وکیل بخشودگی جرایم بانکی

وکیل بخشودگی جرایم بانکی

وکیل بخشودگی جرایم بانکی


با بررسی موضوع وکیل بخشودگی جرایم بانکی همراهتان هستیم.

 طبق اظهارات وکیل بخشودگی جرایم بانکی، پول یکی از اختراعات بسیار مهم انسان می‌باشد و موجب انقلاب اقتصاد جهان شده و محور اصلی بانکداری است.

ارتباط بین اشخاص حقیقی و حقوقی با بانک‌ها و همچنین ارتباط بین بازار با بانک‌ها، ارتباطی بسیار پیچیده و دارای قوانین و مقررات گسترده می‌باشد.

علاوه بر بانک‌های دولتی، بانک‌های خصوصی، موسسات مالی و اعتباری غیر بانکی، صرافی‌ها، شرکت‌های تعاونی اعتبار و صندوق و بانک قرض‌الحسنه از فعالان عرصه پولی و بانکی می‌باشند.

وظایف و اختیارات بانک‌ها بسیار است. این وظایف و اختیارات، شامل نگهداری پول‌های مردم تا اعطای تسهیلات و ضمانتنامه و اعتبارات اسنادی و سایر موارد است.

هر یک از این موارد دارای قوانین و مقررات مخصوص به خود می‌باشد، که تخطی از هریک از آنها مشکلات حقوقی که گاهی نیز بسیار سنگین می باشند را، فراهم می‌آورد.

جرایم بانکی و یا بخشودگی جرایم بانکی یکی از مسایل حقوقی است، که نیازمند راهنمایی از وکیل متخصص را داراست و از مهمترین اشخاصی که در فرآیند رفع این مورد ایفای نقش می‌نماید، وکیل بخشودگی جرایم بانکی می‌باشد.

فردی که با بهره‌مندی از دانش حقوق بانکی و دارا بودن تخصص در این زمینه می‌تواند گره‌گشای مشکل پیش آمده باشد.

الزام بانک به اعلام بدهی قانونی

در گروه وکلای حقوقی مهر پارسیان، تیم پژوهشی به بررسی موضوع وکیل بخشودگی جرایم بانکی پرداخته و همچنین آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما مخاطبان می‌باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره تماس‌های موسسه حقوقی بین‌المللی مهر پارسیان که در آخر مقاله درج شده‌اند نیز، تماس حاصل نمایید.

سوالات مهم در بررسی موضوع وکیل بخشودگی جرایم بانکی:

  1. شرایط بخشودگی جرایم بانکی در سال 1400 را شرح دهید؟
  2. بخشودگی وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان به چه صورت می‌باشد؟
  3. 3. تعیین ميزان بخشودگي سود اقساط تسهيلات در صورت بازپرداخت قبل از سررسيد را توضیح دهید؟
  4. تفاوت وجه التزام با جریمه دیرکرد چیست؟
  5. دعاوی مشتری علیه بانک را نام ببرید؟
  6. تسهیلات بانکی چیست؟
  7. 7. قانون جاری در سال 1400 برای بخشودگی جرایم بانکی کدام است؟
  8. بهترین وکیل متخصص در زمینه وکیل بخشودگی جرایم بانکی کیست و دارای چه ویژ‌گی‌هایی می‌باشد؟

شرایط بخشودگی جرایم بانکی در سال 1400

بانك مركزي، بانك‌هاي صادرات، بانك تجارت و ملت را ملزم كرده است كه اگر تسهيلات گيرنده، اصل وام يا سود وام قرارداد اول خود را، به صورت يكجا و كامل پرداخت نمايد، اگر وي ملكي در رهن بانك يا هر وثيقه‌ي ديگري دارد، اقدامات لازم را براي آزادسازي آنها انجام دهند.

منابعی که از اجرای عنوان «منابع حاصل برگشتی، از محل تسهیلات اعطایی» به دست می‌آیند، به ردیف درآمدی کشور واریز می‌گردد.

بخشودگی وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان

وکیل بخشودگی جرایم بانکی اذعان داشتند: طبق قوانین بودجه سال‌های 1395 الی 1398 و بخشنامه‌ها و آیین نامه‌های اجرایی صادره در مورد بخشودگی سود و جرایم بانکی، وام‌گیرندگانی که مبلغ وام‌ آنها کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان بوده، با پرداخت اصل تسهیلات، سود و وجه التزام بخشیده می‌شد.

وکیل قرارداد رهنی بانک

افرادی که چنین وام‌هایی را می‌گیرند، معمولا کارمندان، کارگران ساختمانی و کشاورزانی می‌باشند که تحت فشار شدید اقتصادی قرار هستند و به این بخشودگی نیاز دارند.

با توجه به اینکه وجه التزام عبارت از سود به اضافه 6 درصد می باشد، و بانک مرکزی بخشنامه‌ ای صادر نموده بود که طبق آن بخشش صرفاً شامل 6 درصد جریمه می‌شود، بنابراین دیوان عدالت اداری «منحصر دانستن بخشش وجه التزام به میزان ۶ درصد» را ابطال نمود.

تعیین ميزان بخشودگي سود اقساط تسهيلات در صورت بازپرداخت قبل از سررسيد

بازپرداخت اقساط تسهيلات قبل از سررسيد بر اساس اظهارات وکیل بخشودگی جرایم بانکی، در صورتي مشمول محاسبه بخشودگي بخشي از سود می‌شود، که مبلغ پرداخت شده، حداقل معادل مبلغ يک قسط کامل بوده و به مدت حداقل يک ماه زودتر از سررسید قسط به بانك‌‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ یا مؤسسه اعتباري غيربانکي پرداخت شود.

متن بخشنامه مرتبط به شرح زیر می‌باشد:
همچنین وکیل بخشودگی جرایم بانکی اعلام کردند، با هدف ایجاد وحدت رویه در اجرای مفاد تبصره (4) ماده (9) سياست‌هاي پولي، اعتباري و نظارتي نظام بانکي کشور مصوب جلسه مورخ 1390.10.20 شورای پول و اعتبار و همچنین تسهیل اجرای حکمی از مفاد فرم‌هاي يکنواخت اعطاي تسهيلات بانکي مصوب شوراي محترم پول و اعتبار بیان می‌دارد: «در صورتي که مشتري مبادرت به تسويه پيش از موعد تمام يا قسمتي از بدهي خود نمايد، بانك‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ و مؤسسه اعتباري غيربانکي موظف است، حداقل ۹۰ درصد سود مستتر در اقساط زودپرداخت را متناسب با مدت باقيمانده تا سررسيد قسط يا اقساط پرداخت شده به عنوان پاداش به مشتري مسترد نمايد.»

نحوه محاسبه و تعیین ميزان بخشودگي بخشي از سود مستتر در اقساط تسهيلات در صورت بازپرداخت قبل از سررسيد، در جلسه مورخ 1400.6.14 کميسيون مقررات و نظارت مؤسسات اعتباري بانک مرکزی مطرح و مورد تأييد قرار گرفت.

وکیل دعاوی بانکی

تفاوت وجه التزام با جریمه دیرکرد

“وجه التزام” از نظر ماهیت با “بهره دیرکرد” متفاوت است و ضمن قرارداد لازم یا گاهی در قرارداد خارج لازم شرط می‌شود.

طبق گفته‌های وکیل بخشودگی جرایم بانکی، تفاوت وجه التزام و خسارت تاخیر تادیه از منظر حقوقی، وجه التزام نوعی جریمه تاخیر تادیه است، که بر اساس شرط ضمن عقد دریافت شده و در واقع مجازاتی است که طرفین معامله در متن قرارداد تعیین می‌کنند.

رابطه منطقی دو مفهوم جریمه تاخیر تادیه و وجه التزام عموم و خصوص مطلق است.

این به معناست که هر وجه التزامی نوعی جریمه است که از فرد متخلف دریافت می‌شود. منظور از خسارت تاخیر تادیه این می‌باشد که علاوه بر جبران ارزش از دست رفته پول، سایر خسارات ناشی از پرداخت وجه نقد را بتوان مطالبه نمود.

طبق نظر شورای نگهبان و به موجب قوانین و مقررات مربوطه، امکان درج وجه التزام به عنوان یک شرط ضمن عقد وجود داشته و امکان مطالبه ی آن در صورت تخلف تسهیلات گیرنده از پرداخت اقساط تسهیلات وجود دارد.

هر چند طبق ماده 230 قانون مدنی امکان شرط نمودن هر مبلغی به عنوان وجه التزام در قراردادها وجود دارد، اما بانک ها نمی‌توانند هر مبلغی را به عنوان وجه التزام در قرارداد درج نمایند.

بلکه با توجه به اینکه مقررات حوزه پولی و بانکی با نظم عمومی اقتصادی ارتباط دارد، بنابراین درج وجه التزام و محاسبه آن بر اساس آیین نامه وصول مطالبات، اصلاحی 1394 خواهد بود.

در قراردادهای تسهیلاتی بین سالهای 1388 لغایت 7 مهر 1394، نحوه محاسبه به صورت پلکانی مورد پیش بینی قرار گرفته است.

برخی از دعاوی مشتریان علیه بانک

الف) دعوای الزام به فک رهن
ب) دعوای اعلام بطلان شرط سود مازاد بر مصوبات شورای پول و اعتبار
ج) دعوای اعلام بطلان قرارداد تسهیلاتی
د) دعوای ابطال اجراییه ثبتی

وکیل بانکی آنلاین

تسهیلات بانکی

تسهیلات بانکی همان خروجی های اصلی بانک ها هستند که از طریق آن نقدینگی جامعه به برنامه اقتصادی تزریق می‌شود.

مطابق قانون عملیات بانکی بدون ربا مصوب 1362، تخصیص منابع از طریق انعقاد یکی از عقود اسلامی میان بانک و تسهیلات گیرنده، صورت می پذیرد.

بخشش جرایم بانکی در سال 1400

بر اساس قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشـور، مصوب 1398، امکان بخشودگی جرایم بانکی وجود دارد.

طبق آمار اعلام شده از وکیل بخشودگی جرایم بانکی، سقف مجاز برای بهره‌مندی از مزایای قانون مذکور، برای اشخاص حقیقی 500 میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی، مبلغ 2 میلیارد تومان می باشد.

قانون مذکور که به منظور حذف سود مرکب و بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات بانکی تصویب گردیده، تا به حال چندین مرتبه تمدید شده است و آخرین بار تا انتهای اسفند 1400 تمدید شده است.

بهترین وکیل متخصص در زمینه وکیل بخشودگی جرایم بانکی کیست و دارای چه ویژ‌گی‌هایی می‌باشد؟

بهترین وکیل متخصص در زمینه بخشودگی جرایم بانکی می‌تواند به عنوان همیار شخصی که با مشکل بانکی مواجه است، ایفای نقش نماید و بهترین نتیجه را برای موکل خویش دریافت نماید و باید به تمام قوانین بانکی و تمام بخشنامه ها آشنا باشد و در پرونده های بانکی مختلفی فعالیت کرده باشد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات لازم در مورد موضوع بخشودگی جرایم بانکی هستید، می‌توانید از وکلای متخصص و باتجربه در این زمینه کمک دریافت نمایید تا شما را از ابتدا تا انتهای مسیر راهنمایی و کمک کنند.

بنابراین، ما به شما موسسه حقوقی بین‌المللی مهر پارسیان، با مدیریت دکتر محمدرضا مهری را معرفی می‌کنیم که دارای بهترین و باتجربه‌ترین وکلا در این زمینه می‌باشد.

وکیل متخصص ورشکستگی و امور بانکی

جهت دریافت نوبت مشاوره در زمینه وکیل بخشودگی جرایم بانکی، می‌توانید با شماره تماس‌های موسسه حقوقی بین‌المللی مهر پارسیان نیز، تماس حاصل نمایید.

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
امکان مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
معرفی بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
معرفی وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

4.9/5 - (77 امتیاز)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام، به سایت موسسه حقوقی مهر پارسیان خوش آمدید. چطوری میتونیم کمکتون کنیم؟