وکیل خوب برای زمین

وکیل خوب برای زمین

وکیل خوب برای زمین


معاملاتی که موضوع آن زمین است یا به تعبیر دیگر زمین مورد معامله قرار می­‌گیرد، به تبع اهمیت ویژه­­‌ای که دارند، اختلافات بسیاری هم از آن به وجود می‌آید که حل و فصل آن جز با کمک وکیل متخصص در این امور ممکن نیست.

از این رو، برای پیشبرد پرونده به صورت دقیق و کارآمد باید به وکیل متخصص این حوزه رجوع شود تا بهترین نتایج در روند دادرسی صادر گردد.
وکیل خوب برای زمین به فردی گفته می­‌شود که به صورت تخصصی در خصوص زمین‌­ها اقدام به فعالیت حقوقی و وکالت بنماید.
دعاوی در خصوص زمین، گاه با دشواری­‌هایی همراه است؛ جز با حضور وکیل متخصص در روند رسیدگی به پرونده، کارساز و نتیجه بخش نخواهد بود.

 مباحثی که در این مقاله توسط وکیل خوب برای زمین، بررسی می‌شوند:

  1. وکیل خوب برای زمین باید با توجه به چه نکاتی عمل نماید؟

  2. آیا برای دعاوی مربوط به زمین حضور وکیل لازم است؟

  3. دعاوی ثبتی زمین، شامل چه دعاوی می‌­شود؟

  4. تغییر کاربری زمین چیست؟

  5. برای خرید و فروش زمین چه قوانینی اعمال می­­‌شود؟

وکیل خوب برای زمین:

هنگامی که وکیلی برای بررسی و رسیدگی به دعاوی زمین ورود می­‌کند، باید با توجه به برخی نکات، به دعوا ورود کرده و همچنین برخی خصوصیات را دارا باشد؛ زیرا وجود این ویژگی­‌ها در وکیل، امکان حصول نتیجه­ی مطلوب را بیشتر می­‌کند.

وکیل سرقفلی ونک

به همین جهت برخی نکات و ویژگی­‌های لازم در وکیل خوب را مورد بررسی قرار می­‌دهیم.

الف. تخصص:

مسائل حقوقی مربوط به زمین از جزئیات و نکات بسیار ظریفی برخوردار هستند به همین دلیل وجود تخصص لازم و کافی در این قبیل از مسائل حقوقی، ضروری می‌­باشد.

وکیل متخصص در حوزه­ زمین باید نسبت به قوانین و مقررات مختلف و وسیعی مانند قانون مدنی، قانون روابط مالک و مستأجر، قوانین و مقررات شهرداری، قانون زمین شهری، منابع طبیعی و اراضی ملی، طرح­‌های ملی مانند طرح هادی و … دارای تسلط کافی باشد.

همچنین باید نسبت به قوانین و مقررات متفاوت به صورت مداوم آخرین اطلاعات را دست داشته باشد تا اشراف کامل‌­تری نسبت به موضوعات مطرح شده داشته باشد.

ب.تجربه وکیل خوب برای دعاوی ملکی

علم و تخصص اگر همراه با تجربه کاری باشد، می‌­تواند نتیجه بسیار مطلوب و مورد نظر را حاصل بنماید.

هنگامی که وکیل، علاوه بر دانش و تخصص لازم، موارد متعدد و پرونده‌های مختلفی را مورد بررسی و مطالعه قرار داده باشد، بی‌تردید آگاهی و تسلط بیشتری نسبت به موضوعات مشابه خواهد داشت.

هنگامی که به پشتوانه این دانش و تجربه، برای موضوع موردنظر اقدام نماید، از مسیری که هموارتر است، گام خواهد برداشت.

پ. تعهد:

یکی دیگر از نکات لازم و ویژگی­‌های بسیار مورد اهمیت در خصوص وکیل خوب برای زمین، تعهد او نسبت به کاری که بر عهده گرفته و مسئولیتی که پذیرفته است می‌­باشد.

هنگامی که وکیلی با در نظر داشتن اینکه نسبت به مسئولیت خود متعهد است، اقدام نماید، از تلاش‌­های لازم برای کسب نتیجه‌­ی خوب دریغ نمی‌­کند و در این مسیر تمام تلاش و تخصص خود را به‌کار می‌­بندد.

طریقه اعتراض به رای داور

با توجه به این نکات ارزنده و ویژگی­‌های مهم، باید از وکلای متخصصی در مسیر انجام امور بهره­‌مند شد که علاوه بر تخصص و تجربه، نسبت به انجام آنچه به عهده گرفته‌اند، خود را متعهد بدانند.

بنابراین برای کسب مشورت با وکیل خوب برای زمین و امور حقوقی مربوط به آن م‌ی­توانید از وکلای متخصص، باتجربه و متعهد بهره­‌مند شوید.

حضور وکیل در دعاوی مربوط به زمین:

دعاوی مربوط به زمین، شاخه‌­های متفاوت و متعددی دارد که هرکدام از آن­ها مسیر خاص خود را دارد و پیشبرد هر مسیر، احکام خاص خود و قواعد منحصربه­‌فردی را می‌­طلبد.

به همین دلیل هنگامی می­‌توان در امورات و دعاوی مربوط به زمین با نتیجه­‌ دلخواه روبرو شد که از تخصص و تجربه­ وکلای متعهد در این عرصه استفاده نمود و از راهنمایی آنان بهره‌­مند شد.

درنتیجه باید گفت، در دعاوی و امورات مربوط به زمین باید از وکیل خوب برای زمین بهره‌­مند شد که ویژگی‌ها و خصوصیات لازم را داشته و نکات مهمی را در انجام عمل خود درنظر بگیرد.

دعاوی ثبتی زمین:

دعاوی ثبتی ممکن به شیوه‌­های متفاوتی بروز کند که در هر مورد باید طبق قواعد خاص خود عمل کرد.

برای مثال اگر در حین ثبت املاک و اسناد و اجرای اسناد رسمی لازم‌الاجرا اختلافی پیش آید، شخص متضرر می‌تواند به مراجع قانونی مراجعه کرده و طرح دعاوی ملکی ثبتی نماید.

دعاوی ثبتی ملکی موارد بسیاری را دربرمی‌گیرند؛ کسب اطلاعات کافی در این رابطه باعث می‌شود که ثبت املاک و اسناد به درستی انجام گیرد و در صورت بروز مشکل پیگیری آن از طریق مراجع قانونی ساده‌تر شود.

وکیل اعتراض ثالث ملکی

تغییر کاربری زمین:

زمین‌ها جزیی از خاک کشوری به حساب می­‌آیند که آن زمین‌­ها و اراضی را در قلمروی خود دارد؛ به همین دلیل که دارای اهمیت فراوانی بوده؛ حاکمیت و قانونگذار با توجه به مصالح عمومی نسبت به آن­ها قوانین و مقرراتی را تعیین می­‌کند.

تعیین و حفظ کاربری زمین و اراضی یکی از اقدامات قانونگذار است که با توجه به نکات مختلفی صورت می‌­گیرد و تغییر در آن بدون رعایت قوانین و مقررات مربوطه با برخوردهای قانونی همراه خواهد بود.

کاربری زمین­‌ها با توجه به شرایط جغرافیایی و اکوسیستمی صورت می‌­پذیرد و با توجه به این که تغییر در آن می‌­تواند با مخاطراتی همراه باشد، جز در مواردی مشخص و منحصر امکان‌پذیر نیست.

اگر چنین تغییری بدون مجوز قانونی و غیر از طرق قانونی انجام شود با مجازات­‌هایی همراه خواهد بود.

اما در مواردی قانون‌گذار امکان تغییر کاربری زمین را پیش‌بینی کرده است؛ به عنوان مثال با تدوین قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، با جمع بودن شرایطی امکان تغییر کاربری زمین ممکن خواهد بود.

نکته­ قابل توجه این است که با توجه به تخصصی بودن این نوع از دعاوی، اقدامات و امور حقوقی خود را در عرصه­ زمین و تغییر کاربری آن، به وکیل خوب برای زمین بسپارید که حصول نتیجه­ مطلوب را فراهم آورد.

در غیر این صورت ورود به این‌گونه از دعاوی ممکن است نتیجه‌­ای برخلاف خواسته­ شما داشته باشد.

قوانین خرید و فروش زمین:

همانطور که گفته شد زمین­‌ها از اهمیت ویژه­‌ای برخوردار هستند با توجه به مصالح عمومی، قواعد ویژه­‌ای برای آن­ها در نظر گرفته شده است؛ که عدم توجه به هر کدام از آن­‌ها می‌­تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد.

وکیل ملک در دماوند

خرید و فروش زمین یکی از شایع­‌ترین معاملات است که قواعد فراوانی در آن حکومت دارد و باید مسیر پرپیچ و خمی را طی نمود که امکان سهل­ انگاری در آن برای عموم جامعه ممکن وجود دارد.

در خرید و فروش زمین قواعد مختلفی مثل قانون مدنی، قانون ثبت، قانون تجارت در خصوص ورشکستگی، قوانین مالیاتی مختلف، قوانین و آیین‌نامه‌های شهرداری و…. را باید درنظر گرفت.

با این حال، خرید و فروش به پشتوانه نظرات و ارائه نکات از وکیل متخصصی که نسبت به قوانین لازم در خرید و فروش زمین تسلط دارد؛ می­‌تواند شما را از شکست در مسیرهای حقوقی و معاملات بازدارد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات حقوقی برای خرید و فروش زمین هستید؛ از تجربه وکلای متخصص و حرفه‌ای ما استفاده نمایید.

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
امکان مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
معرفی بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
معرفی وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

وکیل خوب برای زمین باید با توجه به چه نکاتی عمل نماید؟

علاوه بر تخصص و تعهد باید سابقه کاری و فالیت در این حوزه وجود داشته باشد.

وکیل ملکی منطقه 1

آیا برای دعاوی مربوط به زمین حضور وکیل لازم است؟

با توجه به ظرافت­های قانونی و تسلط وکیل بر این ظرافت­ها، حضور وکیل ضروری است.

5/5 - (15 امتیاز)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *