتهوکیل تخصصی طلاق توافقی فرشتهوکیل تخصصی ملک فرشتهوکیل تخصصی مهاجرت فرشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *