بهترین وکیل ملکی تهران

بهترین وکیل ملکی تهران

بهترین وکیل ملکی تهران


امروز با موضوع معرفی بهترین وکیل ملکی تهران در خدمت شما مخاطبین گرامی هستیم.

در مواجه با مشکلات حقوقی که برای ملکمان پیش می‌آید، چه اقدامی باید انجام دهیم و به کجا مراجعه کنیم؟

در این مقاله به بررسی راه حل مشکلات حقوقی ملک خواهیم پرداخت.

به گفته بهترین وکیل ملکی تهران، دامنه دعاوی مربوط به ملک بسیار گسترده است و از حساسیت زیادی به جهت اینکه اشتباه در هر مرحله از رسیدگی ممکن است با از دست دادن ملک مواجه گردد، برخوردار هستند.

به همین دلیل توصیه می‌شود در امور ملکی اعم از معامله یا تنظیم قرارداد یا الزام به تنظیم سند رسمی یا جرایم مربوط به ملک مانند فروش مال غیر، کلاهبرداری ملکی و… با بهترین وکیل ملکی تهران مشاوره دریافت نمایید.

وکیل ملکی تهران کیست؟

بهترین وکیل ملکی تهران به وکیل پایه یک دادگستری گفته می‌شود که در دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به املاک به صورت تخصصی و حرفه‌ای فعالیت داشته باشد و بر کلیه قوانین مرتبط با املاک و رویه قضایی مرتبط با آنها به واسطه سابقه و تجربه کاری خود، مسلط می‌باشد.

طرح و پیگیری دعاوی ملکی در مراجع قضائی مستلزم داشتن پروانه وکالت، دانش و تجربه و تخصص در این حوزه است.

زیرا دعاوی مربوط به املاک دارای پیچیدگی‌های فراوانی است، بنابراین به وکیلی نیاز هست که با تمام پیچ و خم‌های این راه آشنایی داشته باشد.

یک وکیل در زمینه ملکی باید به تمام آیین و مقررات و قوانین مربوط به املاک اشراف کامل داشته باشد.

داشتن تخصص فراوان یکی از ویژگی‌های بارز یک وکیل متخصص ملکی است، زیرا تجربه و تخصص باعث میشود که وکیل امور ملکی تهران، درصد موفقیت بیشتری در محاکم دادگستری داشته باشند.

دعاوی مرتبط با ملک در دادگاهی باید مطرح گردد که ملک در حوزه آن وجود دارد.

بهترین وکیل ملکی تهران در خصوص دادگاه صالح برای طرح و رسیدگی به دعاوی ملکی بیان داشتند که منظور از دادگاه صالح، دادگاهی است که به موجب قانون اختیار و توانایی قانونی رسیدگی به آن موضوع را داشته باشد.

چنانچه دادخواست به دادگاه صالح ارائه نشود، به دادخواست رسیدگی نمی‌شود و قرار عدم صلاحیت صادر می‌شود.

در خصوص دادگاه صالح در دعاوی ملکی، بهترین وکیل ملکی تهران بیان داشتند که دادگاهی می‌تواند به پرونده‌های در خصوص ملک بپردازد که ملک در حوزه قضایی آن دادگاه باشد، البته این اصل استثنائاتی نیز دارد که بهترین وکیل ملکی تهران در هنگام تنظیم دادخواست به آن موارد توجه می‌نماید.

وکیل ملک اتوبان امام علی

به طور مثال چنانچه ملکی در تهران باشد اما مالک آن کرج باشد و شخصی مدعی حقی نسبت به آن ملک باشد، باید خواسته خود را در دادگاهی که ملک آنجا وجود دارد یعنی، تهران، اقامه نماید و چنانچه خواسته خود را در دادگاه کرج مطرح کند، دادخواست او رد خواهد شد.

از موارد استثنا این امر می‌توان به دعوای افراز (تفکیک و تقسیم) املاک ثبتی که عملیات ثبتی آنها پایان یافته است اشاره نمود که در اداره ثبت محلی که ملک در آنجا واقع شده است، انجام می‌گیرد.

چه اقداماتی وکیل متخصص ملکی در خصوص ملک می‌تواند انجام دهد؟

دعاوی مرتبط به ملک به سه دسته دعاوی حقوقی و کیفری و ثبتی تقسیم می‌شوند، که طرح هر کدام از این دعاوی بدون حضور وکیل متخصص، ممکن است با شکست مواجه شود.

غیر از اختلافات و دعاوی ملکی که ممکن است در خصوص خود ملک پیش آید می‌توان در خصوص، تنظیم قرارداد خرید و فروش ملک یا اجاره ملک، دریافت مجوز پایان کار، مشارکت در ساخت ، دعاوی مرتبط با کمیسیون‌های شهرداری در خصوص ساخت ملک و … از وکیل متخصص ملکی مشورت نمود.

دعوای الزام به تخلیه ید (تصرف غیرقانونی). هنگامی که شخصی ملک را به طور قانونی در اختیار کسی قرار دهد و شخص از تخلیه آن خودداری می‌کند، می‌توان دعوای تخلیه ید را مطرح نمود.

تقسیم و افراز املاک مشاع (مشترک).
دعوای خلع ید (ملک را از دست کسی پس گرفتن). هنگامی که شخصی به صورت غیرقانونی ملک دیگری را تصرف می‌کنند این دعوا مطرح می‌گردد.
دعوای بر سر مالکیت ملک.
دعوای مزاحمت و ممانعت (جلوگیری) از حق.
دعوای تصرف عدوانی (تصرف بدون اجازه قانون یا مالک را تصرف عدوانی می‌گویند.)

برای مثال
در تصرف عدوانی:
تصرف عدوانی نوعی تسلط و استیلای (سلطه) قانونی بر ملک متعلق به دیگری است به شرط آنکه این تسلط کاملا روشن و مشخص باشد.

بنابراین طرح و پیگیری این نوع دعاوی دارای پیچیدگی‌هایی است که یک وکیل پایه یک دادگستری ملکی می‌تواند به راحتی آن را حل و فصل کند و راهکار ارائه دهد، به همین دلیل توصیه می‌شود از یک مشاور حقوقی کمک بگیرید.

چرا که برای نتیجه بخش بودن دعوا، وکلای ملکی باید، مالکیت، مالک را اثبات نمایند و همچنین با ابراز دلایلی غیر قانونی بودن تصرف را برای دادگاه محرز نمایند.
بهترین وکیل ملکی تهران

وکیل ملک اتوبان صدر

تصرف عدوانی چیست؟

اگر ملکی در تصرف شخصی به نام علی باشد و شخص دیگری به نام حسن آن ملک را، بدون رضایت علی یا بدون حکم یا اجازه قانونی، از تصرف وی خارج کند عمل حسن تصرف عدوانی (غیرقانونی) محسوب می‌گردد.

در نهایت علی می‌تواند به ۲ طریق حقوقی و یا کیفری علیه حسن شکایت نماید، که در طریق حقوقی آن باید مراتب ذیل اثبات گردد:

رفع تصرف عدوانی به دو صورت امکان‌پذیر است:

۱-حقوقی
۲-کیفری

پیشنهاد وکیل ملکی تهران: دعوی الزام به رفع مزاحمت

رفع تصرف عدوانی حقوقی

متصرف سابق ثابت کند که، ملک در گذشته در تصرف وی بوده و تصرف وی مشروع و قانونی بوده به عبارتی کسی که ملکی را به صورت غیر قانونی تصرف کرده باشد نمی‌تواند علیه متصرف جدید دعوی رفع تصرف عدوانی را مطرح کند.

رفع تصرف عدوانی کیفری

در امور کیفری مجرم باید با علم به موضوع جرم و از روی عمد و با قصد عمل مجرمانه را مرتکب شود.

بنابراین متصرف عدوانی که مال غیر منقول (اموالی که امکان جابجایی ندارند مانند خانه و زمین) را به عمد و علم و بدون اذن (اجازه) مالک و یا رضایت او از تصرف مالک خارج کرده باشد مطابق قانون مجازات اسلامی مرتکب به مجازات حبس محکوم خواهد شد.

شرایط طرح دعوای تصرف عدوانی به صورت دعوای حقوقی
۱-  دعوای تصرف عدوانی لزوما در مورد اموال غیر منقول (اموالی که قابلیت جابجایی ندارند) مطرح می‌شود، مانند خانه و زمین. بنابراین، در مورد اموال منقول همچون خودرو امکان اقامه دعوای تصرف عدوانی وجود ندارد.
۲- خواهان دعوا یعنی کسی که می‌خواهد دعوای تصرف عدوانی اقامه کند بایستی حتما خودش، قبل از متصرف عدوانی، در آن مال غیر منقول (مانند زمین و خانه) متصرف بوده باشد.
۳- نکته مهم این است که تصرف خوانده یعنی کسی که دعوای تصرف عدوانی علیه او مطرح می‌کنیم، بایستی بعد از خواهان مال را تصرف کرده باشد.

اگر خود خوانده هم قبل از خواهان متصرف بوده باشد، در این صورت خواهان متصرف سابق نیست، پس نمی‌تواند دعوای تصرف عدوانی را اقامه نماید.
۴- تصرف بایستی به صورت عدوانی بوده باشد. پس در صورتی که تصرف دیگری، در ملک شخص دیگری، دارای جنبه قانونی باشد و یا با رضایت صورت گرفته باشد، نمی‌توان آن را تصرف عدوانی دانست.

وکیل دادسرای شرق تهران

البته این نکته هم فراموش نشود که چنانچه تصرف با رضایت یا اذن قانونی باشد اما پس از پایان مدت، ملک را تخلیه ننماید در چنین مواقعی دعوای تخلیه ید مطرح خواهد شد.

قانونگذار مفهوم ” تصرف عدوانی ” را مشخص نکرده است، اما عبارت “بدون رضایت ” به کار برده شده است که تا حد زیادی مفهوم “عدوانی” را بیان می کند.
همان گونه که بیان شد، تمام موارد گفته شده باید توسط بهترین وکیل ملکی تهران، بررسی شود.

مواد قانونی مرتبط با رفع تصرف عدوانی:

ماده ۳۷ قانون مدنی:

تصرفی که ثابت شود ناشی از مملک (مالک ملک) یا ناقل قانونی (کسی که مال به صورت قانونی به او منتقل شده است) نیست، معتبر نخواهد بود.

ماده ۳۵ قانون مدنی:
تصرف به عنوان مالکیت دلیل مالکیت است، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

بنابراین وقتی شخصی ادعای مالکیت ملکی را دارد اصل بر این است که مالک آن ملک است مگر اینکه خلاف آن اثبات گردد.

ماده ۱۵۸ قانون آیین دادرسی مدنی:
دعوای تصرف عدوانی عبارتست از ادعای متصرف سابق مبنی بر اینکه دیگری بدون رضایت او مال غیرمنقول (مانند خانه) را از تصرف متصرف خارج کرده و اعاده (بازگشت) تصرف خود را نسبت به آن مال درخواست می‌کند.

نکته قابل توجه در دعوی تصرف این است که متصرف صرفا در مال غیر منقول (مالی که امکان جابجایی ندارد) مصداق دارد و در اموال منقول (مانند ماشین) نمی توان دعوی تصرف عدوانی را مطرح نمود.

ماده ۱۶۱ قانون آیین دادرسی مدنی:
در دعوای تصرف عدوانی ،ممانعت از حق و مزاحمت، خواهان (کسی که ادعای مالکیت ملک را دارد) باید اثبات کند که موضوع دعوا حسب مورد قبل از خارج شدن ملک از تصرف وی یا قبل ازممانعت و یا مزاحمت در تصرف و یا مورد استفاده او بوده و بدون رضایت او و یا به غیر وسیله قانونی از تصرف وی خارج شده است.

ماده ۱۶۲ قانون آیین دادرسی مدنی:
در دعاوی تصرف عدوانی و مزاحمت و ممانعت از حق، ابراز (داشتن) سند مالکیت دلیل بر سبق تصرف (سابقه تصرف) و استفاده از حق می باشد مگر آنکه طرف دیگر، سبق (سابقه) تصرف و استفاده از حق خود را به طریق دیگری اثبات کند.

ماده ۱۶۳ قانون آیین دادرسی مدنی
کسی که راجع به مالکیت یا اصل حق ارتفاق (عبور و مرور) یا انتفاع (استفاده)، اقامه دعوی نموده، نمی‌تواند نسبت به تصرف عدوانی و ممانعت از حق طرح دعوی کند.

موسسه حقوقی در اندرزگو

ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی:
هرکس با عملیاتی اقدام به تجاوز و تصرف عدوانی یا ایجاد مزاحمت یا ممانعت از حق نماید به یک ماه تا یک سال حبس محکوم می‌شود.

نمونه دیگر دعاوی ملکی در خصوص املاکی است که در رهن و وثیقه (ضمانت) بانک برای دریافت تسهیلات (وام) قرار می‌گیرند و در صورت عدم انجام تعهدات وام گیرنده یا تخلفات بانک، ملکی که سند آن در رهن بانک است به مزایده گذاشته خواهد شد.

مزایده ملک

بهترین وکیل ملکی تهران در این خصوص بیان داشتند: مزایده ملک از اقداماتی است که قانون اجرای احکام مدنی در برخی از دعاوی انجام می‌دهد، مزایده معمولا در اجرای احکام صادر شده از دادگاه اجرا می‌گردد.

یکی از مواردی که مزایده ملک انجام می‌شود در ارتباط با دعاوی بانکی است که افراد برای دریافت تسهیلات، ملک خود را در رهن (ضمانت) بانک قرار می‌دهند و در صورتی که به تعهدات خود عمل نکنند بانک با فروش ملک به صورت مزایده، طلب خود را وصول می‌نماید.

بهترین وکیل ملکی تهران همچنین بیان داشتند که برخی از افراد با مزایده، ملک خود را از دست رفته می‌دانند، در حالیکه با وجود دلایل قانونی می‌توان ابطال مزایده انجام شده را از مراجع قضایی خواستار شد و ملک را به مالک آن بازگرداند.

وکیل ستاد اجرایی فرمان امام

به موجب قانون اساسی ثروتهای ناشی از اموالی که بدون مالک می‌باشند و یا ثروت‌های ناشی از جرایمی همچون، قمار، ربا، غصب، رشوه، موقوفات و… را گرفته و به صاحب آن بازگرداند.

همچنین به موجب مصوبات شورای انقلاب اسلامی، تمام اموال منقول و  غیرمنقول، خاندان پهلوی و شاخه‌ها و مربوطین به آنها، که در مدت حاکمیت غیرقانونی اختلاس شده‌اند، به نفع مستضعفین و نیازمندان و.. مصادره شوند.

این دعاوی در شعب خاصی از دادگاه انقلاب رسیدگی می‌شوند و ممکن است از طرف ستاد اجرایی فرمان امام علیه افراد یا از طرف افراد مختلف برعلیه ستاد اجرایی فرمان امام مطرح شود.

بنابراین بدون حضور وکیل متخصص، طرح و پیگیری پرونده در این مراجع امری دشوار است و تنها وکیل متخصص ستاد اجرایی فرمان امام است که می‌تواند این پرونده را به نتیجه مطلوب و در جهت احقاق حق، پیش ببرد.

همانطور که بیان شد، دعاوی مرتبط با ملک محدود به چند مورد خاص نمی‌شوند، بلکه دعاوی مرتبط با ملک بسیار گسترده است.

دعاوی راجع به اجاره ملک و حق کسب و پیشه و سرقفلی ملک، دعاوی ثبتی در رابطه با ملک، دعاوی مرتبط با اراضی (زمین) ملی، در اموری که بین ملک شخصی بودن یا ملی بودن ملک اختلاف ایجاد می‌شود.

وکیل شکایت از بنگاه املاک پاسداران

در موضوعات ملکی مثل تصرف عدوانی و تمامی موضوع‌های دیگر ملکی بهترین وکیل ملکی تهران دکتر محمد رضا مهری و گروه وکلا مهر پارسیان در خدمت شما همراهان عزیز هستند تا با راهنمایی‌های خود این مشکلات پیش آمده را با دانش و تجربه مرتفع نمایند.

تصرف عدوانی چیست؟

تصرف غیرقانونی و بدون رضایت فردی در ملک فرد دیگر تصرف عدوانی می‌باشد.

مال غیرمنقول چیست؟

اموالی که قابلیت جابجایی و نقل مکان ندارند اموال غیرمنقول می‌باشند، مانند ملک و زمین و خانه.

دفتر وکالت وکیل آنلاین تخصصی ملک در تهران

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی وکیل محمد رضا مهری

دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.
مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز.
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی املاک و مستغلات تهران
عضویت شهروندان در بزرگترین جامعه حقوقی آنلاین کشور و برخورداری از تخفیف مشاوره و حق الوکاله.
امکان عضویت وکلای دادگستری و کارشناسان رسمی جهت معرفی به جامعه پس از تایید هیات مدیره.
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران.
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور پرونده ملکی
بهترین وکیل فرجام خواهی دعاوی ملکی
نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9و10
تلفن های تماس با دفتر وکیل آنلاین در تهران

021-88663925
021-88663926
021-88663628
021-88796143

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات
ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل تخصصی دعاوی ملک محمد رضا مهری

09120067661
09120067662
09120067663
09120067664
09120067665
09120067669

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل ملکی محمد رضا مهری

09120067664
09120067665
09120067669

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.
بهترین وکیل ملکی تهران
دفتر وکیل ویژه دعاوی ملکی تهران

5/5 - (120 امتیاز)

24 دیدگاه

 • سلام وقتتون بخیر، می‌خواستم بدونم آیا می‌توان در مبایعه‌نامه به طور همزمان از بندی در خصوص ساقط کردن خیارات برای فسخ و در بندی دیگر حق پشیمان شدن در معامله استفاده کرد؟

  • سلام، مطابق ماده 10 قانون مدنی که اشاره به اصل آزادی قراردادها دارد، بله شما می‌توانید در یک بند خیارات را که برای فسخ قرارداد است را ساقط کنید و در بند دیگری، حق پشیمان شدن در معامله را که در عمل یک نوع خیار شرط به حساب می‌آید، ذکر نماید.
   جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از گروه وکلای مهر پارسیان مشاوره دریافت نمایید.
   09120067663

 • سلام آقای وکیل
  من برادرم ۱ واحد اپارتمان در منطقه آجودانیه به من دادن تا ۲ سال اونجا زندگی کنم منتها ما باهم قرار دادی نداشتیم ایشون صرفا به من اجازه دادن اونجا باشم و من هرماه کرایه ای پرداخت کردم الان همسرش گفت از من به جرم تصرف عدوانی شکایت میکنه آیا اصلا ممکن من واقعا اطلاعاتی ندارم ؟

  • سلام و احترام
   ارتباط موضوع با همسر برادرتون چیه؟
   تصرف عدوانی شرایط خاصی داره و مشمول موضوع شما نمیشه.
   زمانی که مالک اذن در تصرف میدهد دیگر امکان شکایت تحت عنوان تصرف عدوانی را ندارد و تنها میتواند دستور تخلیه بگیرد مورد شما باید توسط وکیل متخصص بررسی شود میتوانید برای مشاوره با وکیل متخصص ما جناب آقای علی مهری و رزرو تایم مشاوره با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۴ تماس حاصل فرمایید.

 • سلام خسته نباشید سوال داشتم من یک ملکی خریداری کردم در خیابان شیخ هادی تهران و این خونه رو با مستاجر خریداری کردم الان مستاجر تخلیه نمیکنه و میگه بیش تر از ۲۵ سال تو این خونه مستاجر و پول بابت خرید به مالک قبلی داده آیا من میتونم به جرم تصرف عدوانی شکایت کنم ؟ و سند من اثبات کننده هست ؟

  • سلام وقت شما بخیر
   ماده ۱۶۲ قانون آیین دادرسی مدنی: در دعاوی تصرف عدوانی و مزاحمت و ممانعت از حق، ابراز (داشتن) سند مالکیت دلیل بر سبق تصرف (سابقه تصرف) و استفاده از حق می باشد مگر آنکه طرف دیگر، سبق (سابقه) تصرف و استفاده از حق خود را به طریق دیگری اثبات کند. ولیکن مورد شما نیاز به بررسی و مشاوره با وکیل تخصصی این امر دارد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو تایم مشاوره با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۱ تماس حاصل فرمایید.

 • سلام من ۱ باغی در شهریار تهران خریداری کردم و الان بعد ۸ ماه که مراجعه کردم ۱ خانواده در باغ رفتن و میگن مالک قبلی بهشون کلید داده و از ملک خارج نمیشن تقاضا پول دارن آیا من میتونم از شون شکایت کنم

 • با سلام، من نامادري دارم، و حق و حقوق نامادريم زياده، پدرم از اين موضوع ناراضيه، پدرم ميخواد خونه ای که در تهران دارن رو به نام من و برادرم بزنن، ما اين كار را چگونه انجام دهيم، كه بعدا به مشكل نخوریم؟ ملك داراي سند ميباشد وپدرم ميخواهد به صورت قولنامه اي به ما واگذار نمايد. ممنون میشم راهنمایی کنید که از چه طریقی این کار انجام بشه بهتره؟

  • سلام وقت شما بخیر
   پدر شما باید قرارداد صلح بلاعوض رسمی در دفترخانه تنظیم نماید و سند مالکیت را به نام شما انتقال بدهد. شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل متخصص در امور ملکی با شماره 09120067661 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام آقای دکتر
  من مالک ۱ باغ در منطقه صفادشت کرج هستم و سال ۹۹ به ترکیه رفتم و الان ۱ ماه برگشتم دیدم ۱ خانواده بدون اجازه ساکن باغ شدن و حاضر نیستن برن و طلب پول میکنن من تحت چه عنوانی باید شکایت کنم ؟

  • سلام وقت شما بخیر
   شما میتوانید تحت عنوان تصرف عدوانی شکایت خود را مطرح فرمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو تایم مشاوره با شماره 09120067663 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام وقت بخیر
  من سازنده یک برج در منطقه ۲۲ تهران هستم و الان دقیقا در مرحله پایان کار شهرداری سنگ اندازی میکنن و میگن کلی تخلف صورت گرفت من نیاز به یک وکیل دارم که کارها رو انجام بده در صورت امکان [email protected] آدرس ایمیلی اطلاع بدید

  • سلام وقت شما بخیر
   بله قبول وکالت شما امکان پذیر است، ولیکن امکان ارسال ایمیل وجود ندارد. شما میتوانید جهت هماهنگی جلسه مشاوره با شماره 09120067663 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام جناب من یک زمین بزرگی در منطقه سرولات خریداری کردم و هفته گذشته که رفتم متوجه شدم مالک زمین بغل در زمین من یک حوضچه ساخت من تحت چه عنوانی میتونم از ایشون شکایت کنم؟

  • سلام وقت شما بخیر
   در صورت مشخص بودن حدود زمین شما و مالک زمین کناری، شما میتوانید تحت عنوان تصرف عدوانی از ایشان شکایت نمایید.

 • سلام روز بخیر آیا من میتونم بر علیه برادرم که ۴ ماه خودرو من رو بردن و پس نمیدن دعوای تصرف عدوانی مطرح کنم؟

  • سلام وقت شما بخیر
   در مورد اموال منقول همچون خودرو امکان اقامه دعوای تصرف عدوانی وجود ندارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو تایم مشاوره با شماره 09120067663 تماس حاصل فرمایید.

 • با سلام و وقت بخیر، اینجانب ملک به صورت مشاع داشتم که با عدم افراز ملک و دستور فروش توسط دادگاه مربوطه به اجرای احکام ارسال گردید، اجرای احکام برای رسیدگی پرونده گواهی حصر وراثت مالکین مشاع را خواسته، اینجانب با مراجعه به دفاتر قضایی به عنوان ذینفع در خواست حصر وراثت دادم، که در شورای حل اختلاف آگهی روزنامه بشود ولی مشکل اینجاست ک شورای حل اختلاف نامه مبنی بر گواهی مالیات بر ارث به بنده داده تا جواب بگیرم اداره مالیات میگه چون محل فوت تهران می‌باشد نمی‌شود از شهرستان جواب داد حالا محل اسکان متوفی شهرستان بوده اموال متعدد در شهرستان داره ورثه متوفی ایران نیستن وبنده دسترسی ندارم چگونه میتوانم این مشکل حل کنم؟

  • سلام وقت شما بخیر
   طبق قانون دادگاه صالح رسیدگی به دعوای انحصار وراثت، شورا یا دادگاه محل آخرین اقامتگاه متوفی می‌باشد و جهت اظهارنظر دقیق حقوقی نیاز به اخذ توضیحات بیشتر خواهد بود. میتوانید برای ارائه توضیحات بیشتر و مشاوره با وکیل متخصص در أمور ملکی با شماره 09120067662 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام خسته نباشید من مالک یک خانه در شهر نکا هستم و هفته قبل مراجعه کردم به ملکم دیدم یک خانم و آقا اونجا ساکن شدن و ادعا کردم ملک رو خریدن آیا من میتونم دعوای تصرف عدوانی مطرح کنم؟

  • سلام وقت شما بخیر
   خیر. دعوای تصرفی که ثابت شود ناشی از مملک (مالک ملک) یا ناقل قانونی (کسی که مال به صورت قانونی به او منتقل شده است) نیست، معتبر نخواهد بود. چون تصرف ایشان هم بر اساس یک سند قانونی می‌باشد، طرح این دعوا امکان پذیر نیست.

 • با سلام و احترام، بنده یک خانه ای را به صورت قولنامه ای خریداری کرده بودم، سال‌ها پیش که این خانه قولنامه شد، در آن زمان کد رهگیری صادر نمی‌کردند، پس از اینکه از همسرم جدا شدم او با تبانی با دفتر املاک و دریافت کد رهگیری برای آن ملک، آن را به دیگری فروخته است. من چه کاری باید انجام دهم؟ تحت چه عنوانی باید شکایت کنم ؟

  • سلام این موضوع منطبق با قانون راجع به انتقال مال غیر مصوب 1308 می باشد و قابل طرح در دادسراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.